reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

A mój od małego był przykrywany kołderką lub kocykiem. Poduszeczkę dałam mu dopiero około roczku.

Dzisiaj byłam na zakupach ciucholandowych i kupiłam sobie 2 pary dresów ciążowych ;) bodziaka dla ,,juniora,, i bluzeczki, a także dla starszego synusia bluzę i samochody metalowe z bajki ,,autka,, po 3 zł każdy ;) Kubuś będzie szczęśliwy :D
 
reklama
Ale ogolnie mowi sie zeby nie przykrywac noworodkow koldrami.. Mam to nawet napisane w ksiazce dla ciezarnych, ktora tu dostaje kazda kobieta w ciazy. Wy o tym nie wiedzialyscie, czy po prostu nie zastosowalyscie sie do zalecen? Jestem bardzo ciekawa, bo sama kolderke kupuje w zestawie ale nie zamierzam jej uzywac az dziecko skonczy roczek.
 
co kraj to obyczaj. U nas za to przy wyjściu ze szpitala dostaje się dietę dla matek karmiących, a zagranicą nie. Dopiero jak się pojawi alergia należy eliminować ;-)
 
ja mam zamiar używać kołderkę.. nie słyszałam, że nie można i nie bardzo rozumiem jakie są przeciwwskazania, poza tym że dziecko może się odkryć.Zresztą i tak raczej zdania nie zmienię. Poduszkę to wiem, że nie można i nie zamierzam jej używać
 
A mój cały czas tylko w śpiworku śpi.
Nie wiem jak on miałby spać pod kołdrą, jak on tak sie przewala w tym łóżeczku- najczęściej głowa tam gdzie nogi. Całą noc byłby odkryty... Tym bardziej, że śpi w swoim pokoju i w nocy nie mam go "na oku". Chyba że mu przykleję tą kołdrę do piżamki :D
mam małe pytanie,moze głupie, ale naprawde sie nie zznam
wiem ze spiworek nie ma rekawków, wiec co z raczkami małego???
ja sie zastanawiam nad spiworkiem ale mnie drecza te rekawki :)
 
hej ja dzisiaj bylam w h&m dzieciecym ( mnostwo pikenych rzeczy) zreszta w c&a rowniez.... nie moglam wyjsc bez niczego wiec kupilam trzy body : i love mum, i love dad i jeszcze jedno bylo w komplecie. nie moglam sie powstrzymac, chociaz za uszami mi gderajal nie kupuj, bo..... eh sluchac sie nie chce!
 
Ostatnia edycja:
krisowa - ale że co z rękawkami? rączki sobie leżą gdzie chcą :-)
a już wszystko wiem, kupie spiworek z odpinanymi rękawkami :)

magdabb a ja nie słucham ludzi, kupiłam juniorowi wyprawkę, bodziak, pajacyk, bluzeczka, kaftanik, łapki niedrapki, czapeczka, i aby były 2 komplety do urbania, do bodziaka kupiłam półśpioch w kolorze ecru,,, a co ;)
 
Ostatnia edycja:
krisowa- dokładnie, śpiworki są z rękawkami lub bez. Dla takiego maluszka to lepiej z rękawkami wiadomo, a teraz mój śpi bez i zawsze łapki ciepłe:) W sumie co do tych rękawków to zależy też od dziecka bo jedne wolą mieć cieplej a inne mniej.

angelika- odpowiedź jest prosta, dziecko może się zsunąć pod kołdrę i zwyczajnie udusić, a takie np. 3 miesięczne maleństwo to sobie kołdry samo nie przesunie.

magdabb- ja mam te czapeczki z tej serii, super są :D
 
reklama
wiem, wiem... tylko nie chce zeby bylo pozniej ze ktos mial racje:p jeszcze w sumie sporo czasu tylko ze ja jestem zdania ze lepiej kupowac powoli (dopoki brzuszek jest maly) i moge sobie podjechac tu cz tam, gdzie mi pasuje a poza tym dla budzetu lepiej :p to uslyszalam od mamy i siostry to sobie odkladaj pieniadze i pozniej kupisz, ale to taka przyjemnosc ze ciezko sobie odmowic :p
 
Do góry