reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

Witam weekendowo.

Sama nie wierzę we własne szczęście. Moje dziecię zasnęło wczoraj o 20 i obudziło się na karmienie o 5 rano. Przespała ciągiem 9 godzin :szok: i nawet nie mogę mieć pretensji o to, że obudziła mnie przed 6 i jest już wyspana. Narzekać mogą natomiast moje cycki, nieprzyzwyczajone do braku nocnego karmienia. zastanawia mnie tylko jedno- ponieważ wczoraj Młoda zasnęła bez kąpieli (w ciągu dnia spała może 1,5 godziny więc jak już zasnęła to nie miałam serca jej budzić) i w związku z tym nie dostała wczoraj ani vit. K+D ani Dicofloru (probiotyku), natomiast rano po raz pierwszy od dawna nie było kwękania i stękania. Kupy w nocy też nie było ale do tego już przywykłam, za to bączki szły bez trudu. Nie wydaje mi się, żeby było to związane z niepodaniem witamin. Więc może probiotyk był winny tym stękaniom, kwękaniom i brakiem bączków? Co o tym myślicie?

Miłego weekendu wszystkim.
 
reklama
Katasza - całkiem możliwe. dlaczego dalesz probiotyk codziennie? były problemy, czy zapobiegawczo?
tak myślę, że jeśli jelitka pracują poprawnie to probiotyk będzie chciał z nich wycisnąć na siłę to czego nie ma - gazy..
odstaw jeszcze jeden dzień i będziesz wiedzieć.

andav - tak farbką, ale eko - Bartiś takie ma, nie wyobrażam sobie żeby maźgać dziecku po ciele śmierdzącą chemią.. malowałam pędzelkiem samą farbką (bez wody żeby odcisk był "intensywny") i przykładałam kartkę do stopy, nie odwrotnie. odlew to fajna sprawa - gdzie można kupić potrzebne do tego rzeczy?
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!
Ja tylko na chwile.Mialam "powrot do przeszlosci" z Leo.Co prawda zjadl o 21 i potem dopiero o 2,ale ja poszlam spac przed polnoca,wiec tylko 2h spalam.Potem od 2 do 3 na nogach,bo nie chcialo sie malemu odbic.No i juz 4:50 ponownie glod go dopadl :dry: W miedzyczasie przyszla kupa i dziecko mi nie spi.
Licze,ze to byl tylko jednorazowy wyskok,bo chyba bede chodzic dzis na rzesach,bo S tez cala noc przepracowal i mial jedno wyjscie za drugim do chorych:-( za kilkadziesiat minut wroci do domu,wiec jedyne wyjscie jakie dzis znajde zeby zyc to - red bull ;-)
Dlatego nie wiedzac,czy dam rade sie pojawic,jezeli pozostane jednak w wersji zombie - zycze Wam milego weekendu :o*

Katasza,a wiesz ze probiotyku nie mozna podawac przez dlugi czas.Maksymalnie to 14dni dla doroslego i 10 dla malucha-takie a zasady.Chyba,ze lekarz kazal Ci inaczej,choc dziwne to by bylo(ale nie jestem lekarzem ja,wiec mnie nie sluchaj)
Pieszczoszka jezeli zalezy Ci na zdrowiu corki,to zanim pojdziesz do apteki i zapytasz sie farmaceuty co zrobic,podac etc...skonsultuj to z pediatra,a nie rob na wlasna reke.Mozesz bardzo zaszkodzic Laurze.
 
Ostatnia edycja:
zanetaa-ja chciałabym nabyć coś w rodzaju dziennika niemowlaka ale nigdzie nie widzę takiego cuda. Fajnie byłoby prowadzić i mieć taka super pamiątkę dla dziecka. Moi faceci śpią razem w łóżku, jeden po nocce drugi po mleczku :D
 
No właśnie Zanetaa u nas ten probiotyk profilaktycznie. Ale już chyba faktycznie czas odstawić, albo nie podawać codziennie. Dzisiaj też nie podam i zobaczymy. Po nocnym braku karmienia odciągnęłam butlę z jednej piersi co się akurat świetnie składa, bo wybieram się na kawę z koleżankami dzisiaj a Ula zostanie z tatą. Oczywiście nakarmię ją przed wyjściem ale nie wiem czy wrócę na następne karmienie. A tak będzie już gotowe tylko do podgrzania. Powiem wam, że jakoś mi dziwnie z tą przespaną nocą. To znaczy ciesze się bardzo ale jakaś taka wyjątkowo wyspana jestem :-) Ale z moim szczęściem to była jednorazowa akcja i dzisiejszej nocy będzie karmienie co 2 godziny. Zresztą zobaczy się w nocy :)
 
wczoraj opuchniete stopy a w zasadzie jedna a dzis całe miesnie ramion mnie bolą ;/
Czuje sie jak stara babcia;/


zanetaa a gdzie takie cos mozna kupic?(album)
(moze macie jakis link na allegro)
kurcze nie karmie piersia, nie odciagam a mleko wciaz jest a dzis to mam piersi jak balony;/az mi pociekło z nich...


fiore chodzi ci o zagęszczacz??? juz kiedys o niego pytałam lekarki i mówiła zeby sobie go kupiła ale jakos zawsze zapominałam o tym( nie wiem czy akurat mowila o tym konkretnym co kupiłam)... Laura od wczoraj ma zageszczane mleko i nic sie nie dzieje.... to bezpieczny proszek bebilon nutriton.. mała je,kupka jest .. wielki usmiech tez;) i brak ulewania od wczoraj co mnie cieszy na maxa!!! bo juz mam dosc myslenia ciagle (bedzie sie dzis dusic czy nie?) a tak brak ulewania równa sie mój spokoj i dziecka.. bo Laura po takich akcjach strasznie panikowala i bylo jej źle.. wiadomo nic przyjemnego jak mleko wylewa sie ustami i noskiem jednoczesnie i nie mozna złapac oddechu spokojnie
 
Pieszczoszka,szkoda ze wczesniej nie kupilas,mysle ze to bylo wazniejsze niz inne rzeczy.Sama zreszta wiesz,a ja zapomnialam ze mialam juz sidziec cicho,ale czasem mnie slownie poniesie.To Twoje dziecko.Naprawde juz siedze cicho ;-)
Ja jak tylko sklepik otworzyli,obdarzylam sie red-bullem,w koncu czuje sie jak powinnam :-p Poza tym chlodno sie zrobilo i pada,wiec zasluga "zombowania",to nie tylko nieprzespana noc.
Ide zmienic pieluszki,a potem przejade sie na merkato.

Ciao!
 
Witam:)
Obudziłam się z bólem głowy, bo czytałam prawie do 2:00 a później karmienie, zmienianie pampersów, ponowne karmienie, pobudka Leny i nici ze spania, ale nie narzekam i liczę na to, że dzisiaj uda mi się książkę skończyć
biggrin.gif
Czytam "Konwersacje osób pewnych siebie".

Idę Lenę ubierać i skoczymy po bułki, Maciek właśnie ćwiczy obroty z tatusiem. Stęka przy tym nieziemsko, ale uśmiech mu z buzi nie znika
biggrin.gif
 
reklama
Do góry