reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Cześć Dziewczyny,

mam za sobą pierwszą przespaną przez Kubusia noc!! Jupii!!:-D Wczoraj o 19 go wykąpałam, zjadł bardzo mało, bo zaledwie 50 ml, aż się zmartwiłam. Potem poleżał sobie godzinkę w łóżeczku, sam "opowiedział" sobie bajkę na dobranoc i zasnął. Pomyślałam, że na pewno wkrótce się obudzi i będzie ryczał, że głodny, ale gdzie tam! Więc też się położyłam. O 3 w nocy zbudziłam się sama i przeraziłam sie, że mały do tej pory się nie obudził. Zajrzałam do łóżeczka, ale spał spokojnie. Zasnęłam znowu, a Kuba obudził się dopiero przed 6. Nie domagał się butli głośnym wrzaskiem, jak to on ma w zwyczaju, tylko tak mlaskał i wydawał odgłos taki "um um". Podeszłam do niego, a on przywitał mnie czarującym uśmiechem i zaczął machać nóżkami i jedną rączką - drugą wkładał prawie w całości do buzi:-D Ale jak mu dałam butelkę, to ssał tak, jakby miał zjeść też butelkę:-)
Na początku myślałam, że może chory, skoro spał tak długo, a potem sobie uświadomiłam, że przecież położyłam go wczoraj w drugą stronę łóżeczka (bo cały czas obracał główkę na prawo i pomyślałam, że na drugiej stronie będzie patrzył w lewo - w stronę okna i na pokój). Ochraniacz też umocowałam tak, ze ma za główką i na całym drugim boku łóżeczka, a ten bok na pokój ma otwarty i może obserwować wszystko co się dzieje w pokoju. Myślicie, że to o to chodziło?

agawa - przy karmieniu piersią neo-anginu nie można, za to można Tantum Verde. A co do kupki - Próbowałaś czopek glicerynowy? Generalnie uważam, że dziecko powinno samo robić kupki, ale skoro już tyle dni... A, i nie zmieniałaś przypadkiem jakiegoś kosmetyku lub proszku do prania, płynu do naczyń itp? Może stąd to podrażnienie

anna_ajra - mam nadzieję, że przyjemnie jesteś zaskoczona po tej nocce? Wyspałaś się?

Paulineczka - ja nie mam problemu z tymi tekstami:-) Naprawdę. Powiedziałaś to, co sama czułam, bo sama bym się nie odwazyła na głos:-)
 
reklama
Oliwka- no to fajnie macie, a raczej twoj M. z bratem takie same "składy" :tak: super
Aggy- moj Michałek tez mi od jakiegos czasu przesypia cale noce, czasem od karmienia ma przerwe ponad 8 godzin :-) A jesli chodzi o Kubusia to wydaje mi sie, ze poprostu przyszla w koncu na niego pora na przesypianie nocek, i od dzisiejszej powinny sie zdarzac czesciej. Nie mam pojecia jednak jakiwplyw mialo jego ulozenie, ale na wszelki wypadek dzis go tez tak poloz:-p:-)
Ja zaraz dzwonie do pediatry sie umowic na kontrole. Mam nadzieje, ze ma termin. Maly mial jakies pol godziny temu 37,4 czyli tak troszke podwyzszone i nie wiem z czego to wynika:baffled: Pozdrawam was
 
Witam,

ja dziś jestem wreszcie po szczepieniu Małej i zobaczymy jak to się dziś skończy. Marysieńka od razu pzy wejściu do przychodni urządziła mi koncert, ale na szczęście w miarę szybko (czyt. po ok. 40 minutach) ucichła i mogła być zbadana i zaszczepiona. Potem kolejna seria muzyczna i teraz słodko śpi. Niestety na nią nie działają wszelkie zmiany pozycji i inne cuda niewidy. Lekarka mówi, że jest szczególnie wrażliwa na wszystko. Ból, dotyk, światło, ludzi, hałasy itp. itd. Myślę, że ma trochę racji już chyba w tym wszystkim.
No i znowu ją wysypało na buzi. Dostałyśmy Bebilon Pepti i będę znowu próbowała ją przestawiać po troszku.
Dziewczyny, które używały tego specyfiku- czy to rzeczywiście pomaga na brzuszek, kolki i te wypryski????
Zazdroszczę tych przespanych nocy. Ja karmię ją ok. 20.30, a potem budzi mi się niestety ok. 00-01 i jeszcze drugi raz 5-5.30. Wstaje też już na dobre codziennie o 6.30 jakby miała zegarek w ... i już niestety nie zasypia. Walczymy cały dzień aż do wieczora, a i na spacerach bywa różnie. Już to zresztą opisywałam.

