reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Luty 2013

Martik, zapewne ząbki...:tak:

Wiecie co, mam wrażenie,że to pokolenie dzieci to w ogóle jakoś szybko ząbkuje. Tutaj piszą,że zazwyczaj między 6-10 miesiącem pierwszy ząbek a co 2iej maluch z ząbkowaniem na całego już leci...:confused::szok:

Bzyczą mi kosiarki pod oknem...ale hałas!:wściekła/y:
Powinnam wziąć się za coś pożytecznego...ale mi się nie chce.
W ogólę nie czuję tego,że są teraz wakacje :-(
 
reklama
Martik, widać znalazłas winowajcę :) Czekaj zatem na zębole, bo to chyba już lada dzień :)

Dzięki dziewczyny, Gosia popatrzę jeszcze na Polskie opakowania, puki co będe sie doić, ale nie wiem ile tak pociągnę


Nacik - Ty sie doisz od czasu do czasu - nie osłabła Ci przez to laktacja?
 
hejo:)

z pozytywną informacją idę:) pediatra przepisuje nam dalej mleko. po skończonym 6 miesiącu spróbujemy dac coś innego niż nutramigen. jak dalej bedzie to samo to następne testy i wtedy bedziemy myslec co dalej.

wczoraj mała miała pierwsze szczepionki. bidulka moja:( jest szczepiona jakimis szczepionkami acelularnymi czy jakoś tak. taka decyzja pani neurolog. P.S. NACIK dziękuję Ci bardzo za wszystkie informację:*

mała waży 6 kg. no i jak pani doktor stwierdziła : NIE KAŻDE DZIECKO MUSI WYGLADAC JAK MAŁY BUDDA:-D

u neurologa ok. widac poprawę, ale dalej cwiczymy. jeszcze napięcie jest w lewym barku i w prawej dłoni. pani doktor była zaskoczona, że mała się przekręca z pleców na brzuch! powiedziała, że jak nie zobaczy to nie uwierzy:-D Lenka ciągnie się do siadania! oszalała baba!!!!
dalej walczymy z wysypka...
po szczepieniu ok. nie ma gorączki, i nocke przespała ładnie.

GNIDKA pytałam o ten samolocik. Pani doktor powiedziała, że jeśli dziecko robi to z ekscytacją np. chce wziąsc zabawkę , albo widzi cos interesującego i się cieszy to jest normalny objaw. dzieci robia foczkę/samolocik w okolicach 5 miesiaca. ale jeśli dziecko robi tak bo nie umie sie podeprzec na ramionkach to trzeba połozyc malucha na brzuszku, jedną rękę połozyc na pupci i lekko przytrzymac, druga fękę położyc na rączkach dziecka, żeby sobie nie rozkladało na boki i tak z nim cwiczyc lezenie na brzusiu. postaw coś ciekawego przed nim, albo tv włacz. u nas zadziałało bo lenka ładnie się podpiera i robi to sama. czasem też robi samolot jak się złosci, albo siły już nie ma. kazała też jak dziecko nie chcę leżec na brzuchu to kładziesz małego na kolanach(na brzuszku) obie raczki przed siebie i kolano gdzie malec ma klatke piersiową podnissz wyżej, pupcię przytrzymuj. jak nie bedizesz wiedziała czegoś to zrobie Ci zdjęcie jak ja z małą to cwiczę. no tule się dowiedziałam dla Ciebie.

POLI A CO SIĘ STAŁO?
 
Domik dziękuję Ci kochana bardzo, jutro ide jeszcze do lekarza i zobaczę co powie. Co do ćwiczeń to wiem o co Ci chodzi i na pewno poćwiczę z tym moim gagadkiem. No i cieszę sie bardzo, że wam będą to mleczk przepisywać :D Za zaoszczędzone pieniążki kup córci cos fajnego :)
 
gnidka ja gdyby nie lektator to w ogóle bym z laktacją nie ruszyła...a teraz jak się odciagam to zazwyczaj systemem 7-7-5-5-3-3 to na pobudzenie podobno dobrze działa...mi się wydaje,że Tymek to mnie traktował jak smoczek a teraz mu odruch ssania zanika i odwraca się od cycka a tak przy ssaniu zawsze coś leciało...
 
ech musiałam się przeprosić z folią na wózek
dry.gif
zaczęło padać, a Miki chciał na rowerek. jemu deszcz nie straszny więc poszliśmy... :)
 
nie potrafię nauczyć mojego upartego szkraba picia z butelki. Chciałabym już powoli odstawiać go od piersi bo tyle ze mnie wyciąga że mam małą niedowagę.. a poza tym non stop przy cycku by wisiał i jestem wykończona. Daniel nie potrafi zassać żadnego smoczka i nie wiem jak go tego nauczyć, próbowałam już kilka rodzajów smoczków i nic.
 
reklama
Do góry