reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

dzieki dziewczyny za info o kosmetykach, a powiedzcie mi jeszcze co myslicie o puderkach?? moja mama i siostry stosowały, ale od tego czasu troche minelo. Uważacie, że warto czasami zamiast kremiku albo oliwki popudrować dupcie albo zgięcia u maluszka ?
Ewentualnie można nim podsypać potówki, żeby wysuszyć ale lepiej po prostu lżej ubrać w razie czego. Przy pierwszym synu oczywiście puder nabyłam, stał tak sobie ze dwa lata nieużywany, w końcu wykorzystaliśmy go z mężem jako talk do przesypania basenu kiedy go chowaliśmy na zimę :-)
 
reklama
Dziewczyny, a ja chyba kupie posciel wieksza niz lozeczko :-D tansza jest i waham sie miedzy tymi dwoma:
5el Haftowana pościel 135x100 HAFT NOWE WZORY (1955550289) - Aukcje internetowe Allegro
Piękna pościel 7cz haft aplikacja MIŚ, ŻYRAFKA (1959684738) - Aukcje internetowe Allegro
przy czym posciel z drugiego linka chce wlasnie 5-elementowa :-) wypelnienia, poszewki i ochraniacz :-) i sprzedawca powiedzial, ze spoko moze mi troche zmienic ten komplet :-) lozeczko wczoraj dotarlo, skrecilismy, wiec teraz czas na posciel :-)
Co do kosmetykow to ja mam:
-oliwke Nivea ( najwyzej bede sama uzywac ;-) )
-plyn do mycia ciala i wlosow Nivea
-krem przeciwko odparzeniom Nivea
-krem na kazda pogode Nivea
-wczoraj kupilam delikatny krem pielegnacyjny, oczywiscie tez Nivea :-)
- do tego mnostwo probek J&J - kremy przeciwko odparzeniom, balsamy, zele do mycia, kremy do twarzy :-)
- aspirator Frida
-spray do nosa Frida
-gaziki leko do pepuszka
-octenisept 30 ml
-sporo jalowych gazikow
- a ponadto 13 paczek chusteczek nawilzanych :-D ( no co? jak jest promocja fajna to kupuje :-p) Nivea, Pampersa, Babydream, Belli, Huggiesa,
- no i Pampki prawie 200 sztuk + 60 sztuk:-) Dady biedronkowej

Wlasnie musze kupic jeszcze sudocrem, oilatum do kapieli i chyba tyle
 

Ja wszystkie kosmetyki mam z Penaten zakupiła mi kuzynka w Niemczech.
Do kąpieli będe wlewać taki żel od stóp do głów
na twarz też krem z penaten taki w domku i mam też taki na dwór na zimno.
na odparzenia czy tam przeciw odparzeniem też Penaten
oliwke też penaten ale będe nią jedynie główke małego smarować
a całe ciało bede smarować mleczkiem takim już z oliwką.
Do pempuszka ja wole spirytus 70%bo to kwestia kilku dni i pempuś odpadnie a smarować będe go nasączonym tym specjalnym patyczkiem do uszu do okoła -córce tak robiłam i było ok.
Octenisept mam ale to bardziej dla siebie do psikania na rane po szyciu po porodzie,poprzednio mi ładnie goiło i dezynfekowało,zresztą ostenisept ma szeroką game zastosowania na opakowaniu dali fajna rozpiske do czego może być stosowany.
Musze zakupic jeszcze sól fizjologiczną bo wiem że maluszkowi trzeba 2 razy dziennie oczka przemywać nasączonym gazikiem i do noska 2 razy dziennie wpuszczać po troszeczke sól do noska coby oczyściło i nawilżyło nosek.

