reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Atan moim zdaniem kolorek rewelacyjny i dla chłopca i dla dziewczynki. Co do modelu skoro to ten wymarzony to ja bym długo się nie zastanawiała.

Ja powrócę do wyprawki i rzeczy potrzebnych i nie potrzebnych:

Do tej pory używam podgrzewacza - a przydał się najbardziej w czasie kiedy przestałam karmić a mały przeszedł na butelkę i jadł kaszkę 2 razy w noc. Nastawiałam podgrzewacz na odpowiednią temp. chodził całą noc a ja od razu miałam gotową wodę do podania - jak pomyślę ze miałabym wstawać i czekac aż mi się woda podgrzeje nie dałabym rady fizycznie.
Nawilżacz powietrza - w zimę zdał egzamin bo u nas było strasznie suche powietrze i Młodemu się cieżko oddychało.
Nożyczki - umiem posługiwac się tylko zwykłymi te zaokrąglone w ogóle u mnie nie zdały egzaminu.
Body - ja miałam tylko zakładane przez głowę i nadal mam. Jak w nocy musiałam przewijać Młodego kilka razy to za dużo czasu zabrałoby mi zapinanie i rozpinanie a te przez głowę wcale że nie są cieżkie do ubrania.
Laktator - jak najbardziej mi po cc uratował i pobudził laktację i mogłam karmić później pierią
Pieluchy flanelowe i tetrowe - ja zawsze kładłam młodemu pod główkę praktycznie wszędzie, w wózku, w łóżeczku, na matce, na hustawce itp. Jak coś się ulało to własnie na pieluszkę.
Podkłady bawełniane użyłam ich niewyobrażalną ilość - dzięki temu nie musiałam codziennie prać prześcieradła w łożeczku bo mały non stop się zasikiwał. No i oczywiście przydały się jak gdzieś wychodziliśmy jako "przewijak".

Jeśli chodzi o materacyki do łóżeczka ja mam lateksowy - i chyba dobrze zrobiłam bo podobno przy częstym moczeniu materaca kokosowo - gryczanych zaczyna żyć własnym życiem.
 
reklama
Weronika- a Twój Synek nie nosi pieluszki na noc, że tak się moczy? Nam się jeszcze nigdy nie zdarzyło tak żeby prześcieradło było mokre.
 
to i ja się o wyprawcę odezwę jako chyba jedyna mama największej ilości dzieci hehehhehe

WYPRAWKA

Ubranka
- Body z długim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Body z krótkim rękawem 56/62cm: 4-6 sztuk
- Pajacyki 62cm: 5 sztuki
- Grubszy pajacyk na spacer i na wyjście na spacerek w wiosenne dni np. welur 62cm: 1-2 sztuki
- śpiochy/poł śpiochy/spodenki 62cm: 4 sztuki
- Pół śpiochy grubsze na spacer 62cm: 1 sztuka
- Sweterek / Bluza grubsza na spacer 56/62cm: 2 sztuki
- Skarpetki: 6 par (grubsze i cieńsze)
- Niedrapki: 1-2 pary
- Czapeczki po kąpieli: 2-3 szt
- Czapka na dwór + szaliczek
- Kombinezon 56/62cm: 1 szt


co do ilości body śpiochów i innych ciuszków wedle mnie im więcej tym lepiej wyobrazacie sobie 4 sztuki body mieć tylko uuuuu ale pralka non stop chyba by chodziła a my jeszcze urodzimy w zimę więc gorzej z suszeniem poniekąd
niedrapki u mnie się sprawdziły ale w wersji skarpetki maluskie i były takie same

