reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Maj 2012

reklama
As76 co do Citroseptu to wycofali krople ze względu na nie spełnianie wymagań jakościowych :crazy: Wycofanie produktu Citrosept 10 ml, 30 ml i 100 ml - Citrosept Ekstrakt z grejpfruta
Więc muszę poszukać jeszcze innych metod na pozbycie się nadchodzącego przeziębienia i wzmocnienie organizmu.
A jeśli już organizm będzie tak zainfekowany, że zwykłe herbatki i domowe sposoby nie pomogą to są jakieś lżejsze leki, które możemy brać w ciąży? Czy tabl na gardło można jakieś brać??
To masz citrosept w kapsułkach lu w syropie.
U mnie cała rodzina na citrsepcie i nic na razie nas nie bierze;-):-):-)


Tak wiem, ale chodzi mi o to, żeby uniknąć takich "ciężkich" leków i pytam o to, czy można brać np. tabl na gardło, tamtum verde w arerozolu, to zawsze pomagało mi na przeziębienie. na razie oczywiście sposoby domowe pójdą w ruch, a w sobotę mam wizytę i gina, wic zapytam co brać jęsli przeziębienie nie będzie chciało odejść ;-)
Możesz spokojnie psikać tandum verde lub kup septolux ,bo to jest to samo tylko cena niższa.;-):-):-)
Na gardło jeszcze dobra jest woda z solą kuchenną lub wodą utlenioną :rofl2::rofl2:
Z tabletek to masz cholinex na pewno i homeovox
A na typową anginę najlepsze są lody.:-D:-D:-D
 
Tak tak i z becikowym też się trochę zmieni. żeby je dostać, trzeba mieć zaświadczenie od lekarza lub położnej, że w każdym trymestrze odbyło się jedno badanie lekarskie, przy czym pierwsze przed bodajże 12 tc.

A co do Cholinexu,to slyszalam, ze te tabl nie sa wskazane w ciazy. Ale mniejsza o to, bo te akurat mi nigdy nie pomaaly. Musze sprawdzic czy strepsils intensive nie zaszkodza, ale to wszystko dopiero w razie gyd domowe sposoby zawioda. na razie opilam sie herbatkami z miodem i sikam co chwile :-)
 
Ostatnia edycja:
Zuz inka to więcej jak teraz :) no to ładnie było kiedyś :). A co do tego becikowego to też słyszałam te plotki ale gdzieś na necie wyczytałam że rok 2011 jest jeszcze nie objęty tymi postanowieniami i teraz nie wiem czy nas to się też tyczy bo zaszłyśmy w tym roku czy nie :/
 
Witam się i ja,
ojoj ale zawroty głowy dziś miałam tak blisko omdlenia i mdłości dziś pierwsze całusy z toaletą:laugh2::laugh2: ale już ok
Ilona1990, natipawlik, koniczynka czterolistna,KateAte, miśkam witajcie i piszczie bo tu dobra grupa wsparcia majówkowego:tak::tak::tak:

Tyle piszecie, że mam problem to wszytsko nadrobić... powiem Wam, że trohę mam stracha powiedziec w pracy, nie wiem jak dyrektor zareaguje, dopiero jedna poszła na l4 z podou ciąży i nie był zachwycony, postanowiłam poczekac do kolejnej wizyty czyli do 7 paździrnika, ale póxniej już musze powiedzieć....
nie wiem ale może im wcześniej tym lepiej bedziesz miała to szybciej za sobą po co się denerwować i tak to musisz przejść, głowa w górę:tak:




Hej...ja też jestem troszkę przeziębiona, ale ginek kazał mi się leczyć domowymi sposobami...więc mleko z czosnkiem, mleko z miodem, herbata z pigwą lub cytryną i syrop z cebuli.

Dziewczyny....od wczoraj mam takie dziwne bóle w okolicach podbrzusza.....martwie się...są to takie kłucia tam w środku jakby w okolicach szyjki macicy....co jakiś czas tak jakby ktoś tam wbijał igłe i przechodzi...już się oczywiście naczytałam o objawach skracania szyjki i tp. i jestem cała chora....
Jak cie to martwi to dzwoń do lekarza i po co czytasz od razu najgorsze?Nakręcasz się niepotrzebnie kochana

Cześć Dziewczyny
Mam pytanie czy któraś za Was może tak miała... Obudziłam się dzisiaj z plamieniem, (niedużym) jestem 22dpo. Czyli 5 tydzień i 6 dni ciąży.
Bardzo się zdenerwowałam bo w czerwcu poroniłam w 6 tc, zadzwoniłam do lekarza przyjmie mnie dopiero koło 16stej. teraz leżę...
Czy któraś z Was plamiła..? :(
Ja w pierwszej ciąży plamiłam i myślałam że to okres ginka mi zakazała seksu i doradziła leżenie odpoczywanie


