reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Kropecka mnie u pediatry pytają zawsze o ukończone tygodnie i liczą 12 tygodni=3 m-ce
Magdzia no to dość ograniczone menu, my akurat oboje lubimy gotować i oboje nie znosimy prasowania :-)
moja mama mnie rozwaliła, rozmawiamy sobie a ona ni stąd ni z owąd, bo dałabyś dziecku smoczka, inne dzieci są szczęśliwe, promienieją a on się tak męczy. Pytam dlaczego się męczy? bo się nie może utulić. A skąd wie, że inne dzieci są szczęśliwe? No na spacerach widzi :-D:rofl2:
OGŁOSZENIE: gdybyście miały jakiekolwiek problemy, zgłaszajcie je do mnie, ja przekażę mojej mamie i na pewno znajdzie jakieś proste rozwiązanie :-D:-D:-D gdyby moja mama nawaliła, to druga babcia też ma dla mnie sporo bezcennych wskazówek, tylko nieco uboższa wersja poradnika, bo nie czyta dzieciom w myślach. Taki już nasz los, ciekawe czy też będę tak 'doradzać' mojej synowej, znając siebie pewnie tak! :-pzresztą, co jej będę odpuszczać, ja musiałam przez to przejść :-p:-D ale już jej współczuję
 
reklama
witam sie opo dluuuuuuugirj przerwie. Niestety małą coraz wiecej na czuwaniu i nie daje mi spokoju a wolnych chwilach zajmujre sie pisaniem mojej pracy licencjackiej jeszcze zostalo mi pol ojeju:( mogloby sie samo napisac:p
Mała sie ostanio bardzo denerwuje bo chciała by juz siedziec podciagana za raczki siada ale glowka za slaba jeszcze i lata na boki wiec ja chwilke podtrzymuje a potem znow lezymya jak ja poloze to jest zadyma. wiec mama na raczki i pokazuj co ciekawego mamy w domu. :tak: Nie ma juz tak lekko:) ogolnie juz z oczkiem jest lepeij mialam isc dzis do kontroli ale nie bylo juz miejsc w przychodni bo glupia baba z rejestracji odebrala laskawie telefon po polgodzinnym dzwonieniu:angry: wiec bede probowac w czwartek. W oczku jest jeszcze troszke ropki ale jest juz jej o wielie mniej i zadsza. Widze ze wasze maluszki jakos sie pochorowały nasza na razie dopukać wszystko w pożądku. co tu by jeszcze napisac weekend majowy spedzony u moich rodzicow tzn. ja byłam z małą bo mąż z tesciem robili babci remont wiecei farba olejana tapetowanie malowanie kurz wiec ja wyniosłam sie do mamy:) małej sie podobało i na wsi tez sobie byłysmy mała kocha poprsotu spacery i powietrze jak by mogła to by cały czas chciałą siedzieć nao ale przeciez ja tez musze cos w domu robic:p Zaraz przyjdzie M z pracy dam mu obiad i wyśle go z mała na spacer i może napisze kilka stron mojej pracy a sama bym się z nimi przeszła tak pieknie na dworze te zielone drzewa kwiaty aż chce sie życ:)
 
A ja tez będe ględzic :-p , bo @ nie mam od tygodnia.
A te które karmia jak miałyście?Wiem,że jak sie karmi to róznie bywa,ale jakoś tak niepewnie się czuję.
A moja Ola raczej na boczki niekoniecznie, mna brzuchu niechętnie, choc głowę trzyma sztywno :-D
Kupka jedna dziennie i jeszcze nie było dnia bez kupki.Dziś jadłam młodą kapustkę i posypałam sporo majerankiem...no zobczymy...
na razie spokój
Pozdrowionka , córcia wzywa.
 
Hej!
W weekend majowy była cisza, wczoraj nie zaglądałam a dziś nie mogę nadążyć za Wami:-)
Nas jutro też czeka szczepienie. Przed południem byliśmy ponad 2 godz na dworze bo pogoda dopisuje więc trzeba korzystać:tak:
Poza tym dziś w pieluszce znów pojawiły się pasemka krwi:wściekła/y:, wprowadziłam tylko jajka bez nabiału więc chyba to jednak jaja tak na Jaśka działają:-(.
Anna ajra - sokownik dobra rzecz ale nie odważę się robić soku dla niemowlaka z kupionej w sklepie marchwi. Zaczekam do lipca na wyjazd do rodziców - tam mają ekologiczne warzywka i owoce:tak:
Mysza - dużo zdrówka dla małego:-)
Ania31 - dużo zdrówka dla chłopków:-)
Paty36 - jak karmiłam Piotrusia i brałam cerazzette to z @ bardzo różnie bywało, czasem długie przerwy a czasem co 2 tyg...
Pozdrawiam
 
Cześć dziewczyny!:-D
Na tajnym wątku jest m.in. zdjęcie z suwaczka - dzięki!:wink:

