reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

madziulka, wyżalaj się, po to tutaj jesteśmy. Dla mnie też to forum jest jedyną okazją do wyrzucenia z siebie wszystkich trosk. Nie dziwię ci się że jesteś przygnębiona perspektywą przeprowadzki. Ja też nie cierpię załatwiania tych wszystkich spraw. Dla mnie najgorsze jak brałam ślub było właśnie to załatwianie w urzędach w związku ze zmianą nazwiska.

Myszaa, dobrze że już jesteś i nie łap mi tu żadnego baby bluesa. Wszystko będzie dobrze :)

Rekinasia, mój Olek też dzisiaj nie do życia. Bolał go brzuch, budzi się co chwila i generalnie nie za ciekawy dzień miałam.
 
reklama
Cześć dziewczyny!:-D
Jutro dzień kobiet... jestem ciekawa, co mój mąż wymyśli...:rolleyes2:
Chrzciny planujemy w kwietniu, tak jak większość z was. Na chrzestnych wybraliśmy mojego brata i siostrę męża. "Przyjęcie" będziemy robić w lokalu.

dziewczyny - czy wasze maluszki miały robione w szpitalu USG bioderek i badanie słuchu?:confused::confused::confused:

Pauluneczka_ - uff... jak dobrze, że z pępkiem, to nic poważnego.:happy2: Podwójne pieluszkowanie słóży prawidłowemu ułożeniu się kości biodrowych.
agawa1 - dziwne, jak to dzieci mają... podczas jazdy lub spaceru od razu śpią.:laugh2: Co do karmienia piersią, to mam to samo co Ty.:dry::zawstydzona/y: Normalnie porażka...:sad::sad::sad:
Mój pediatra przyszedł do nas, a położna aż 3 razy na 4, ale u kropecki i Anny31 to już przesada.:-p
Jak tam budowa?:confused:
kropecka - nam lekarz zalecił podwójne pieluchowanie, ale położna na szkole rodzenia mówiła, że jeśli jest wszystko ok, to nie trzeba.:wink:
cloe - co za ulga (z tą waga Oliwki)... oby tak dalej!:yes: Dobre to z tym swobodnym fikaniem dwiema nóżkami nie jedna.
:-D
Gosia 78 - daj znać w poniedziałek, jak było!:happy2:
ulenka507 - wit.K mam z firmy VITIS, D3 z Merck, a wit.C z Hasco, ale czy firma ma tutaj znaczenie...:confused: hmm...:oo2: nie sugerowałam się tym.
przyszlirodzice - jak minął pierwszy spacerek?:confused: Co do czkawki, to mój Michaś też ją miewa. Niestety nic nie można na nią poradzić.:hmm:
A co do wagi, to tylko się cieszyć.
Rekinasia - ja mam ręczny i już mnie ręka boli...:sorry2: ale jest dobry.
Mysza - hura!!!:rofl::-D:rofl: W końcu w domku i na BB! Super!:laugh2: I nikt Ciebie nie wyrzuci, jesteś nasza!:wink: A co za miny mieli lekarze i położne???:confused:
ma_dzi_ulka - :-)

Pozdrawiam
 
NO hej!!!

U nas spokojniej tzn poszłam spac po południu razem z MIłkiem i chyba więcej mleka napłynęło :-) - albo mi się wydaje :-)

Mysz Dobrze że już jesteś :-) Smutno było bez Ciebie. A że Mikołaj jak aniołek grzeczny to dobrze - bdziesz miała więcej czasu na bb :-). Powiem Ci że jesteś Wielka dla mnie. Taki duży ten twój chłopak a ty go sobie sn urodziłas. Opisz swój poród bo mnie ( myśle że nie tylko mnie) ciekawość zżera. A co do min lekarzy to się nie dziwie. Trzeba było zobaczyć minę mojego M jak przeczytałam smsa od Ciebie z wiadomościami o narodzinach:szok:


Ania _ ajraNajważniejsze by dziecko nie głodowało!!! A co do budowy - w poniedziałek i wtorek montują nam okna a w tym samym czasie powstają ścianki działowe!!! Jestem prze szczęśliwa że zmknę ten dom!!!
Co do USg bioderek - u nas robi się po miesiacu w przychodni. A słuch miał Miłek badany na aparacie z WOŚP - bez tego było by ciężko.


Dziewczyny !! Baby tak mają ze musza się pożalić. Jak M nie ma w pobliżu albo nie rozumie to komu się wygadamy jak nie psiółkom z bb??
 
Mysza witam spowrotem;]

Mala dala nam dzisiaj popalic mi do poludnia potem wstala po 14 i tak marudziala do po 16 potem tesciowa ja pilnowala jak spala a my bylismy na zakupachj musialam zrobic zapasy bo Meza mi zabieraja od poniedzialku na tydzien do rezerwy:angry::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Po powrocie mala juz wstala po 19 kompanko jedzenie przeiwjanie placz i tak do 22.40 masakra uskopoila sie dopiero jak M dal jej glukozy i ja ulozyl do snu bo odemnie co chwile chciala jesc;/ Chyba pachne jej mleczkiem i ciagle by tylko jadla az jej sie 3 razy ulalo wiec stwierdzilam ze ile mozna wypila cycka potem 90 z butli maskara ile ona je....:confused:
 
Przyjmijcie życzenia Baby Kochane od drugiej baby szczerze wysłane, niech dzień cały będzie radosny, bądźcie zdrowe Baby aby do wiosny...;-);-);-):rofl2::rofl2:
 
:-)Dzień Kobiet, Dzień Kobiet, niech kazdy sie dowie, ze dziiiisiaaaaaj jest święto Kobieeeeet!:-)
pogoda piekna wiec pora wyjsc z domku, moze na jakies małe zakupki:tak: nowa torebka, albo chociaz jakis drobiazg poprawiłyby mi humor, oj taaak!;-)
moja mala całą noc miała gazy, prężyła sie bidulka, stekała, ale nie płakała wiec nie było tak źle:baffled: chyba łyka za duzo powietrza podczas karmienia, bo ja cały czas jem to samo, wiec nie jest to chyba kwestia diety:zawstydzona/y: juz sama nie wiem...
 
