reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

I jeszcze chciałam polecić sklep internetowy coccodrillo. Ceny może nie są niskie, ale czasem można trafić na fajną promocję a ciuszki jakościowo są super. I jak się zamówi powyżej 100zł to wysyłka gratis kurierem.
Sklep internetowy Coccodrillo
 
reklama
O i mi się sklep przypomniał - kupowałam tam fotelik 9-36 kg ;) Sklep to ,,calineczka,, na grochowie. Mają stronę internetową i w miarę rozsądne ceny oraz spory wybór artykułów ;)
 
ja właśnie na oku mam parę ciuszków z cocodrillo, ale ze względu na ceny wybieram się do outletu factory :) ale te z tesco moim zdaniem nie odbiegają jakościa - gdzies wyczytalam, że te ciuszki dzieciece dla tesco sa produkowane przez jakas renomowana brytyjska firme.

ja za 3 pary spodenek, 5 body z dlugim rekawkiem, 1 pajac welurowy w tesco zaplacilam po znizkach 80zł.takze cenowo tez ok, daissy moglabys wrzucic linka jakiegos spiworka, ktory Twoim zdaniem jest dobry? moze wrzuciłabys zdjecie tego który polecasz z Tesco?
 
Munie- tesco nie ma niestety nigdzie pokazanych w internecie ciuszków, przynajmniej ja znaleźć nie mogę. Teraz w promocji były 2 rodzaje, jeden od 0-6miesiący na zamek, i ten właśnie polecam- my mamy taki sam tylko inne kolory i wzorki teraz są. A drugi był większy, żółty w zwierzątka- zapinany tak jak śpioszki na ramionach na napy- niezbyt to fajne bo jak mój Mały się rzuca w nocy to rozrywa te napy. Dlatego najlepsze są albo na zamek albo jeśli na napy to zapianane tak jak bluza- nie na ramionach. A z tym, że jakaś dobra firma te Tescowe rzeczy robi to rzeczywiście może być prawda, bo jakość naprawdę dobra. Sama dla siebie czasem coś do ubrania tam kupuję.
 
Munie to ja Cię zacytuję w temacie wyprawka co do Oliatum :) każda opinia się liczy :) Ja np zamierzam używać oliwki po kąpieli, tak jak i moja mama. Maluchowi jakiś masaż się zrobi, a ja to lubię robić. Mam taki drugi fach ;) masażysta.
 
Ja u siebie w mieście mam 2 Tesco ale nigdy w nich nie byłam bo są w skrajnie drugim końcu miasta, ale chyba skutecznie zachęciłyście mnie do wycieczki :-) Ile ten śpiworek 0-6 kosztuje aktualnie?
Co do oilatum, byłam pewna że to "pozycja obowiązkowa" a tu proszę niekoniecznie. Jak dobrze czasem mądrego posłuchać (poczytać) :-)
 
poroniona- jakieś 30zł kosztował w promocji. A co do Oilatum to ja jak byłam z Młodym w ciąży to też myślałam, że trzeba to mieć ale na szczęście jest forum:) Oilatum to tylko jak bardzo sucha skóra np. przy alergii czy AZS.
geniusia- ale Twój maluszek będzie miał dobrze z tymi masażami, już mu zazdroszczę :D
 
dziewczyny, wiem, że nie wszystkie tego używały/będą używać, ale może macie jakieś opinie o nawilżaczach powietrza? Czego używałyście? lub co się nie sprawdziło? Mój chłop chce kupić takowe urządzenie i zastanawia się nad Triadą,to jakiś 7-funkcyjny nawilżacz, ma sporo funkcji dodatkowych, drogi jest, ale on się właśnie nad nim zastanawia.

7-FN NAWILŻACZ powietrza TRIADA TURBO + FILTRY (1825668157) - Aukcje internetowe Allegro
 
Zacytuję informacje o parfinie z internetu:

Produkty pochodzące z oczyszczonej ropy naftowej są tanie, bezzapachowe, nie jełczeją, czyli mają własciwie same zalety dla przemysłu kosmetycznego. Ale czy również dla skóry? Olej mineralny jest surowcem naturalnym, ale, w przeciwieństwie do wszystkich innych substancji naturalnych nie działa korzystnie na skórę. Dla skóry pozostaje on ciałem obcym. Organizm nie potrafi go rozłożyć na przyswajalne czynniki ani wydalić. Jeśli połknie się parafinę, na przykład ze szminki, to odkłada się ona w wątrobie, nerkach czy węzłach chłonnych. Dla organizmu ludzkiego parafina to chemiczne śmieci, które tylko szkodzą. Parafina tworzy na skórze nieprzepuszczalną dla gazów (również dla tlenu i powietrza) i wody warstwę. Skóra pod tą warstwą czuje się miękkka i gładka. Ale co tak naprawdę dzieje się pod tą warstwą? Oddychanie skóry jest zablokowane, chłodzenie powierzchni skóry przez wydzielanie potu jest uniemożliwione. Skóra jest rozgrzana i wydziela coraz więcej potu. Wszystkie wydzieliny skóry zostają pod warstwą parafiny. skóra puchnie i dusi się, niektórzy mówią, że znikają zmarszczki ;-). Warstwa parafinowa jest trudna do zmycia, takie normalne mycie zmywa ją tylko częściowo. Wówczas powstają dziury w warstwie i cała wilgotność skóry ulatnia się. Pozostaje sucha odwodniona tkanka. Stosowanie kremu z parafiną przez dłuższy czas powoduje przesuszenie i szybsze starzenie się skóry, ale zobaczyć można to dopiero po zaprzestaniu używania kosmetyków z parafiną i dokładnym zmyciu warstwy parafiny. Przedtem "uduszona" skóra jest wciąż napięta i spuchnięta. Parafina jest komedogenna. Warstwa parafinowa skutecznie zapycha pory, sebum nie może się wydostać i tworzą się zaskórniki i pryszcze.
Należy jednak dodać, że wazelina czy olej parafinowy stanowią barierę ochronną, która ma za zadanie chronić skórę przed niekorzystnym wpływem otoczenia, zwłaszcza w przypadku chorób skórnych (np. łuszczyca) lub w ekstremalnych warunkach.


Ja zamierzam kąpać dziecko w żelach, mleczkach, ale bez parafiny i w miarę możliwości bez parabenów. Oilatum itp produkty nigdy nie pojawią się w mojej łazience
 
reklama
A wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze, że ta emulsja do kąpieli Oilatum zawiera ponad 80% ciekłej parafiny w sobie, reszta to jakaś chemia zapachowa. Cena 500ml- 62zł. Dla porównania buteleczka czystej ciekłej parafiny to niecałe 4zł...

Ja tam jestem zwolenniczką używania jak najmniejszej ilości chemii u dzieci, dlatego u nas było tylko mydełko i na początku oliwka a potem niczym nie smarowaliśmy bo nie było takiej potrzeby. To samo z buźką, krem tylko przed wyjściem na dwór.
 
Do góry