Wiem wiem i bardzo sie ciesze!!! Jak byla z ania w ciazy to bylo 26 tygodni macierzynskiego :-o
to ile jest dokładnie teraz bo ja w anglii ale w polsce na wychowawczym jestem więc w moim przypadku tylko dzieci rodzić:-D:-D:-D
te pasy ciążowe fajowe czego to ludziska nie wymyślą:-)
miłego dnia kochane
 
Leczenie przeziębienia u kobiet w ciąży

Jak już wspomniałam, farmakoterapia kobiet w ciąży powinna być ograniczona do minimum. W celu złagodzenia kataru można polecić ciężarnej pani smarowanie skóry wokół otworów nosa maścią majerankową (tą samą, która jest zalecana niemowlętom), a przeciwgorączkowo – herbatę z sokiem malinowym lub napar z suszonych owoców malin lub Pyrosal. Ciężarne od IV miesiąca ciąży mogą również jako lek przeciwgorączkowy zażywać paracetamol. Ból gardła można złagodzić płukanką z szałwii.
Na kaszel skuteczne są tabletki Sal Ems, które ułatwiają wykrztuszanie. Można również zażywać wapno i witaminę C.Jednak jeśli objawy infekcji u kobiety w ciąży nasilają się, to powinna ona zgłosić się do lekarza, który zdecyduje o dalszym leczeniu. W czasie ciąży każdej kobiecie powinna przyświecać zasada: „im mniej leków, tym lepiej”. A najlepiej ich w ogóle nie zażywać, jeśli nie ma ścisłych wskazań lekarskich. Warto przypominać chorym, że choroba szybciej ustępuje, jeśli pozostaną oni kilka dni w domu i po prostu odpoczną. Korzystnie działa też nawilżanie powietrza w pokoju oraz wypijanie zwiększonej ilości płynów, które rozluźniają wydzielinę w drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie. Jeśli zdarzy się, że pomimo stosowanego leczenia objawy nasilają się lub występują nowe, to koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza.
http://bez-recepty.pgf.com.pl/index.php?co=artyk&id_artyk=1561
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza...c-sobie-z-kaszlem-i-przeziebieniem_35707.html
 
Ostatnia edycja:
ogólnie jest 20 tygodni macierzyńskiego + dodatkowe 2 tygodnie, a od 2012 roku wchodzą zamiast dwóch 4 dodatkowe tygodnie - oczywiście jest to okres dla jednego dziecka,
w przypadku bliźniaków jest więcej ale nie pamiętam teraz dokładnie ile
 
reklama
Leczenie przeziębienia u kobiet w ciąży

Jak już wspomniałam, farmakoterapia kobiet w ciąży powinna być ograniczona do minimum. W celu złagodzenia kataru można polecić ciężarnej pani smarowanie skóry wokół otworów nosa maścią majerankową (tą samą, która jest zalecana niemowlętom), a przeciwgorączkowo – herbatę z sokiem malinowym lub napar z suszonych owoców malin lub Pyrosal. Ciężarne od IV miesiąca ciąży mogą również jako lek przeciwgorączkowy zażywać paracetamol. Ból gardła można złagodzić płukanką z szałwii.
Na kaszel skuteczne są tabletki Sal Ems, które ułatwiają wykrztuszanie. Można również zażywać wapno i witaminę C.Jednak jeśli objawy infekcji u kobiety w ciąży nasilają się, to powinna ona zgłosić się do lekarza, który zdecyduje o dalszym leczeniu. W czasie ciąży każdej kobiecie powinna przyświecać zasada: „im mniej leków, tym lepiej”. A najlepiej ich w ogóle nie zażywać, jeśli nie ma ścisłych wskazań lekarskich. Warto przypominać chorym, że choroba szybciej ustępuje, jeśli pozostaną oni kilka dni w domu i po prostu odpoczną. Korzystnie działa też nawilżanie powietrza w pokoju oraz wypijanie zwiększonej ilości płynów, które rozluźniają wydzielinę w drogach oddechowych, ułatwiając jej odkrztuszanie. Jeśli zdarzy się, że pomimo stosowanego leczenia objawy nasilają się lub występują nowe, to koniecznie trzeba zgłosić się do lekarza.

Dzięuję bardzo za wykład :tak:
 
Do góry