Łóżeczko i okolice
- Łóżeczko z szufladą - 1 szt lub Łóżeczko turystyczne (jak ktoś woli
wink2.gif
)
- Materacyk np.kokos/gryka - 1 szt
- Karuzela do łóżeczka - 1 szt
- Przewijak (zmywalny) - 1 szt
- Śpiworek do spania 68 - 72 - 1szt
- Pieluchy tetrowe - 10 szt
- Pieluchy flanelowe (np. do wózka zamiast prześcieradełka) - 3 szt
- Kocyk cienki - 1 szt
- Kocyk grubszy - 1 szt
- Prześcieradło z gumką – 2-3 szt
- Ochraniacz do łóżeczka (tylko do łóżeczka szczebelkowego) - 2 szt
- Pościel - bez wypełnienia - 2 szt
- Kołderka i poduszka (dla starszego maluszka wiek około 1 roczku) - 1 komplet
- Rożek z usztywnieniem - 1 szt lub Rożek bez usztywnienia - 1 szt
- Ręczniki (z kapturkiem) – 2-3 szt
- Ceratki ochronne na materacyk - 2 szt

ależ tu sporo rzeczy karuzela w wielu przypadkach mamy wcale jej nie polecają a wręcz szybko zdejmują dzieci się albo jej boja albo je rozprasza przy zasypianiu
co do tetry ja w obu przypadkach miałam jej sporoooooo i naprawde bardzo polecam mi się udaje ją za darmo dostać w wielkiej bali od taty z pracy i sobie je obszywam i uzywałam jak sporo mam do wszystkiego :))



Kąpiel / apteczka
- Wanienka
- Foczka do wanienki
- Termometr do wody
- Termometr
- Frida do noska
- Octenisept do pielęgnacji pępka (zamiast spirytusu)
- Sól fizjologiczna w kropelkach do przemywania oczu i pod nosek
- Sól morska do noska
- Patyczki do uszu
- Chusteczki nawilżające np. Dzidziuś itp. - 3-4 paczki
- Jałowe gaziki (sporo)
- Oilatum soft do kąpania
- Linomag i Sudocrem do pupy
- Paracetamol dla dzieci lub eferalgan 50mg
- Kropelki na kolkę (słabsze infakol, espumisan, esputikon, na cięższą kolkę bobotic, sabsimplex)
- Herbatka z kopru włoskiego Hipp
- Pieluchy jednorazowe (1-2 paczki jedynki, a potem już rozm 2)
- podkłady do przewijania (przydatne na spacerze)
- Nożyczki z zaokrąglonymi końcówkami
- Szczotka do włosów i grzebień
- Myjka (2 szt)
- Proszek/płyn do prania ubranek dla dzieci np. Lovela

co do nożyczek ja tez z tych co tylko obciązkami obcinałam pazurki nozyczki leżą z obu kompletów w łazience hehehheh sobie nawet nie obetnę nożyczkami pazurków :p
jak chodzi o pampersiki to od razu kupowaliśmy 2 bo 1 sa bardzo maluskie wedle mnei dla wcześniaków bo standardowa waga maluszków to tak granica 3kg lub max 4 wiec 1 sa zaaa małe
a na poczatku idzie sporoooo pampersów
szczoteczkę do włosków polecam by od razu oswajać baka z czesaniem by ciemnieniuszka się nie robiła mi bardzo sie przydała a zamiast oliwki uzywałam parafinki a tych płynów do wlewania do kąpieli wcale nie polecam dziecko się ślizga lepiej po kąpieli i masażyk dziecku robić dzieci to kochają :))

Dla mnie / poród / do karmienia
- Biustonosz do karmienia - 2 szt
- Rozpinana z przodu koszula nocna - 2 szt
- Majtki jednorazowe siatkowe - 1 op
- Podpaski max - noc/ pieluchy poporodowe - 2 op
- Wkładki laktacyjne - 2 op (polecane Jonson nad Jonson, rossman i baby ono) odradzane Bella
- herbatkę z rumianku,
- herbatka na laktację,
- czopki glicerynowe (ja ich nie używałam, może komuś się przydadzą)
- min 10 saszetek tantum Rossa lub kalia (butelka plastikowa z Dziubkiem do polewania np. tantum Rossa)
- maść na sutki (bepanhten-na odparzenia, maltan)
- Torebeczki perfumowane na brudne pieluchy (nie jest konieczne)
- Butelki ze smoczkiem - 2 szt
- Smoczki uspokajacze 0-3m- 2 szt
- Krem na zimę

torebki perfumowane na pieluszki woww co oni wymyślą hehehheheheh
podpaski polecam kupic te co się używa normalnie ale np te na noc sa grubsze i mają lepsze skrzydałka ale nie każda bedzie bardzo plamić to od kobiety zalezy te podkłady sa bardzoo neiwygodne przekonacie się w szpitalu i jak tylko położne nie będa widziec zakłądajcie podpaski wiekszy komfort przetrwania :rolleyes2:
koszulek polecam wziąśc więcej niz 2 sztuki bo jedna na bank zostanie lekko zabrudzona przy porodzie no chyba ze blisko macie ze szpitala do domu i wasz lubu bedzie wam donosił


