reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutówki na zakupach

tynka- cudne ciuszki!!! a te trzy zabki mnie rozwalily :laugh2:
U mnie maz odwleka jak moze przywiezienie lozeczka(wiadomo dlaczego )
Ja planowalam kupic w tym tyg kosmetyki malej no ale sila wyzsza,echh.
 
reklama
a to moj ostatni zakup wynalazek, nie wiem jaka to ma nazwe po polsku. Pomaga dziecia ktore maja odruchy po porodzie w spaniu, karmieniu odpoczywaniu zeby sie nie wybudzaly i skupialy na powyzszych rzeczach. Uczy dzieci spać spokojnie wszystko z cienkiej bawełny może służyć do spania w łóżeczku. Zreszta jak wiadomo dzieci lepiej ubierac w ciensze ubranka a wiecej warstw. ;-)
 

Załączniki

  • DSC_0016.jpg
    DSC_0016.jpg
    31 KB · Wyświetleń: 44
  • DSC_0019.jpg
    DSC_0019.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 42
  • DSC_0020.jpg
    DSC_0020.jpg
    17,1 KB · Wyświetleń: 38
  • DSC_0021.jpg
    DSC_0021.jpg
    15,8 KB · Wyświetleń: 42
  • DSC_0023.jpg
    DSC_0023.jpg
    14,8 KB · Wyświetleń: 42
  • DSC_0024.jpg
    DSC_0024.jpg
    25,6 KB · Wyświetleń: 41
  • taki wzorek z bliska.jpg
    taki wzorek z bliska.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 48
  • DSC_0026.jpg
    DSC_0026.jpg
    14,2 KB · Wyświetleń: 40
tynka - śliczne zakupy ;) a te łóżeczko jakie cudne jest :-) z tymi dodatkami :D

Munie, geniusia - co do maty. Ja aż tak bardzo się w nich nie orientuję. Przy Kubie miałam pożyczoną firmy Tiny Love o taką:
MATA SUPER DELUXE LIGHTS& MUSIC ZOO TINY LOVE (1941859737) - Aukcje internetowe Allegro byłam z niej zadowolona (ale musiałam oddać), a taką kupiłam jak Kuba był troszkę starszy:
MATA EDUKACYJNA Z CWIERKAJACYM PTASZKEM (1928764978) - Aukcje internetowe Allegro ona była super ;)
teraz dostałam taką:
MAMTU MATA EDUKACYJNA GARDEN ŚWIECI-GRA+PODUSZKA (1948180754) - Aukcje internetowe Allegro ale bez zabaweczek (będę miała własne, doczepiane).

Polecam tą drugą, bardzo fajna ;)
 
tynka27 - to jest otluaczek, przynajmniej tak to nazywają w sklepie - ja ostatnio słyszałam, że nie każde dziecko da się tak otulić w otluaczek lub rożek, niektóre maluszki lubią fikać nóżkami i chcą mieć dużo swobody :) ja kupiłam na razie tylko jeden rożek, jak malutka nie będzie go chciał, to założe na to poszewkę i będzie kołderka
 
A to moje ostatnie zakupki:
- sweterki
- spodenki
- słodkie buciki (na jednym jest napisane 50% mummy, na drugim 50% daddy)

No i Nasz nowy pojazd (mąż kupił większy, za grosze (500zł) :D)
 

Załączniki

  • DSC02120.jpg
    DSC02120.jpg
    19,9 KB · Wyświetleń: 49
  • DSC02147.jpg
    DSC02147.jpg
    15,1 KB · Wyświetleń: 51
  • DSC02150.jpg
    DSC02150.jpg
    15,1 KB · Wyświetleń: 41
  • DSC02151.jpg
    DSC02151.jpg
    18,5 KB · Wyświetleń: 42
  • DSC02148.jpg
    DSC02148.jpg
    14 KB · Wyświetleń: 40
  • DSC02149.jpg
    DSC02149.jpg
    19,7 KB · Wyświetleń: 51
  • fordzik.jpg
    fordzik.jpg
    31,3 KB · Wyświetleń: 55
a to moj ostatni zakup wynalazek, nie wiem jaka to ma nazwe po polsku. Pomaga dziecia ktore maja odruchy po porodzie w spaniu, karmieniu odpoczywaniu zeby sie nie wybudzaly i skupialy na powyzszych rzeczach. Uczy dzieci spać spokojnie wszystko z cienkiej bawełny może służyć do spania w łóżeczku. Zreszta jak wiadomo dzieci lepiej ubierac w ciensze ubranka a wiecej warstw. ;-)

