reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2013 :):)

EHh... ja dopiero usiadlam caly dzien na nogach.Narobilam sie jak cholera :( Ale mam juz spokoj, obiadek na 2 dni, cale mieszkanko wysprzatane, mloda wykapana i polozona spac. Wiec reszta wieczoru jest juz tylko dla mnie.

Co do tego, ze poronienie jest naturalna selekcja to sie nie zgodze w zadnym wypadku !
To co teraz napisze, prosze zeby zadna z Was tego zle nie odebala.
W moim najblizszym otoczeniu byla osoba, ktora byla w ciazy wyczekanej, upragnionej. Malzenstwo staralo sie ponad 2 lata o dziecko, a ze byly problemy rowniez z plodnoscia, wiec walka byla jeszcze wieksza. W koncu sie udalo. Poszli na USG w 13 tyg. Niestety lekarz przekazal im wiadomosc, ktora zawalila im swiat. Na poczatku radosc , bo pierwszy raz ( a maja juz 3 dzieci) lekarz stwierdzil tak wczesnie, ze jest w 90% pewny, ze to dziewczynka. Po dalszych badaniach wszystko stalo sie szare, lzy lecialy jak wodospad. Diagnoza: dziecko nie ma mozgu. W lonie matki bedzie zylo, ale po urodzeniu umrze odrazu, albo juz urodzi sie martwe a maxymalnie pozyje pare godzin. I decyzja wlasnowolne usuniecie ciazy lub pogodzenie sie z druga opcja i urodzenie martwego dziecka. Oczywiscie podjeli decyzje o usunieciu... Nie dlatego, ze tak woleli, ale pomysleli co beda czuly ich dzieci... Jak wytlumaczyc 3 letniemu dziecko twoja siostra byla i juz jej nie ma. Nie mogli myslec tylko o sobie i byc egoistami, mimo ze pragneli swoja wyczekana coreczke chociaz przez minute przytulic i powiedziec jak bardzo ja kochaja.

Wiec gdzie jest tu naturalna selekcja ? Skoro to niewinne dziecko mialo, az tak powazna wade?! Nie umowie, ze poronienie mniej boli, ale mysle ze usuniecie swiadomie dziecka jest jeszcze bardziej bolesne dla kogos kto tak bardzo jego pragnal.... Przepraszam, ale draznia mnie takie tematy i czasami wypowiedzi osob, ktore gdzies cos przeczytaly, a nigdy nie mialy z tym wspolnego i powtarzaja ... To jest tylko moja osobista opinia, zadna z was nie musi sie z nia zgadzac, wiec prosze o zrozumialosc.

Co do ubran wiecie u mnie niby dopiero 4 tydz, ale czuje jak spodnie robia sie bardziej opiete i jak pasek w spdniach zapinalam np. na 4 dziurke to teraz zapinam na 3 :D Tez musze zaczac w koncu rozgladac sie za ciezarowkowymi ubrankami :)

Lori
moja za 3,5 miesiaca bedzie miala tez 2,5 roku. Czasami mi sie zdaje , ze ona z lenistwa sika pod siebie hehe bo nie ma czasu jak sie bawi, lub oglada bajki isc na nocnik. Mysle, ze chyba wyprobuje postawic nocnik w pokoju w ktorym wiekszosc czasu przebywa.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Alez sie dzis kiepsko czuje, cale popoludnie kreci mi sie w glowie, malo nie zemdlalam w sklepie ehh. A potem zgaga masakryczna.

Citrusku nie panikuj tylko
 
Ja nie panikuję, bo raczej nie mam powodu ;-) Byłam na ćwiczeniach i chyba trochę za mocno dałam sobie w kość. Gdy wracałam, w tramwaju się prawie porzygałam i musiałam wysiąść trzy przystanki wcześniej, bo myślałam że pieprznę na podłogę :-D
 
Witam wszystkich. Dolaczam do grona z terminem 14 maj. Choc to malorealne ze donosze. No ale moze sie uda. Mam za soba dwa przedwczesne porody i mega krotka szyjke macicy. Przedemna kilka miesiecy w lozku wiec napewno bede zagladac:-) pozdrawiam i zycze wszystkim spokojnej ciazy.
 
Citrusku no to rzeczywiscie poszalalas na cwiczeniach:szok:, ja bez cwiczen sie dzis tak czulam, choc w sumie z moja mala i ganianiem za nia to juz mam cwiczenia hehehe:-D

syla28 witaj
 
No braaaaaaaaak słów :-D Teraz zjadłam zupę z soczewicy i trochę bułki paryskiej i dochodzę do siebie.

Syla28, muszę Ci powiedzieć, że zawsze podziwiałam kobiety (choć nie zawsze to rozumiem), które decydują się na dziecko ze świadomością, że przez całą ciążę mogą leżeć. Ja bym się na to w życiu nie zdecydowała, po prostu dobijałaby mnie moja własna bezradność.

DZIEWCZYNYYYYYYY!!

Noworodki | B&W Kids Photography

Prześliczne!
 
Ostatnia edycja:
A ja dzisiaj po raz pierwszy poczułam znajome odrzucenie od jedzenia :confused2: ale to było po tym jak otworzyłam puszkę tuńczyka, wkroiłam 2 ogórki kiszone i dorzuciłam żółtego sera :eek: w zyciu takiej mieszanki nie jadłam....
ale po godzinie już mnie zaczęło odrzucać dosłownie od wszystkiego... a na kolację upiekłam czekoladowe muffinki :-p bo znowu miałam mega ochotę na nie :eek:

to samo miałam w pierwszej ciąży... wahania od odrzucenia do napalenia :-D

z tym tuńczykiem to nie wiedziałąm, że nie mozna.... hmmmm
 
Dziewczyny a kiedy zaczęło Was mdlić i męczyć wymioty? Ja jestem w 4 tygodniu i ciągle mi się chce jeść...
Chyba ok 5 tygodnia. Ale nudności nie zawsze występują. Może ty ich nie będziesz miała.

F*ck, mam malutkie plamienie. Nie panikuję, ale mogłoby go nie być :confused2:

Poleż sobie i troszkę przystopuj. Mam nadzieję, że minie.

Witam wszystkich. Dolaczam do grona z terminem 14 maj. Choc to malorealne ze donosze. No ale moze sie uda. Mam za soba dwa przedwczesne porody i mega krotka szyjke macicy. Przedemna kilka miesiecy w lozku wiec napewno bede zagladac:-) pozdrawiam i zycze wszystkim spokojnej ciazy.
Witaj :tak:
Mam nadzieję, że tym razem wszystko dobrze się skończy!
 
reklama
A ja tam mam w tyłku, że tuńczyka niby nie wolno :-D Nie jem tylko surowych jajek, surowego mięsa (kocham tatar :/) i alkoholu + ograniczam kawę i słodzik. Tyle :)

Zapominajka, właśnie tak zamierzam zrobić. Jednak intensywne ćwiczenia mogą mi nie służyć aktualnie :-p
 
Do góry