reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Witam po weekendowo!

Juz Was nadrobilam :-)
Witam serdecznie nowe mamusie Ania, Kelts, nadika, smoniczka rozgoscie sie!

U mnie mdlosci jakos powoli ustepuja, tylko wieczorami strasznie mnie mdli i wysadza :-)

Zaczalam rozmyslac nad potrzebymi rzeczami dla potomstwa i mysle nad taka mata do lozeczka moniturujaca bicie serca, temperature ipt czy myslicie ze to dobry pomysl?

Pozdrawiam serdecznie wszyskie Mamusie oraz Fasolki! :-)
 
reklama
W internecie sporo jest tematów o bolącym krzyżu w początkach ciąży, oczywiście zdarzają się komentarze w stylu "mnie bolało i dwa dni później poroniłam", ale chyba takimi komentarzami nie można się przejmować, bo one są wszędzie. :p
Dodzwoniłam się też do mamy i potwierdziła, że w ciąży często pojawiają się takie bóle (tak jak napisała LadyDo - rwa kulszowa, która później zupełnie zniknie). Więc chyba wszystko ok. Chociaż boli. :/

Ania, wypadający dysk nie zacząłby chyba boleć tak z dnia na dzień, co?
Jutro się będę widzieć z tatą, który jest z kolei chirurgiem (tak, cała moja rodzina to lekarze), to mnie zbada i zobaczy czy coś jest nie tak.

LadyDo - ja sobie smaruję taką rozgrzewającą uniwersalną maścią eukaliptusową RUB i trochę pomaga. Dzisiaj jest dużo lepiej niż wczoraj.

Ja jeszcze brzuszka nie mam. :( A bym chciała! Ale brzuch zupełnie płaski. :(

Aniołeczek, gratuluję zdanego egzaminu, przede mną jeszcze 3 kobyły i to z naprawdę nieprzyjemnych przedmiotów. A tak bym już chciała wakacje!!!
 
Aniołeczek gratuluję zdania egzaminu!

De Mert...(nie umiem zapamiętać całości :zawstydzona/y:) ja też mam takie bóle od początku. Nie mogę stać, siedzieć ani leżeć. Moja gin powiedziała, że to są tzw. "bóle krzyżowe". Powiększa się macica i wtedy czuć to bardziej w krzyżu niż w brzuchu. Tylko, że te bóle mogą niestety CZASEM towarzyszyć nam też przy porodzie. ale to wszystko zalezy od nas osobiście :) nie ma reguły :-)

LucyLu ja nie słyszałam nigdy o takiej macie. Możesz powiedzieć coś więcej? Poza tym łączę się z Tobą w tych "porannych" mdłościach, które ujawniają się wieczorem :( makabra! Budzę się nieraz w nocy i nie wiem czy już biec do ubikacji czy dopiero za chwilę, czy może to fałszywy alarm... ehh :)

Witam nowe mamusie lutóweczki ;***

Nie jestem w stanie każdej odpisać, bo długo mnie nie było :( Kajam się i obiecuję poprawę :-) co do brzucholka to kurczę sama nie wiem. Mi się wydaje już taki wielki! Szczególnie wieczorem! Jakbym przynajmniej w 4 m-scu była :) Mąż się śmieje, że mam dwa brzuchy, bo widoczny mam taki zaraz pod pępkiem jakby mała piłeczka i samo podbrzusze też takie okrąglejsze się stało :)

Co do jedzenia... nie wiem jak Wam, ale mi wszystko śmierdzi! No prawie... poza pomidorami. Mogłabym je jeść od rana do wieczora :rofl2:
ale dzisiaj zrobiłam sobie i mężulkowi pyszne śniadanko sałata, ser, szynka, ogóreczki...pychotka! Tylko, że jak tylko podniosłam to do ust to na sam zapach mnie zemdliło. Nie jestem w stanie tego przełknąć! a fuu:szok:

No i jeszcze się pochwalę jakiego ja mam dobrego męża :) w sobotę posprzątał mi całe mieszkanie (no prawie :-D), bo stwierdził, że jego żona z córcią nie mogą się przemęczać :) I jeszcze kupił mi w piątek przepiękne sandały, na które zachorowałam w deichmannie. Stwiedział, że to spóźniony prezent na dzień matki ( w dzień matki robiłam pierwszy raz test i wyszedł negatywnie) :) Ajć kochany on!

No! To się rozpisałam :-) ajm sory!
 
U mnie tez brzuch jeszcze plaski. Ale cale to podjadanie z kolei mi w biodra idzie.. Jak na razie to sie mieszcze jeszcze we wszystkie spodnie, tylko szorty letnie z zeszlego roku juz jakies przyciasne:zawstydzona/y:

Wlasnie zauwazylam ze juz forum marcowe sie utworzylo :szok: Szok jak ten czas leci.
 
zazdroszczę Wam tych płaskich brzuchów, choć pamietam, że w pierwszej ciązy brzucha sie doczekać nie mogłam ha ha ha taki los!!ha ha ha po ciązy zaś nie mogłam się doczekac kiedy zninie!!!! ha ha ha i teraz jak mi tak rośnie to się zastanawiam jak bede 9miesiacu wygladac!!! matko jedyna!!! ha ha ha no ale co się będę oszukiwać - wiek juz nie ten, mieśnie też już nie te same....:confused:
takie żyie...ha ha ha :-)
 
Witajcie po weekendzie:-)

Witam nowe mamusie
Muszę nadrobić co tam naskrobałyście od piątku:-D
Więc tak u mnie z mdłościami już lepiej od 3 dni są mniejsze czasem nie mam w ogóle.
Co do brzucha to ja mam też już jak w 4 m-cu ale rozmawiałam o tym z ginem i mi powiedział że w 2 ciąży macica szybciej się rozpycha i że nie idzie ona w górę tak jak w 1 ciąży tylko do przodu stąd ten brzuch i że w 2 ciąży brzuch się obniża szybciej około20tc ponieważ ściany macicy są już rozciągnięte i nie one trzymają brzuch tylko boczne mięśnie brzucha i mogą te mięśnie dość mocno boleć.
Trochę mnie uspokoił z tym rosnącym brzuchem.:-D
 
co do brzucha u mnie nie widac poki co ;) chociaz wieczorem czuje sie mega wielkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rofl2:
czuje jak macica sie rozciaga (tak mi sie wydaje) szczegolnie dziwne w miejscu blizny po cc :szok:

smaze fryteczki, ktos reflektuje ??? :rofl2:
 
Mój brzuch i bez ciąży jest wielki :) Jakoś tak mam ze on zawsze pierwszy tyje. Teraz moją udręką są cycki normalnie myślałam, że mi dzisiaj się urwą jak schodziłam po schodach.

Cortina ja się pisze na fryteczki, w sumie na wszystko bo apetyt mam nieziemski. Zawsze lubiłam jeść, ale teraz to już lekka przesada. Jak tak dalej będzie to w 9m trzeba będzie mnie turlać :-D
 
reklama
Smoniczka dawaj dawaj bo juz nalozylam ! czekam ! :rofl2:
ja tez lubie jesc, chciaz od kilku tyg mam mega maly apetyt :-p
 
Do góry