Na szczepieniu było strasznie.:baffled: Pierw lekarka zezłościła Michałka przytrzymując go na niewygodnych badanio-ćwiczeniach i chyba specjalnie czekała, aż się rozpłacze...
rrr...:growl: co za baba.:no:
Jak już doszło do szczepienia, to Michaś był taki spanikowany, że nie szło go
uspokoić...:wściekła/y:
Pisałam Wam już wcześniej, że mam z tym problem. Michałek panicznie się boi obcych osób i miejsc gdy się wybudzi ze snu lub przestraszy.:hmm:
Nawet nie wiem, na ile maść znieczulająca zadziałała...:dry: uff... mam dość na dziś!:hmm: Mąż aż cały się spocił z tego wszystkiego.:no2:

Michaś waży 6700g, czyli od urodzenia przytył 2950g i mierzy 66cm, urósł o całe 14cm!:-D

Paulineczka_ - niestety nie wiem, jak to się ma... ile czasu po przeziębieniu można szczepić dziecko, no i czy można to zrobić jeśli bierze ono antybiotyk...:huh::eek:
Co do @ to jest u mnie regularna, ale to dla tego, że skończyłam już pierwsze pakowanie tabletek Novinette i zaczęłam już kolejne. :wink:
Rekinasia - co do suwaczków i liczenia, to się zgadza... inaczej liczą.
aggy - dobre z tym granatem!:-D Widzę, że się "ucieszyłaś" z wizyty szwagierki...?:-p
magdzia75 - podajesz małej wit.C?:confused:
Mysza - ooo...!:huh: Krew w siuśkach!?
:oo: Dobrze, że płuca ma czyste - super! Ale ta krew mnie martwi...:unsure: może powinnaś skonsultować to z lekarzem?:confused:
Nie podawałam Calcium, nie było takiej potrzeby.
Ania31 - uuu...:huh: zapalenie oskrzeli... nieciekawie...:hmm: no i jeszcze Kubuś... ciągle coś się dzieje, ale tak to już jest...:dry: Dużo, dużo zdrówka Wam życzę i kurujcie się!:yes: No i co za duży chłopak jest na zdjęciu...? Ale Bartuś rośnie! Śliczny chłopczyk!:-D
Dobry program do zmniejszania zdjęć, to Microsoft Office Picture Manager. Otwierasz zdjęcie za jego pomocą, tam masz edytuj zdjęcie i wybierasz o ile procent chcesz je zmniejszyć.:wink:
ladna.ex.panna - my na wakacje planujemy góry.:-D Nad morze pojedziemy w przyszłym roku. Michaś jest według nas za mały i przede wszystkim uważamy, że jest jak na niego za daleko.
Zytka, kropecka, przyszlirodzice, Paty36 - :wink:
Gosia 78 - pytałaś się lekarza od czego jest ta krew w kupkach?:confused::oo2:
Jeśli chodzi o soczki, to zacznę podawać ok 6 miesiąca.
Ika_s - jak tam Twoja malutka i Ty???:confused::happy2:

Pozdrawiam!
 
Hej kobietki długo mnie nie było ,ale jakoś wyszło że nie miałam chwili może to dlatego że daniel pracował na 2 zmiane a ja musiałam zajmować się maluchami i nie miałam chwili aby coś napisać.

U mnie dzieciaki jeszcze trochę pokasłują ale narazie jest ok ,no a tak to byłam dziś na usg bioderek ,pani doktor kazała mi wkładać pieluchę tetrową między nóżki i kłąść małego na brzuszku ,za miesiąc kontrola jeżeli coś się nmie poprawi to czeka nas aparacik:no::wściekła/y::blink:

No i dostałam @ 2 maja i teraz myśle nad spiralą bo kolejnego malucha nie planuję a przy tej zasra......zakrzepicy nie mogę brać jakichkolwiek hormonów do końca życia.


ANNA_AJRA współczuje tobie i maluszkowi tych przeżyć przy szczepieniu...dobre są czopki dla dzieci vibrucol. A maluszek ładnie ci urósł.


MYSZA ANIA 31 dużo zdrówka dla dzieciątek ,niech zdrowieją jak najszybciej.

ŁADNA.EX.PANNA zazdrosze ci wypoczynku ...oj nawet nie wiesz jak bardzo!!!!!!!!!!
 
:-):-)witam sie i ja!!!!!

U nas wszystko ok , dozo spacerujemy, korzystamy z pogody. Maly przynajmniej ladnie spi na spacerku a w domu to :baffled:niebardzo.

Chcialam zapytac dziewczyny ktore karmia i piersia i dokarmiaja czy maja juz @ , bo nie wiem kiedy sie spodziewac pierwszej @???????????:baffled:

Czy wasze dzieciaczki tez maja taki apetyt bo te moje "malenstwo" to nic w butelce nie zostawi i dodatkowo jeszcze na piersi wisi.:tak:
Moj Oskar tez juz podnosi sie do pozycji siedzacej trzymany za rece i trzyma glowke sztywno. Spryciarz z niego, wystarczy mu rece chwycic i juz brode podnosi czasem troche glowke uda mu sie uniesc samemu i bardzo mu sie podobaja te cwiczenia:tak::-D
pozdrawiam mamy i dzidzie:-):-):-)
 
Anna_ajra- tak daje 5 kropelek, jak mała miała katar poprzednio lekarka nam przepisała razem z kropelkami.

