reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutóweczki 2008-wątek główny

Witam Mamusie,

podczytuję Was już coraz więcej, ale jeszcze mało informacji przyswajam i ogarniam. Dalej męczę się z moim uporczywym wyciem z każdego powodu i jestem baaaaaaaardzo zmęczona. Czasem nie słyszę nawet własnego Dziecka. Gdyby nie mąż, to pewnie całkiem bym się zawyła.

My byliśmy dzisiaj pokazać Małą pediatrom i w poradni laktacyjnej. Trochę się pouczyłam karmić z miłą położną laktacyjną, ale nie czuję się jeszcze z tym dobrze.
Okazało się jednak, że Mania przybiera na wadze i już prawie odzyskała wagę urodzeniową (3300g). Dziś, w piątej dobie ważyła 3270g. Co ciekawe, odpadł jej też dziż kikucik pępuszka. Jestem zaskoczona, bo myślałam, że trzeba na ten fakt czekać o wiele dłużej.

agawa1- ja daję jej butelkę z moim mlekiem, bo się boję, że nie umiem karmić. Efekty widać, ale teraz jednak postanowiłam znowu spróbować sama.

Moja Niunia przesypia właściwie całą noc narazie i to ja muszę pilnować godzin jedzenia. Ona mogłaby się w ogóle na jedzenie nie budzić. Ponieważ nie mogłam wielokrotnie za nic w świecie jej dobudzić,pojawiły się moje obawy, że coś nie tak. W nocy do tej pory wstawałam po dwa razy.
 
reklama
Ika twoje obawy i stan jakim teraz jestes przypomina mnie samą jak zostałam pierwszy raz mamą. Też wyłam z byle powodu, uważałam że wszystko robię źle skrzywdzę Julkę wogóle nie nadaję się na matke .Wcześnie czytałam sporo o intuicji która miała podpowiadać mamie co dla dzidziusia jest najlepsze a ja u siebie takowej nie zauazyłam. Z czasem równowaga wróciła. Odpoczywaj kiedy możesz korzystaj ze wsparcia bliskich ci osób i nie wymagaj od siebie za wiele. Nikt nie musi być ideałem.
Kropecka ładna ex panna ja rownieżcały boży dzień siedze w domu sama z dziećmi. Powinnymy tu założyc klub samotnych mam ;-)bo jeśli druga połowka ściąga do domu póżnym wieczorem to i tak ze wszystkim musimy borykac się same Niedawno znajoma stwiedziła że skoro cały dzień siedzę sama z dziećmi i nie mam oznak załamania zrwowego ani względnej depresji to musze byc silna psychicznie, Acha akurat :baffled:Srednio parerazy na dzień mogłabym zjeść moje dzieci albo sprzedac za przysłowiowa złotówkę albo może nawet dopłacić:baffled:
 
Ika fajnie ze juz wam pepuszek odpadł;-) mojej małej odleciał łaskawie gdy miala rowne dwa tyg.a do tej pory musze przemywac jeszcze spirytusem:baffled:
kropecka co to są za muszle laktacyjne:confused: moze sprawiłabym sobie takie bo jak karmie jedną piersią to z drugiej leci jak z kranika. Moze nawet nie zbierałabym tego tylko byloby mi wygodniej, bo czasami to juz nie nadążam sie wycierac:no:
zbieram sie do zakupu laktatora recznego Avent Isis, czy wtedy korzystanie z tych muszli bedzie miało sens:confused: bo chyba nie da sie karmic jedna piersia a jednoczesnie odciągac z drugiej:-):confused:
co do wit.K to pisałam o tym kilka stron wczesniej, bo tez mam naklejke w ksiazeczce zdrowia;-)u nas połozne twierdzą, ze to jakies novum, ze nigdy sie nie podawało bez ewidentnej potrzeby, wskazaniem zawsze była anemia matki, albo dziecka, jesli tego nie ma nie ma potrzeby podawania dodatkowo tej wit.:baffled: ja i tak zapytam o to jeszcze pediatre na wizycie w przyszłym tygodniu:tak:
dobrej nocy dzidziusiom i mamusiom
 
kropecka piję hippa i fito mix. Czy jest więcej pokarmu - nie wiem. Dziwne jest to że Miłek je tylko można powiedziec w dzień. W nocy za wyjątkiem ostatniej budzi się max 2 razy. Kurcze chhyba przemęczona jestem już i mi odbija.
 
witam sie z rana
to i ja zapisuje sie do klubu samotnych mam cały dzień sama z 4:baffled:ja tak jak cloe oddałabym z checia w pewnych momentach czasami mam dosc a za chwile ja minie bezradnosc i złosc przechodzi wszystko:baffled:

mój tez spi dosyc w nocy karmie go 2 razy w dzień jest gorzej bo na recach staram sie go odzwyczaic i małymi kroczkami cos tam wychodzi
 
a my wlasnie zaliczylismy pierwsze werandowanie:-)
całe 30 min:tak:
wiem, ze moze troche pózno, w końcu dzis mała kończy 3 tyg.ale dopiero teraz pogoda mnie do siebie przekonała:-D na śląsku śliczne słoneczko i lekki chłodek:happy2:
 
reklama
witam serdecznie
a ja spoglądam za okno i mnie diabli biora na pogodę, wczoraj śnieg, grad,a dzis znowu wieje potworny wiatr,a też juz chciałam małą po werandowac bo w poniedziałek czeka nas wycieczka do pediatry na wizytę patronażowa, jak tak dalej będzie to skończy sie wezwaniem taksówki i wycieczką samochodem :( no ale " w marcu jak w garncu" moze jeszcze nas zaskoczy pozytywnie aura ;-)
ja równiez pije herbatkę na pobudzenie laktacji, chociaz jak na razie u mnie nie ma jakichś niedoborów ale strzeżonego...... a pić i tak coś trzeba a woda mineralna niegazowana na okrągło to moze sie znudzić, ogólnie to bardzo dużo piję ,pragnienie mam ogromne, dzienni dwa dzbanki kawy zbożowej(2 l)+ litr wody+ dwie filiżanki herbatki Hippa no to tak mniej więcej wyglada ze tatuś opija córkę ze znajomymi a mnie suszy jak bym była na kacu:-D
 
Do góry