reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

przeraziłam się. zawsze mialam trochę szersze biodra i figurę gruszki, nie tak perfidnie ale trochę tak. i dupę jak jennifer lopez. teraz po porodzie chce duuuuzo schudnac do 50 kg czyli pewnie po proodzie z 15 kg będę musiała schudnąć, mam nadzieję, że będę mogła mieć wąskie biodra :O przy moich cyckach powinnam mieć raczej wąskie biodra :( mam nadzieję, że będę mogła takie mieć :( z tyłu teraz wyglądam tragicznie!

a nosa swojego nigdy nie lubiłam, zbyt szeroki.. chyba jednak jak bedziemy mieć pieniądze zrobie sobie cycki i nos:/

a od czego to zalezy ? czy sie zrosnie czy nie
Kości się nie zrastają tylko schodzą .
Zależy to przede wszystkim od naturalnych potrzeb danego organizmu .
Każdy ma gdzieś zakodowane jak będzie wyglądał .Można na uszach stawać ,a wyglądu się nie zmieni ,no chyba ,że operacyjnie ,ale to już takie widzi mi się .....
Mi się też mocno biodra rozeszły ,ale po każdym porodzie praktycznie wszystko się schodzi do pierwotnego stanu .
Bez takiego rozejścia się kości nie byłabym w stanie urodzić córki ze średnicą klatki piersiowej 40 cm . :-D:-D:-D:-D
Natura to jednak sprytnie wymyśliła .;-)

http://mediweb.pl/womens/wyswietl_vad.php?id=655
 
Ostatnia edycja:
reklama
As :-) :* Za Kubusia i bycie super-mama! :-)

Carmella ja spodni sprzed ciazy nie dopinam na biodrach,wszedzie indziej sa ciut wieksze.
Dzis maz odkryl,ze nie mam tylka.Po sprawdzeniu i obejrzeniu sie,ma racej.Gdzie zniknal mi tylek nie wiem.Za to obejrzalam sobie biodra i uda - no comment :eek:
Dobranoc!
 
wiem, nie zrastają, ale piszę szybko bo nie wiem czy się doda i nie myślę:D
pocieszyłaś mnie hehe:) mam nadzieję, że będą dużo węższe... no, dzięki dziewczyny :)

fiore a mialas bardziej plaski czy odstajacy tylek? ja odstający i teraz z szerokimi biodrami z tyłu wyglądam jak kwoka lub inna kobyłka, bo pod biodrami mam takie tłuszczowe "bryczesy?" wiecie o co chodzi? takie trójkątowe tłuszcze z boku nóg:/
 
wiem, nie zrastają, ale piszę szybko bo nie wiem czy się doda i nie myślę:D
pocieszyłaś mnie hehe:) mam nadzieję, że będą dużo węższe... no, dzięki dziewczyny :)

fiore a mialas bardziej plaski czy odstajacy tylek? ja odstający i teraz z szerokimi biodrami z tyłu wyglądam jak kwoka lub inna kobyłka, bo pod biodrami mam takie tłuszczowe "bryczesy?" wiecie o co chodzi? takie trójkątowe tłuszcze z boku nóg:/
Wrzuciłam edycję posta.
Jest tam fajny link dla Ciebie .
Teraz się tym nie przejmuj.
Będziesz się ewentualnie zastanawiać kilka tygodni po porodzie ,bo zaraz po to niewiele się jeszcze zmienia .
No trochę brzuch się zapada i tyle .:-D:-D:-D
To Cię znów nie pocieszyłam ;-):-):-):sorry2::sorry2::-D:-D:-D
 
u mnie wszystko wróciło do normy, ale to bolało:/

As - pewnie masz rację - pewien odsetek to nie dzieci niegrzeczne, a po prostu wymagające. w większości oceniam nie tylko dziecko i jego zachowanie, ale także rodzica - bo kiedy chłopak kogoś bije, a mamusia mówi "kochanie, tak nie wolno" i obrót do koleżanki na plotki, to aż się gotuję. Nikt nie jest idealny, ja też czasem ustępuję Bartkowi i na dużo mu pozwalam, ale są granice, których nie przekroczy - nauczył się, co mu wolno i u kogo (pierwszy lepszy przykład - u babci siedzi na stole, u mnie nawet nie próbuje). dziecko to nie tylko laleczka do przebierania i chwalenia się koleżankom, ale młody człowiek, którego przyszłość zależy od naszego wychowania, miłości i nauki życia. "wymyśliłam" sobie kilka rzeczy, które wpoję dzieciom choćby się waliło i paliło - nie bić kobiet, szanować ludzi itp. tego nie odpuszczę i może się to wydać rozkazywaniem lub ustawianiem dziecka, ale takie mam cele i już. całe życie poświęcam dla moich dzieci i myślę, że tak to powinno wyglądać.

co do matek takich jak As - podziwiam, trzeba mieć wiele sił, cierpliwości i zaparcia żeby walczyć każdego dnia. nasza pediatra ma córkę z zespołem downa - gdyby nie charakterystyczny wygląd twarzy nigdy bym nie uwierzyła - poświęciła jej mnóstwo swojego życia i widać efekty, a lekarze nie dali szans dziewczynie nawet na mówienie (nie wiem co dokładnie składa się na jej chorobę, ale co nieco mi opowiadała).
myslę, że właśnie Ty-As jesteś taka sama. Kuba ma szczęście, że jesteś jego matką.
 
