reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Angelika89 to zalezy czym przykryjesz... Jezeli uzyjesz kocyka dla niemowlat z dziurkami to sie na pewno nim nie udusi. Na stronie 52 wstawilam zdjecia takich kocykow.
 
reklama
Geniusia-tego nawilżacza nie znam.My zakupiliśmy dopiero w tamtym roku nawilżacz!Powiem że ema musiałam długo namawiać,stwierdził że wieszanie mokrych ręczników wystarczy albo wieszanie prania w pokojach-nosz myślałam że go smiechem zabije!!!w domu mamy kominek i zauważyłam że mała mi często prze buzie oddycha wkurzyłam się i zaczełam mu buczeć.Jak byłam u lekarza to też powiedział że w pokoju maleństwa ma być maksymalnie 19 stopni do spania także najlepiej od17-19 bo jak wyższa temperatura to robimy dziecku krzywde i też kazał emowi zakupić nawilżacz i wyśmiał ema z tymi ręcznikami .Także po wielkich namowach zakupiliśmy nawilżacz firmy Zelmer takowy polecił lekarz,fakt że kosztował 500zł ale czego się nie robi dla dobra dziecka.Jesteśmy zadowoleni z niego,nie trzeba dawać żadnych filtrów itd,wszystko już w nim jest.Jedynie wiadomo trzeba go czasem czyścić.Super sprawa taki nawilżacz.

Co do ubranek z Tesco to są fajne,już kiedyś wspominałam że kupywalm młodej pajacyki ,body skarpetki itd w Tesco i byłam bardzo zadowolona bo po praniu się nie mechaciły i nie naciągały.Najwięcej m zakupywał we Wrocławiu przy okazjii bo często tam jeździł do mamy do kliniki to kupował,u nas nie mam takiego wyboru.Co do śpiworka do spania to te tescowe są super ,ja też miałam jeden i bardzo fajny ale był bez rękawków.Mała troszke w nim spała a potem się buntowala mocno kręciła ,widać że je potem nie pasował.Po porodzie mała miała w chlodniejsze dni ubrane cieplejsze śpioszki i spała w rożku,było jej bardzo wygodnie -wnioskuje z tego że bardzo fajnie spałą budziła się jedynie na mleczko.No pomińmy czas od 01-03 w nocy bo wtedy były straszne szopki-kolki.
Także też niewpadłabym ażeby mała spała pod kołdrą i na poduszce .Jak już potem spała pod kocykiem to podkładałam koc pod materac z jednej i drugiej strony,co się sprawdzało bo mała nie spała odkryta i niezsuwała się pod koc,była bezpieczna.

My też dla Nicol mamy łóżeczko 140 z którego robi się potem normalne łóżko do spania,mam nadzieje że Nicol odda łożeczko dla rodzeństwa:tak:
 
daissy masz rację, ja czytalam że na samym poczatku nie powinno się nawet stosować chusteczek dla niemowląt, nie wiem jak wyjdzie w praniu, ale jak będę je używać to i tak po nich przetrę skórę zwykla chusteczka nasaczona woda. dzieci na poczatku mają przeciez skóre jak pergamin, żal mi maluszków, że nieświadomi rodzice tak je katuja, a potem się zastanawiają skąd dziecko ma alergie :(

a na tych parafinach dla dziecka ktoś niezła kasę robi... cena tych kosmetyków jest przerażająca w stosunku do tego co mają w składzie
 
Moja bratowa uzywa tego specyfiku i sobie bardzo chwali. Ale ja mysle ze macie racje z tym ze parafina wcale nie jest taka dobra.. Bede uzywac normalnego plynu do kapieli dla niemowlat i oliwki. Zawsze lubilam oliwke zwlaszcza ta w zelu. Sama czesto uzywam po kapieli.
 
laski, piszecie że tego oilatum to niet, to może napiszcie co konkretnego polecacie? ja na przykład polecam mycie w mydełku marsylskim ale najlepiej jakimś lawendowym, bo zwykłe to śmierdzi ;) co do oliwki, to nie wiem jaka, czytałam dużo o oliwkach z Weledy (Wspniała Oliwka dla dzieci z AZS WELEDA najtaniej! (1820753470) - Aukcje internetowe Allegro) sama zakupiłam sobie tą na rozstępy, ale mój genialny małż, wylał mi całą buteleczkę podczas kąpania - gapa :(
 
Ja wyczytałam że oliwka bardzo wysusza skórę, jak znajdę ten artykuł to podam link. I zalecają stosować przez pierwszy miesiąc życia dziecka tylko, bo jest dobra na potówki i odparzenia. No i oczywiscie niezastapiona na ciemieniuche.

Suzi- ja myłam mydełkiem albo bambino, albo johnsona. Skóra była super.
 
każda tańsza oliwka w sumie to też czysta parafina...ale są też na rynku oliwki z naturalnymi olejkami

ja wrzucę linki do tych produktów, które prawdopodobnie będę używać:
Kosmetyki do pielęgnacji - kosmetyki dla dzieci - są drogie, ale bez parabenów i parafin

Pediatric line - podobnie jak powyższe

wśród popularnych marek typu ziajka i nivea też są dobre produkty, ale trzeba przejrzeć ich sklad
 
ja myłam w johnsonie top to toe, miałam i mam nadal też płyn nivei z dodatkiem oliwki. Sama czasem się w nim kąpię :-)
Geniusia - co do nawilżacza, to ja mam taki Nawilżacz Lanaform Vapo Lux 79530 APEX24 - GDYNIA (1786570399) - Aukcje internetowe Allegro
jak będziesz coś kupować, to zwróć uwagę na to, żebyś mogła ustawić sobie wilgotność do jakiej chcesz dojść (zbyt wilgotne powietrze to grzyby! najlepiej między 45-55%), dobrze jak jest automatyczne wyłączanie i włączanie, wtedy nawilżacz sam pilnuje, żeby stale była nastawiona przez Ciebie wilgotność, a nie chodzi bez przerwy, aż się sauna zrobi. Poza tym, zazwyczaj ustrojstwo jest włączone wieczorem i w nocy, więc powinno cicho chodzić. Dobrze jak ma duży zbiornik, nie musisz wtedy co chwilę dolewać wody. No i fajna sprawa to jonizator
 
reklama
Munie 1 raz słysze zeby nie stosowac chusteczek dla neimowląt oba moje dzieciaki były meltretwoane wtedy i żadnego uczulenia na pupie nie miały :szok:
oliwkę stosowałam zwykła babiną lub własnie parafinkę zero uczulenia skóry stosuje do dzis a córka ma 7 lat i żadnej krzywdy jej nie zrobiłam
do mycia albo żelu Jonsona albo mydełko babino bo uwielbiam ten zapach
 
Do góry