reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

MACIERZYńSTWO OD QCHNI, DIETY

reklama
Fajna tabela. Szkoda tylko, ze wszystko do sporadycznego spozycia, albo nie zalecane:)

A tak mi sie przypomnialo...kolegi coreczka ciagle kaszle. Nina, jej mama poszla do lekarza....w pluckach ok, gardelko czyste...pani doktor zapytala o temp w domu. No i sie wydalo, ze maja 26, 27stopni!!!!!!:szok: Lekarka na to, ze niech jej ona nawet takich rzeczy nie mowi!!!!! W ciagu dnia max 21, a w nocy 19. U nas jest w ciagu dnia 22 i to jest ok temp dla mnie. W nocy nieraz jest za goraca, bo jednak 3 osoby w jednym pokoju, ale staram sie nie przegrzewac.
I jesczze jedno. Zapytala ja ile dziecko dziennie zjada marchewki ( ma 1 rok i 8 miesiecy ). Mama na to, ze dwa razy w tyg surowka i codziennie z pol Kubusia. No i sie zaczelo! Dostala niezly ochrzan, ze co z niej za matka, jak nie wie, ze Kubusie sa od 3 roku zycia.
A marchewke ma dawac max 2 razy w tyg. Hmm...
 
U nas w ciągu tygodnia zrobiły się maxymalnie zmiany w jadłospisie. Zuzia dostało kaszkowstręt i zupełnie nie wiem co dawać jej sytego na kolację, mleka nie chce, kaszki nie. Za to rzuca się na chleb, makaron, wędlinkę drobiową, jajecznicę z żółtka.
Co jedzą wasze dzieci na kolację ?
 
Iga na kolację wciąga 180 ml kaszki i ostatnio jeszcze popija 90 ml mleczka. Nie wiem czy na noc można coś cięższego dawać dziecku, dorosłym przecież też sie nie zaleca. Myślę, że najlepiej byłoby dawać coś płynnego, chyba chodzi o to ssanie, które tak uspokaja i wycisza dzieci. Moja mama dawała nam przez smoczek, co prawda w porze obiadowej, ale zupki miksowane. Zdziwiła się więc, że Igunia zupkami jest karmiona z miseczki łyżeczką.
Casia spróbuj z zupką jakąś tylko rzadszą.
 
1) Rano 7:00-8:00 butla mleka 240 ml
2) 10:00-11:00 KASZKA 180 ml jedzona łyżeczką
3) na obiadek 13:00-14:00 zupka lub danie o objętości 200 ml (w obu przypadkach łyżeczką)
4) 16:00-17:00 jakis deserek np. frutapura, banan lub starte jabłuszko
5) o 18:00-19:00 mój ptysiu je na kolację butlę mleczka bebiko 240 ml :-)

a potem kąpanko, paciorek i spać :-)
 
ja dziś zrobiłam Miśkowi zupkę z cukinii... ale się zajadał hihi a na deserek był budyniek z modyfikowanego mleczka, z żółtkiem i bananem :-)
 
a na kolację czyli koło 19 Misiek je łyżeczką oczywiście kaszkę 150ml a po kąpieli possie cyca i lulu :-)
 
A ja ostatnio robiłam to:

Cannelloni ze szpinakiem - Przepisy dla dzieci eDziecko Gazeta.pl

Wszystkim smakowało (ze szkrabem łącznie :tak:)
Poza tym robię teraz sama jedzenie dla Janka. Wczoraj jadł warzywa z mięskiem (w większych kawałeczkach), duszone z masełkiem, pomidorem i świeżymi ziołami. Smakowało jak spaghetti ;-):-) A dzisiaj też warzywa z mięskiem, gotowane tak żeby trochę wywaru się zrobiło, na koniec zagęszczone żółtkiem i maką, toż smakowało. Moje dziecko zjada słoiczkowe jedzenie tylko takie z pomidorami i jak trochę posolę i dodam ziółek. Prbowałam różnych smaków, różnych firm i wszystkie kończył pies...
 
reklama
U nas jedzenie wygląda tak:
8-9 rano - kaszka z owocami lub bez, w zalezności od apetytu 50 - 80 ml
12 - 13 - obiadek, znowu rozpiętośc od kilku łyżeczek do pełnej miseczki
16 - 17 - owocek, deserek
19 - 20 przed spaniem lkaszka z owocami lub bez, ilość jak wyzej, potem czasem cycus
22 - 23 cyc
w nocy pobudki róznie, czasem jedna czasem trzy, zawsze coś tam ciamknie z piersi
Ogólnie Irenka je mało, co widac bo małe toto i chuderlawe. Ale rozwija się bardzo ładnie więc chyba taka jej uroda (po mamusi ;))
 
Do góry