Chusteczki też jak narazie to mam 14 opakowań z Nivea wole stosować jedne bo jakbym mieszała firmy to wydaje mi się że jakby kóres uczulały to łatwiej stosując jedne bedzie mi zweryfikować czy uczulaja.Pamiętam że jak Nicol się urodziła to miałąm do szpitzla zakupione z pampers a do domku kuzynka mi przywiozła z Niwea i są jak dla mnie o niebo lepsze bo sama chusteczka jest bardziej mokra pozatym taka mieksza i łagodniejsza w dotyku niż ta z pampers.Osobiście bardzo chwale sobie te ciemno granatowe opakowanie z Nivea są świetne i mocno mokre bo te jasno niebieskie są mniej wilgotne.
Zostało mi tylko kupić na komode przewijak no i pampersy 1-dynki bo mamy tylko niecałe 200sztuk 2jek.
Jeszcze chce jakiś termometr bezdotykowy lepszy no i może jeden kocyk cieplejszy ale mniejszy ,mam po Nicol fajny miękki akrylowy z Kubusiem Puchatkiem ale boje się że może za cieżki dla takiego maluszka wieć musze gdzieś mniejszy znaleść.
Dla siebie musze zakupić jeszcze te wielkie podpaskiz belli do szpitala no i wrazie czego maśc na sutki Puerlan bo jak dla mnie też super.
Torba też spakowana tak na wszelki wypadek ażeby potem się nie stresowac i szukać wszystkiego czy potem zapomnieć czegoś.

http://allegro.pl/rozek-rozki-duze-80x80-od-producenta-nowy-i1879769321.html

http://allegro.pl/baldachim-z-tkaniny-od-producenta-nowe-kolory-i1869015777.html



http://allegro.pl/posciel-dziecieca-6-el-120x90-producent-komplet-i1878368462.html




http://allegro.pl/przescieradlo-na-gumce-2-sztuki-za-36-zl-nowosc-i1869015715.html


TeraZ też czekam na staniczek zamówiłam o taki ,tyle że m coś ma problemy z przelewem i bedzie musiał jechać do banku tradycyjnie zrobic przelew bo prze laptopa coś się nie da bo nie ma w opcji jego banki,mam nadzieje że staniczek bedzie dobry wziełam rozmiar większy bo jeszcze będzie trzeba wkładki laktacyjne włożyć a staniczek taki o

http://allegro.pl/biustonosz-do-karmienia-alles-mama-bianca-r-85-h-i1927415807.html


a no i został nam do zakupu materacyk do łóżeczka nadal się zastanawiam jaki wziasć i dalej jestem w kropce.

Do prania pozostała mi tylko pościel do łóżeczka i rożki ale to na potem zostaje ażeby było jak najbardziej świeże:)




 
Ostatnia edycja:
maron obydwie pościele śliczne. Lubię takie stonowane kolorki tylko z jakimś haftem bo nie jest to przesadzone i nie będzie na pewno drażnić dziecka. ja kupowałam u tego pierwszego sprzedawcy, jakość bardzo dobra, jestem zadowolona:tak:

mamaNiki daj znać jak dojdzie biustonosz jaki jest, bo ja zamówiłam ten Alles Biustonosz Mama Cubana - Ceneo.pl i niestety fiszbiny między piersiami ma baaardzo wysoko co mnie wkurza, poza tym glęboko podchodzi pod pachy czego skutkiem jest to że ramiączka jak ruszam rękami obcierają mi ręce:baffled: ( w ramiona)....nie wiem czy dam rady w nim chodzić
 
no jest boski, i co ważne jest gruby, ciepły i miły:) sama bym taki chciała mieć dla siebie, ale dużych nie mają ;p
 
maron obydwie pościele śliczne. Lubię takie stonowane kolorki tylko z jakimś haftem bo nie jest to przesadzone i nie będzie na pewno drażnić dziecka. ja kupowałam u tego pierwszego sprzedawcy, jakość bardzo dobra, jestem zadowolona:tak:

mamaNiki daj znać jak dojdzie biustonosz jaki jest, bo ja zamówiłam ten Alles Biustonosz Mama Cubana - Ceneo.pl i niestety fiszbiny między piersiami ma baaardzo wysoko co mnie wkurza, poza tym glęboko podchodzi pod pachy czego skutkiem jest to że ramiączka jak ruszam rękami obcierają mi ręce:baffled: ( w ramiona)....nie wiem czy dam rady w nim chodzić

dobrze wiedziec :-) ja u niego kupilam poduszke do karmienia i tez jest ok. A co do poscieli to my zdecydowanie chcemy jasne pastelowe kolorki a nie krzykliwe, bo wtedy wiadomo, lepiej sie spi :-)
Lozeczko ozywie jakim bardziej kolorowym przybornikiem, ktory chce kupic ale na pewno nie do kompletu :-) nie lubie kompletow :-p
a my mamy zamiar wyprobowac wszystkie chusteczki :-) nie kupowalam jednego rodzaju, bo co jesli mala beda uczulac :-) a tak wyprobujemy rozne i wybierzemy najlepsze
 
reklama
Do góry