Cześć dziewczyny!:-D
Dzisiaj mój starszy brat ma 29 urodziny! Więc idziemy na imprezkę na 17.:cool2:
A my już po spacerku.

Co do koloru oczek, to owszem zgadam się z Wami.:tak: Michasiowi już się wyklarowały, więc dlatego pytam.

Coś czuję, że tracę pokarm...:sad::sad::sad:

agawa1 - no to super, że budowa ruszyła na dobre!:happy2: Na kiedy planujecie ukończenie? Zapewne jeszcze trochę to potrwa...?:confused:
Nie wiem, czy można badać słuch niemowlęcia bez sprzętu od WOŚP...:wink:
przyszlirodzice - współczuję, ale tak to już jest. Dziewczyny wcześniej pisały, że maluszki przechodzą takie napady łakomstwa.
ma_dzi_ulka - :-)
ladna.ex.panna - nie sądzę by to była kwestia diety... po prostu taka fizjologia.:sorry2:

Buziaki
 
Hej

Kropecka - raz na jakiś czas trzeba :-) Bo w sumie młody ma 4 dni a moj instynkt jak u Cloe - gdzieś znikł:-D

Agawa - opisze opisze - choć się przyznaje za dużo nie pamiętam :-) Mój M mógłby wiecej powiedzieć :-D ja tam odpływałam :-D

Anna_ajra - miny jak tego wielkoludka zobaczyli :-)

Ja aktualnie na żelazie jadę :-( muszę nadrobić - bo mi jeszcze anemia wyskoczy...

Mały od wczoraj nie na mieszance - więc w nocy luksusowo co dwie godziny pobudka :-) przynajmniej mamy już nie straszy śpiąc tak długo :-D

Moj M dziś idzie kupić na wszelki wypadek mleko :-D bo się boi że jak mu pokarmu zabraknie - to co on zrobi by młody przestał płakać :-D
Ja się nie stresuje - i dochodzę do wniosku - że nie ma mocnych póki łapie i ciamka jest oki :-)

Ale moje dziecko jeszcze tygodnia nie ma :-D

Mały miał badany słuch - WOŚP :-) plus miał usg główki - bo mu się krwiaczki na głowie porobiły... stąd wyszliśmy jeden dzień później...
Ale poczytałam i wszędzie piszą że one się same wchłaniają :-) więc próbuje się nie martwić... :-)



Pozdrawiam i dołączam sie do życzeń z okazji dnia kobiet:-D
 
A my juz po pierwszym spacerku mała sobie grzecznie spała:) przed wyjsciem dalam chwile pociagnac cycka i zasnela i tak smacznie spala:) pogoda nawet w miare u nas:) a jaka byla radocha wyjsc z mala z domu nie moglismy z Mezem sie ancieszyc i oczywiscie co chwile zmiana prowadzacego wózek:p Bo jak by to mogłobyć ze jedno prowadzi cala droge:p Jutro kolejny spacerk z mala i tatusiem a w poniedzialek juz mi go zabiora na tydzien;:)-(
 
reklama
Mysza - fajnie, że synek spokojniutki!!!
Gratuluję zdrowego podejścia w kwestii karmienia:-). Najważniejsze to odpowiednie nastawienie - nie stresować się, dużo pić - wystarczy ok 2 litrów, i przystawiać tak często jak tylko mały ssak sobie życzy. Kiedyś kobitki nie miały innej alternatywy niż własny pokarm i były w stanie wykarmić swoje dzieci to my też możemy!:tak: A jeśli faktycznie pojawią się problemy to jesteśmy w tej luksusowej sytuacji, że istnieje coś takiego jak sztuczna mieszanka. Niech tylko nie przyjdzie Ci do głowy dokarmiać na wszelki wypadek, bo wtedy po pierwsze mały się rozleniwia, rzadziej chce jeść a tobie dopiero wtedy zmniejszy się produkcja.:no:

Anna ajra - badanie słuchu to z tego co wiem wykonywane jest rutynowo u wszystkich niemowlaków natomiast usg bioderek u nas chyba podczas wizyty przed szczepieniem...:baffled: A co do utraty pokarmu to pewnie winna zbyt częstego dokarmiania. Miałaś wskazania od lekarza tak jak Cloe by dokarmiać Michasia? Słabo przybierał na wadze?

przyszlirodzice - fajnie, że spacerek się udał!

ladna.ex.panna - mój Jaś mimo mojej restrykcyjnej diety wciąż ma te same problemy z brzuszkiem:wściekła/y:, czekam tylko do wizyty z pediatrą w piątek i po konsultacji z nim mam nadzieję zacząć trochę więcej jeść bo według mnie nie ma to żadnego wpływu na samopoczucie Jaśka

Najka - odezwij się!!! Podajesz ciągle Esputicon, jest jakaś widoczna poprawa? U nas jakby po nim trochę lepiej ale i tak biedny Jaś musi się trochę naprężyć i nastękać niestety...
 
Do góry