reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

Mam rożek po Gosiaku usztywniany, bardzo sobie chwalę, gdyż np. teść nie miał wtedy problemów z trzymaniem małej na rękach. Teraz planuję kupić jeszcze jeden. Moja mała często spała w rożku aż nie nauczyła się go rozpinać machając rączkami.
 
reklama
Ja mam bez usztywnienia 2 :-) chcialam kupic jeden usztywniany ale dostalam 2 uzywane, wiec chyba nie ma sensu, tym bardziej ze dziecko szybko wyrasta z rozka :-)
 
kobietki ile kupujecie sztuk majtek jednorazowych, ile opakowan tych podkladow poporodowych np. firmy bella i jakie wkladki laktacyjne kupujecie i ile opakowan? mam pojecia ile tego zejdzie, chce porobic zapasy zeby m potem nie musial za tym latac.
 
kacha -ja kupilam narazie paczki tych mega podpasek, 2 sztuki majtek poporodowych ,ale wielorazowych, 5 podkladow poporodowych na lozko.Wkladek laktacyjnych jeszcze nie kupowalam.
 
kobietki ile kupujecie sztuk majtek jednorazowych, ile opakowan tych podkladow poporodowych np. firmy bella i jakie wkladki laktacyjne kupujecie i ile opakowan? mam pojecia ile tego zejdzie, chce porobic zapasy zeby m potem nie musial za tym latac.

kobitki z doswiadczeniem radza jednak te wielorazowe siatkowe majty :-) podobno wygodniejsze i pupa sie nie poci ;-)ja mam 4 szt. i to XL bo kolezanka doradzila kupowac najwiekszy rozmiar bo one strasznie male sa :tak:wczesniej o tym nie wiedzialam i kupilam te jednorazowe tez,chyba 4 szt.
Mam 2 paczki podkladow poporodowych - chyba styknie :-) najwyzej maz dokupi
a wkladki kupilam J&J 50 szt. za 12 zl w rossmanie
jesli chodzi o podklady na lozko to mam 10 szt. tego nigdy za wiele, przydadza sie pewnie przy przewijaniu tez
 
Kacha ja kupiłam sobie 3 paczki ale każdy w innym rozmiarze, bo na początku się krwawi więcej ale później też mogą być jeszcze potrzebne. No i co do majtek to też kupiłam 3 pary wielorazowych z siateczki, ponoć są lepsze niż jednorazowe, no i ktoś pisał że słabo się rozciągają, ja właśnie zerknęłam na moje i bardzo mocno można je rozciągnąć.
Susi ja kupiłam z usztywnieniem, ale to głównie po to by Mężowi było bezpieczniej nosić, bo on jakoś nie ma odruchu by uważać na główkę, przynajmniej jak już takie kilkumiesięczne dziecko, może na swoje będzie bardziej uważał, mam nadzieję.
Deissy właśnie też myślałam o tym otulaczku, bo w rożku to dzidzia ma sporo miejsca, myślę, że właśnie jak nie w otulaczku to albo łatwiej otulić kocykiem lub pieluszką flanelową, ewentualnie rożkiem ale właśnie bez wkładu i mocniej ścisnąć.
Aneczka co do ubranek to ja właśnie taka ucieszona z zakupów, bo to nasze pierwsze kupione ubranka, resztę ma używanych po moim chrześniaku z listopada zeszłego roku i po synku koleżanki właśnie z tego lutego, no i te ubranka to wszystkie większe, no tylko ta koszulka "I make my mummys day" jest 3-6 ale nie mogłam się oprzeć bo tylko 3 euro kosztowała, te body-koszula bo akurat w PL będziemy w tym okresie i chcę by miał coś wyjściowego no i ta kurteczka na wiosnę-lato, bo nic takiego nie miałam od deszczu i wiatru a tu mamy tego pod dostatkiem. A pozostałe rzeczy są od 6 do 18 miesięcy, bo takich już nie mamy, ale właśnie będę podbierała systematycznie od tego chłopczyka z lutego. Dziś od niej wróciłam ze sterylizatorem, będzie też kosz na pieluchy, skoczek i już dostałam Fisher Price GARNUSZEK NA KLOCUSZEK POLSKI K0428 (2000088231) - Aukcje internetowe Allegro tylko bez klocków, bo oni dostali teraz pod choinkę a mieli już taki po angielsku i bardziej im się piosenka podoba a klocki zatrzymali bo więcej zabawy, ja za to mam klocki, a garnuszek był trochę przypsuty, więc jak znalazł ten po Polsku:-)
MamaNiki kolejne wyprzedaże koło Wielkanocy więc sobie już popatrz a później jak koleżanka by szła na wyprzedaż to będzie jej łatwiej wybrać no i przez pół ceny to taniej niż w PL lub w podobnej cenie a jakość rewelacyjna.
 
U mnie w szpitalu nie wymagaja tych gatek ale ja mialam te wielorazowe, te jednorazowe strasznie sztuczne i wszystko sie parzy w nich , blee.
Podklady musze kupic(kilka sztuk) i te podpaski poporodowe ale to kupie 1 paczke bo po drugim porodzie szybciej przestalam krwawic.
Rozka nie kupuje bo jakos nie uzywalam i dziecko szybko wyrasta ale fakt ,ze jak dobrze zapinany to przy pierwszym dziecku pewniej sie trzyma dzidzie.
 
Ja mam jeszcze z przed 3 lat dwie sztuki tych majtasów z siateczki do tego całą paczkę jednorazówek, ale ich nie lubię.
Podkładów na łóżko mam 5 sztuk, ale u mnie w szpitalu na szczęście dają.
Podpasek mam jedną paczkę poporodwych i dwie takich maxi
 
a ja jednak zaczelam sie rozgladac za innym lozeczkiem dla malenkiej, to ktore dostalismy wydaje mi sie za niskie, ma tylko 78 cm wysokosci, do tego ten najwyzszy poziom wydaje mi sie za wysoki, jak dalam materacyk to zeby zamontowac ochraniacz ktory ma tylko 20 cm wysokosci musialam go dac pod materacyk.
 
reklama
Hmm ja mam dla malej kolyske na poczatek. To nowy wynalazek bo chlopcy spali w lozeczkach, no ale teraz chcialam cos nowego miec dla niuni. Ciekawe jak to sie sprawdzi. musze dokupic tylko jakies przescieradelka albo pieluszki flanelowe bo spala bedzie w spiworku.
 
Do góry