Do domu i nie tylko

- Wózek
- Fotelik samochodowy/nosiedełko 0-13kg
- Nocna lampka ( tego kupować nie trzeba)
- Nawilżacz powietrza ( tego kupować nie trzeba - chyba, że ktoś chce...)
- Podgrzewacz ( przydaje się z funkcją do samochodu) - mi był zbędny
- Mata edukacyjna (od 3 miesiąca dopiero)

podgrzewacz ja miałam inny patent kupiłam duzy termos i na wieczór sobie wrzątek wlewałam i w nocy tez była ciepła woda od razu :-D
nawilżacz powietrza jak nie posiadacie to jak jest drewniane łóżeczko mokra tetra no noc i działa podobnie jak nawilżacz choć ten sie sprawdza
 
Daissy a kładziesz/kładłaś coś na prześcieradło??/ Nie wiem czy ona tak dużo siusia, czy ma takie "męskie reakcje":-) ale pieluszka nie wytrzymywała i moczył się, najlepsze jest to że zawsze górą, choć za każdym razem sprawdzaliśmy czy siusiak ułożony jest w dobrym kierunku. Może to była nasza wina, ale wypróbowaliśmy wiele różnych pieluszek, zapinaliśmy je na wiele sposobów, lżej, mocniej itp to i tak zawsze jakoś sie zasikał. Ostatnio przez jakiś okres był spokój ale ostatnio znowu zaczął, pieluszka nie wytrzymuje....
 
Weronika - u nas tak było przy pieluszkach bella :-) zawsze przesikał, dlatego po wykorzystaniu 1 opakowania pozostaliśmy wiermi pampersom
Karola - ja mam nianię z monitorem oddechu taką:
Monitor Oddechu z Nianią Elektroniczną AC401
i do teraz jest wykorzystywana jak do teściów jedziemy, bo spimy zazwyczaj na strychu, a salon jest 2 piętra nizej. Bez monitora już teraz oczywiście.
 
Ja tez na pewno bede kupowac elektroniczna nianie. A ta podana przez Trine jest bardzo dobra. Wiec pewnie tez ta kupie. Sasiedzi maja i sa bardzo zadowoleni. Niania dziala na b. duzym zasiegu. Mieszkamy na osiedlu domkow jednorodzinnych, niania dziala w odleglosci kilku domkow a dodam, ze dzialki sa duze ;)
 
ja też dumam nad niania elektryczna mieszkam zaa miastem i mam sporyy ogród wiadomo mozgę gdzieś wyjść pranie powiesić czy coś ale jeszcze zobaczę
dzis mis ie na allegro trafiła okazja za 20 zł 34 sztuk ubranek body większość i białe wiec okazja jak się patrzy musze częsciej zagladac na allegro
Zestaw 34ubranek+3śliniaczki, 0-24miesiące (1749646667) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

munie ja tam nie chce zostać z ręką w nocniku wolę mieć wsio naszykowane u mnie z racji że to 3 bobo może pujśc szybciej niż u 1 mam ;-)a po 2 ja lubie zawsze meić wsio szybciej uszykowane wrazie co
 
reklama
Weronika- nie ja nic nie kładę pod prześcieradło, poprostu jest bezpośrednio na materacu. Mojemu zdarzyło się też kilka razy, że przesikał pieluchę ale to była tylko piżamka delikatnie mokra. Teraz jakoś tam malutko w nocy siusia, że jak go przewijam to pampek prawie suchy.

Co do niani to my mamy i używamy, mamy włączoną całą noc bo Mały nie śpi z nami tylko w swoim pokoju.
 
Do góry