Ja stosowalam otulaczek ,ale przez pierwsze dwa tygodnie, potem byl protest i bunt, natomiast kumpela zawiljala dzieciaka bardzo dlugo ( odruch moro) , z tym ze nie w otulaczek a w chuste i ta inwestycja wydaje mi sie lepsza bo chuste mozna jeszcze dlugo wykorzystywać.


A jeszcze a propos łozeczek, jak ktos wie ze bedzie mial CC to warto zainwestować w takie łozeczko z obniżanym bokiem, przydaje sie ta opcja jak boli brzuch i trudno jest sie pochylic, zwlaszcza jesli nie jest sie zbyt wysokim.
 
właśnie odnośnie mat - jaką polecacie, tak aby spełniała kryteria które wymieniła Mitra?

Ja moge odradzic - fisher price ;) ...ludziska sobie bardzo chwalą tiny love, ale to wcale nie musi b ć jak na mój gust firmówka. Ja jako druga miałam jakas no name od kumpeli i byla zajebista, przypuszczam ze kosztowała grosze..;)
 
ja właśnie też o tym schylaniu do łózeczka po cc myslałam - ale moje łóżeczko najwyższy stopień ma tak wysoko, że jak wstawiłam do tego materacyk, który ma 15 cm to malutka będzie tak wysoko leżeć, że podejrzewam, że jak tylko stanie się bardziej aktywna to szybciutko będzie trzeba obniżyć ją o poziom niżej żeby nie wypadła
 
ja właśnie też o tym schylaniu do łózeczka po cc myslałam - ale moje łóżeczko najwyższy stopień ma tak wysoko, że jak wstawiłam do tego materacyk, który ma 15 cm to malutka będzie tak wysoko leżeć, że podejrzewam, że jak tylko stanie się bardziej aktywna to szybciutko będzie trzeba obniżyć ją o poziom niżej żeby nie wypadła

To nie zmienia faktu ze po CC kilka pierwszych tygodni może być ciężkich, dla mnie były, a do dziecka wstaje sie bardzo często. Jak ktoś może przewidzieć taka opcje to polecam, ja niestety nie mam, a nowego łóżeczka kupowac nie bede, nota bene sprawdzilam ze podrozalo o 50% od kiedy kupowalam
 
reklama
my matę mamy taką, super się sprawdziła INTERAKTYWNA MATA EDUKACYJNA TINY LOVE SUNNY DAY (1927555762) - Aukcje internetowe Allegro
i jeszcze tą, ta też jest świetna ale raczej na później jak już dziecko operuje rączkami leżąc na brzuszku ok. 5miesiąca o ile dobrze pamiętam ;) jest duża, gruba, zabieraliśmy ją na dwór, na plażę. TINY LOVE Interaktywna MATA GIGANT 150x100cm 9086 (1937620105) - Aukcje internetowe Allegro

Zgadzam się z Mitrą, mieliśmy też jedną matę z Fisher Price o taką FISHER PRICE MATA EDUKACYJNA PRECIOUS PLANET SUPER (1941522225) - Aukcje internetowe Allegro była cienka- musiałam podkładać pod nią kocyk, no i nudna strasznie... Mały praktycznie się nią nie interesował.

My łożeczko dopiero pewnie ok. 6miesiąca rozłożyły, na początek Młoda będziesz spała w koszu Mojżesza a na noc w dostawnym łóżeczku.
 
Do góry