Pozdrowionka ciepluteńkie
 
Ika, mój Wiktor ponad rok był na Bebilonie Pepti. Wysypka oczywiście zniknęła, jeśli chodzi o kolki to nie wiem czy to przez mleko czy przez to że skończył 3 miesiące bo wtedy kolki przechodzą. Ja osobiście byłam tym mlekiem zachwycona, później jak zaczęłam wprowadzać nowe pokarmy było gorzej, bo trudno jest uniknąć białek mleka przy przygotowywaniu posiłków.
 
no imprezka sie udała a jakże;-) mamusia z niunią na rękach a tatus sie bawił w najlepsze hehe:tak: no coż przynajmniej umie podziękować za to, ze nie zawracałam mu głowy hehe:rofl2: a zdjątka bedą tylko musze zgrac
niedziela za to była z bolącym brzuszkiem maleństwa, bo chyba przesadziłam z jedzonkiem, moze nie uwierzycie ale po dwóch porcjach tiramisu na bazie advokata kręciło mi sie w głowie:szok:
fajnie ze te nasze maluszki tak rosną, teraz dopiero widze jaka to przyjemnosc patrzec na małych zdobywców, którzy z każdym dniem zdobywają kolejne umiejętnosci:-p:happy:
buziaki
 
Igi jutro ma drugą dawkę szczepień i gorąco mi się robi na samą myśl, najbardziej boję się odczynów poszczepiennych, no i pamiętam jego straszny płacz poprzednim razem, dobrze, że u was nic się nie działo, zero temperatury, marudzenia etc.

kropecka to skandal z windami, jakim prawem spółdzielnia was tak robi na szaro? tobie będzie ciężko a np. samotny stary człowiek? może równie dobrze skonać odcięty od świata, bez zakupów, jak pokonać tyle schodów? jak mieszkałam kiedyś w wieżowcu, sąsiedzi z górych pięter robili tak, że sąsiednią klatką wjeżdzali na 10-te piętro, przechodzili suszarnią i schodzili tych kilka pięter dół - u was się tak nie da?
 
Hej ja póki co na momenciki...
znacie jakis program do zmniejszania zdjęc,żeby była dobra jakośc i nie z Offica?Ja mam Imgrezizer czy cos i zdjątka sa mało wyraźne:-(
A co do szczepień to moja Oleńka przechodzi super, prawie zero płaczu, obt tak nadal...
 
Witam ciotki :tak: Jaki mam humor to mówie wam!!!:-D Bylam u pediatry, obsluchala Misia mojego i nic nie slyszala- osluchowo jest ok. Katarek po przeziebieniu moze sie utrzymywac nawet do 2 tyg (wiedzialyscie o tym?/), Michalek ma jeszcze lekki, ale dostal na to probiotyk. Pani przy okazji mi go zwazyla i okazalo sie, ze wazy cale 6ooo!!! hihi moj tluscioszek kochany :tak::-):-):-D mam do was pytanie- czy podawalyscie juz dzieciom probiotyk, a jesli tak to w jaki sposob>? do mleka, czy sam ?/

aha i dla pewnosci zapytalam o podawanie lekow przeciwgoraczkowych...no wiec jesli mierzy sie temperature w dupce to podaje sie jak wynosi 38 (czyli ok 37,6), poniewaz u malych dzieci isnieje ryzyko wystapienia drgawek goraczkowych -to tak ku sprostowaniu wam pisze- skoro juz wiem, to sie wiedza podziele:-p:-p:-p


No i zycze kolorowych snow wszystkim
 
Paulineczka dobrze wiedzieć, o katarku nie miałam pojęcia
ładna.ex.panna o tiramisu to ja mogę tylko pomarzyć, praktycznie nie ma smakołyków bez mleka, gdzie się nie spojrzy to jest serwatka albo mleko w proszku. Właśnie wróciłam ze spaceru z psem i na ladzie cukierenki widziałam bezy, ale to też ryzykowne, bo białko kurze.... o słodkościach mogę zapomnieć do końca czerwca
Ika masz może 'Pierwszy rok życia dziecka'? tam jest o tym, jak postępować z takimi bardzo wrażliwymi dzieciaczkami, jak twoja niunia

dobrej nocki mamuśki, czyli przespanej z jak najmniejszą liczbą przerw :-)
 
reklama
Witam
U nas ok dzieci starsze juz od wczoraj chodza do szkoły małe tez ok ja załapałam tylko katar leci z nosa ze szok juz mam dosc
Wczoraj bylismy na zakupach mamusia obkupiła małego na chrzciny juz sie nie moge doczekac jak bedzie ślicznie wygladał
I chrzcimy 25 maja ustalone zapisane wiec bedzie imprezka mam nadzieje ze bedzie ciepło;-)
anna ajra duzo zdrówka dla Michasia
aggy tylko pozazdroscic ze mały przesypał nocke mój budzi sie o 1.30 potem o 6 nie jest źle zasypia i budzi sie około 8-9 wiec cos tam zawsze ogarne
Ale mojemu Bartoliniemu cos miasto nie słuzy za duzo spalin chyba:-):tak:marudny i piszczy moja mama mówi jak sobie radzisz w domu a ja mowie ze jest zupełnie inny cichy spokojny spi sobie bawi sie widocznie wiejskie powietrze lepsze:-D:-D

Pozdrawiam
 
Do góry