reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Carmella - z tego co się naczytałam to po cycu też trzeba odbić malucha. Może dlatego brzuszek go boli i płaka, a pozycja pionowa jak tata go nosi pomaga i się uspokaja. Możesz też spróbować pomasować mu brzuszek delikatnie kółkami tak jak wskazówki zegara, pomaga na perystaltykę jelit. O ile to brzuszek... &&&
 
reklama
Gia dzwonilam do gina ale zdaje sie ze do francji pojechal bo pani w tym jezyku poinformowala mnie ze ma wylaczony tel;/ wiec na razie czekam tym bardziej ze po poludniu juz jakby tego nie bylo wiec moze to jakies poranne uplawy a mi juz glowka pracuje;;p
Pieszczoszka ja 3 tyg po porodzie odczuwalam taki bol przy sikaniu przy zmianie pozycji tak mnie w srodku mega ciagnelo i to coraz mocniej...polozna przysza do malego i powiedziala zeby isc tam gdzie mi szwy sciagali i okazalo sie ze nie zdjeli mi 3 nierozpuszczalnych szwow do tego byly bardzo gleboko i juz sie zaczely wrastac wiec we 3 mi tam gmeraly i nie mogly usunac ...jak sie w koncu udalo poczulam meeeega ulge raz ze nie czulam juz bolu a dwa ze mi nic nie wyciely przy okazji;)wiec sprawdz czy nie masz tego samego
Carmella moj synek mial kolke od 1 tyg zycia!!! wiec z tym ze od 6 to sciema jest...z domowych sposobow to polecam suszarke ...czasami sam szum pomaga ale sproboj skierowac cipely strumien powietrza na brzuszek tylko tak zeby nie popazyc dziecka ....w aptece mozesz dostac grippe water najlepiej pomaga i w kazdej dostaniesz sam koperek raczej duzo nie daje ...jak ma problemy z kupka to ja dawalam czopek glicerynowy jak sie wyproznil bylo zdecydowanie lepiej no i nosilam na rekach w pionowej pozycji bujajac zeby brzuszkiem o cialo ocieral i tak zasypial no i kladalam sie tak z nim bo jak odkladalam do lozeczka to zaraz znow placz byl ...a zamiast pieluszki moze warto sie zaopatrzec z termoforek dla dziecka sama nie probowalam ale pieluszka szybko traci temp. a termofor powinien trzymac ...powodzenia!!! trzymam kciuki zeby przeszlo;)
 
aha bo to nie ma byc mokry od cieplej wody ten recznik tylko cieply.. dorbze ze nie dalam jesszcze... karol jakos narazie go uspokoil ale wciaz polakuje... puscilam wczesniej wode z prysznica(szum ) tylko na chwile pomoglo... problemow z kupa raczej ne ma... aha na brzuch te suszarke.. zapamietam.... zobaczymy narazie poplakuje
 
nie nie ...normlanie na pajacyk czy co ma na sobie i z wiekszej odleglosci zeby nie poparzyc ale zeby poczul ciepelko...wyczujesz po reakcji jak jest dobrze..
 
a pieluszke tetrowa nagrzewalam zelazkiem ...tak na maksa rozgrzanym i skladalam ja w kostke i przukladlam zelazko az sie na prawde rozgrzala i wtedy na brzuszek ale tez nie bezposrednio na cialko tylko przez ubranko
 
ma twardy napiety brzuch,suszara pomaga


edit jak dlugo suszyc?znowu

edit znowu krzyk, pomoglo na chwile, juz nie wiem co robic, wczesniej pomoglo jak lezal na moim brzuchu i slyszal moje serce teraz juz dupa nic nie pomaga zalamie sie

edit dalam smoczek [ewnie wolalby cyca ale za duzo zjadl


to trwa od 21 okropny krzyk teraz
 
Ostatnia edycja:
carmella jeśli tak bardzo Cię to już martwi to weźcie go na to pogotowie dla Twojego spokoju, tam wam coś muszą poradzić tutaj na odległość ciężko trochę, może oni ulżą maluszkowi i jego brzuszkowi...
 
reklama
no to trwa od 21, uspokaja sie czasem na 5 min moze wczensiej za duzo zjadl bo to go uspokajalo... poczekam do 1:30 i pojade:/ bo mieszkam na wsi i musze do miasta pojechac..
to na pogotowie sie w takim przypadku jedzie czy gdzie'

edit polozulabym go na brzuchu na lozku ale jak wczesniej tak zrobilam to przekrecal glowe i mial nos w materacu:/ juz nie daje rady nie wiem co jest chyba zaraz pojade na to pogotowie ale nie wiem czy cos poradza




edit a takie cos moge sprobowac?

"Masowanie brzuszka to tez tylko półśrodek. Najlepszym sposobem jest po prostu "odgazowanie" dziecka. Kładzie się malucha na plecach zdejmuje pieluchę tak by nie krępowała nóżek (ale zostawia sie ją pod pupą) i trzeba docisnąć uda do brzucha tak jakby sie chciało wszystko z jelit wycisnąć (o co de facto właśnie chodzi). Oczywiście trzeba to robić z wyczuciem, nie na siłę, ale ucisk powinien być konkretny, a nie jakieś głaskanie. Bardziej obrazowo nie potrafię tego wytłumaczyć, ale można sie zwrócić o instrukcje do pielęgniarki lub położnej. To pomaga na kolki"
 
Ostatnia edycja:
Do góry