reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji?
Mnie też czekają badania prenatalne, tzw. test potrójny czyli test PAPP-a, Wolna podjednostka beta HCG i Przezierność karkowa. U mnie uwarunkowaniem jest wiek, mam 36 lat. Ale będąc w 1 ciąży 11 lat temu również skierowano mnie na badania prenatalne. Wynik wskazał na duże ryzyko zespołu Downa i zrobiono mi amniopunkcję. Na szczęście syn okazał się zdrowy i spokojnie cieszyliśmy się pozostałym czasem do rozwiązania. Wiem, że wyniki tych testów to w dużym stopniu statystyka, ale wychodzę z założenia , że należy korzystać z dostępnych możliwości diagnostycznych, nigdy nie wiadomo kiedy uratują życie naszego maluszka.
 
reklama
Tym badaniem krwi że coś może być nie tak z dzieckiem przez to że jest tydzień młodsze niż z miesiączki i dlatego to badanie
Kochana, nie martw się na zapas. Z tym wyliczeniem wieku ciąży na początku to zawsze jest spora granica błędu bo nie wiadomo kiedy doszło do zapłodnienia. A nawet ocena wielkości to czasami indywidualna opinia lekarza. Zrób badania, kontroluj BETA i trzymam kciuki :-) :)
 

Załączniki

  • 20200714_234424.jpg
    20200714_234424.jpg
    996,6 KB · Wyświetleń: 71
reklama
Do góry