Przekroczyłam limit neta, strony się nie ładują więc nie wiem, czy to się wyśle. Od jakiegoś czasu nurtuje mnie pewna sprawa- w ciąży poszerzyły mi się biodra, nie tylko od tłuszczu ale jakby się kości rozeszły i biodra są szersze:( czy po porodzie kości bioder wrócą na swoje miejsce? i będę mogla mieć szczupłe biodra?
mi poza biodrami rozchodzą się kości w sawach dłoni i stóp. Dłonie wracają do normy, choc w ciąży mnie bolą i średnio sprawne są, jakbym miała artretyzm a stopy niestety nie i tym sposobem z rozmiaru 37 przed 1 ciązą, dziś mam już 39 czyli w czerwcu pewnie 40 :sorry2:

przeraziłam się. zawsze mialam trochę szersze biodra i figurę gruszki, nie tak perfidnie ale trochę tak. i dupę jak jennifer lopez. teraz po porodzie chce duuuuzo schudnac do 50 kg czyli pewnie po proodzie z 15 kg będę musiała schudnąć, mam nadzieję, że będę mogła mieć wąskie biodra :O przy moich cyckach powinnam mieć raczej wąskie biodra :( mam nadzieję, że będę mogła takie mieć :( z tyłu teraz wyglądam tragicznie!

a nosa swojego nigdy nie lubiłam, zbyt szeroki.. chyba jednak jak bedziemy mieć pieniądze zrobie sobie cycki i nos:/

a od czego to zalezy ? czy sie zrosnie czy nie
oo to się nie masz czym martwic, po porodzie ci cycki dla równowagi urosną ;-)

As, mam nadzieję, ze mi sie uda choc polowę twoich możliwości super-mamy z siebie wykrzesać. Gratulację dla postępów
 
Pewnie już wszystkie słodko śpicie. Ja właśnie obejrzałam film i nie mogę spać, od kilku dni boli mnie krocze, dokuczało to przede wszystkim wieczorem, po całym dniu ale dziś ten ból bardziej się jakby nasilił, do tego boli mnie podbrzusze i swędzi cały brzuch. Wiem,że ciąża to nie bajka i nie zawsze jest różowo ale teraz zaczęłam się martwić, że może coś złego się dzieje??? Wy też tak macie?
 
mi poza biodrami rozchodzą się kości w sawach dłoni i stóp. Dłonie wracają do normy, choc w ciąży mnie bolą i średnio sprawne są, jakbym miała artretyzm a stopy niestety nie i tym sposobem z rozmiaru 37 przed 1 ciązą, dziś mam już 39 czyli w czerwcu pewnie 40 :sorry2:

oo to się nie masz czym martwic, po porodzie ci cycki dla równowagi urosną ;-)

As, mam nadzieję, ze mi sie uda choc polowę twoich możliwości super-mamy z siebie wykrzesać. Gratulację dla postępów
Dziękuję dziewczyny za miłe słowa .
Żadną super -mamą ,nie jestem ,ale się staram wyrobić te minimum normy super mamy .;-):-D:-D:-D

Pewnie już wszystkie słodko śpicie. Ja właśnie obejrzałam film i nie mogę spać, od kilku dni boli mnie krocze, dokuczało to przede wszystkim wieczorem, po całym dniu ale dziś ten ból bardziej się jakby nasilił, do tego boli mnie podbrzusze i swędzi cały brzuch. Wiem,że ciąża to nie bajka i nie zawsze jest różowo ale teraz zaczęłam się martwić, że może coś złego się dzieje??? Wy też tak macie?
Być może też Ci się już spojenie łonowe rozchodzi i dlatego ten ból krocza,swędzenie też niby normalne ,bo skóra się naciąga i szybko rozciąga .
Nieraz jak mają się pojawić rozstępy to mocno brzuch swędzi.
Jeśli jednak coś Cię niepokoi zbyt mocno to warto skontaktować się z ginem ...
lepiej zapobiegać i na zimne dmuchać ...;-)
 
Mi na ostatniej wizycie lekarka powiedziała, że świąd skóry może być poważnym objawem, którego nie należy bagatelizować, ale tylko wtedy, gdy swędzi całe ciało. Jeśli to sam brzuch, to pewnie to co As pisała- skóra się napina i swędzi. Polecam częściej smarować oliwką, kremem, czy czego tam używasz dla poprawy jędrności skóry.
 
reklama
Witam o poranku, ja już po prysznicu i śniadanku - nasz gość nie śpi już od siódmej, więc wstałam żeby dał chłopakom pospać.
Co do mojego samopoczucia to teraz rano lepiej, chociaż krocz trochę boli i swędzi brzuch - mimo, że po kąpieli porządnie go natłuściłam.
We wtorek idę do gina to mu powiem o tych dolegliwościach.
Miłej i spokojnej niedzieli Kochane Majówki:)
 
Do góry