Dzis znów dzień bez kupki, niby mała nie marudziła, ale nie wiem czy to przejsciowe, czy teraz zamierza robic jedną na kilka dni.

Amelka zrobiła się ostatnio wilki śmiechol, śmieje się do wszystkich, nawet jak obca babka na spacerze zagląda do wózka:tak:

Jutro ma przyjść kobieta która może będzie opiekunką Amelki od września.
Moze któraś z was szukała opiekunki, powiedzcie na co zrócić szczególną uwagę.

Dobranoc wszytkim

A to moja słodka Amelka
 

Załączniki

  • DSC00149.JPG
    DSC00149.JPG
    38,6 KB · Wyświetleń: 24
reklama
Witam się jako pierwsza z rana,

Mój Kuba dal mi dziś w nocy popalić. Zwykle budził się raz w ciągu nocy, a dziś równiutko co trzy godziny, jakby miał zegarek w pupci:-) Jestem nieprzytomna, bo moje dziecko mnie rozpuściło i przywykłam do wysypiania się, a tu taka niespodzianka. Mam nadzieję, ze to jednorazowa akcja i tej nocy znów będzie ładnie spał. Ciekawa jestem, na ile intuicja jest silna u takich dzieci i czy one czują, że coś jest na rzeczy? Bo u nas jest szczepienie...

ladna.ex.panna - my chyba też pojedziemy w góry, ale to dlatego, że oboje z M jesteśmy piechurami zapalonymi i mamy nadzieje, że mały połknie bakcyla

Rekinasia - hehe, dobrze wiedzieć, jak moja teściowa wyjedzie, albo ciotka odpuści i zatęsknię za "dobrymi" radami, to na pewno się zwrócę, abyś spytała babcie Igiego o opinię w mojej sprawie:-)

Ania31 - Bartuś przekochany!

przyszlirodzice - pisz, pisz tą pracę! Jak się obronisz, to wjedziesz mi na ambicję i może wreszcie wrócę na studia, bo ostatnio jakoś nie mam weny:-)

anna_ajra - no niestety, nie wszyscy rodzą się pediatrami i nie powinni podejmować się pracy z dziećmi. Teraz jestem na ten granat już całkiem zdecydowana;-) A wizyta szwagierki o dziwo była milsza niż się spodziewałam. Chyba pogodziła się z faktem, że nie ona będzie chrzestną

lileczka - mój Kuba to też zeżroła straszna. Ja wiem, ze dzieci jak rosną to jedzą coraz więcej, ale czemu coraz częściej??? Z jednej strony nie chcę, żeby wyglądał jak mały budda, z drugiej przecież nie odmówię mu jedzenia jak się domaga

magdzia75 - my będziemy mieć opiekunkę też od września. Nie ma generalnie reguły - i ta z ogłoszenia i ta polecona może być "nie teges". Najlepiej przygotować wcześniej zestaw pytań, gdzie po jakimś czasie powtarzają się pytania wcześniejsze tylko inaczej sformułowane. Jeśli dziewczyna zacznie kręcić, to albo jest gówniarą, albo ma coś do ukrycia. Ja pytałam też o takie rzeczy np. "Czy zawsze trzeba reagować kiedy dziecko płacze, czy czasem lepiej pozwolić mu się wypłakać?", "Jakie zna zabawy dla dzieci?", "Co sądzi o bezstresowym wychowaniu?", "Czy dziecko trzeba nosić na rękach?", "Czy można pozwolić mu zasypiać gdzie indziej niż we własnym łóżeczku?". Nie dla wszystkich te pytania są oczywiste, a odpowiedzi pokażą Ci, czy dziewczyna ma doświadczenie i jaki jest jej stosunek emocjonalny do dzieci. Potem pytam czym się interesuje, jak spędza czas wolny, czy pali itp. Jej zainteresowania są dla mnie ważne, bo jak człowiek ma jakieś hobby, to sam jest ciekawszy. No i oczywiście pierwsze wrażenie - jak baba ma kilkucentymetrowe tipsy, to się nie nadaje. Ja też mam zwykle długie paznokcie, ale za siebie ręczę, a chyba nie chciałabym, żeby przez przypadek skaleczyła nimi Kubusia. Ale wydaje mi się, że najlepszym doradcą przy wyborze opiekunki będzie Twoja intuicja. Założę się, że jeśli jej posłuchasz to Cię nie zawiedzie:-)

Pozdrawiam i idę się jeszcze glebnąć. Może uda mi się załapać choć godzinkę snu
Buziaki
 
Do góry