reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

jejku ja daje butelke malej jak sie obudzi i okolo 9 drugie sniadanko kaszka , albo kanapeczki z serkiem albo wedlinka , albo czyms jeszcze
ale musze chyba jajecznice sprobowac
 
reklama
Po przebudzeniu Marcel wypija mleczko, pozniej razem z nami je kawaleczek chlebka, albo buleczki z bieluchem, albo sama wedlinke, wczoraj i dzisiaj dalam pierwszy raz kaszke z platkami kukurydzianymi. Czasem jajeczniczka. A potem przez caly dzien to roznie, zawsze jest zupka z miechem, z zoltkiem, z kluskami lanymi, czasem skubnie od nas jakies miesko, warzywa ( ziemniaki, buraki, brokuly, brukselka, kapusta kwaszona ), na deser jest banan, jablko, czasem ryz z jablkiem, albo platki ryzowe z jakims owocem. Nieraz daje owoce ze sloiczka, praktycznie wszyskie jakie sa: jagody, owoce lasu, morele, brzoskwinie, desery ze zbozami, jogurtem, z czekolada. Czesto do kaszki daje takie rozdrobnione, zmiksowane rodzynki. Wsio.
Chyba ze 3 razy robilam kisiel, tak jak Karola na mace ziemniaczanej.

Do picia daje Bobofruty, Gerbera, herbatki.

Ewako, kubusie sa niby od 3 roku zycia, podobnie jak danonki, ale niektorzy daja i nic sie zlego dzieciom nie dzieje. Ja na razie ani danonkow ani kubusiow nie daje.
 
Ja obieram jabluszko, kroje na kawaleczki i przezz chwilke gotuje. Wylewam wode jak jest duzo i rozdrabniam jablko. Oddzielnie przygotowuje 20-30 ml zimnej wody+lyzeczka maki ziemniaczanej, mieszam, dolewam do jabluszek i przez sekundke gotuje, az sie zrobi taki kisielek.

Smacznego:)
 
Ja robię na soczku gerbera np :-) i dodaję łyżeczkę mąki ziemniaczanej roztrzepanej w małej ilości wody
 
Kisielku jeszcze Eryk nie probowal, ale mam zamiar mu kupic budyn z Allette dla dzieci od 10go miesiaca, zobaczymy, czy mu posmakuje. Na razie od kilku dni dostaje jogurciki z Hippa lub Allette i mu bardzo smakuja:tak:
 
reklama
Wczoraj moj maz wywinal numer:szok: :laugh2: Stwierdzil, ze pocoz nasze dziecie poic mlekiem modyfikowanym, najlepiej to juz przejsc na normalne mleko:szok: :-D :-D :-D :laugh2: :laugh2: Na kolacje podal malemu chlebek z mortadela:tak: zamiast kaszki i podal mu do popicia wode przegotowana z lyzka mleka modyfikowanego:szok: . Eryk jakos wyszedl z tego bez szwanku:tak: :laugh2:
 
Do góry