reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamy 2021 [emoji7]

Od razu reaguje 😄 bo im dłużej tym głośniej i intensywniej ryczy 🙈
U nas tez od razu regujemy na placx, chyba ze jestem w łazience lub coś naprawde pilnego musze zrobić No to niestety ale mała musi chwile poczekać... jakos nie mam serca ja przetrzymywać żeby tak plakala ;D a tak jak piszesz to u nas tez im dłużej tym mala głośniej daje o sobie znać;D
 
reklama
A jak u Was z czkawką? Prawie za każdym razem jak kładę synka gdzieś na płasko dostaje czkawki. Macie jakieś sposoby na to? Bo my tylko standardowo przystawienie do piersi, pomaga zawsze. Ale czasem mnie to tak denerwuje, bo dopiero co skończę karmić a już znowu mi przez tą czkawkę wisi na cycku :/
 
A jak u Was z czkawką? Prawie za każdym razem jak kładę synka gdzieś na płasko dostaje czkawki. Macie jakieś sposoby na to? Bo my tylko standardowo przystawienie do piersi, pomaga zawsze. Ale czasem mnie to tak denerwuje, bo dopiero co skończę karmić a już znowu mi przez tą czkawkę wisi na cycku :/
Czkawkę często dostaja dzieci "ulewacze" 🤭 i jest to też związane z fizjologicznym refluksem, tak nam tłumaczył gastrolog. Na pewno pomaga odbijanie w trakcie karmienia (u nas pomiędzy piersiami jeśli je z dwóch) i po karmieniu i właśnie potrzymanie chwilę w pionie lub pod skosem na rękach przed położeniem na płasko 🙈 przynajmniej u nas się sprawdza. A ile już ma tygodni? Wcześniej mój młody mial czkawkę tak z 2-3 razy dziennie, a jakoś z czasem zaczęła zanikać i nawet nie zauważyłam, teraz ma raz na kilka dni 🤪 w piątek skończył 8 tygodni i jest coraz lepiej 😂
 
Czkawkę często dostaja dzieci "ulewacze" 🤭 i jest to też związane z fizjologicznym refluksem, tak nam tłumaczył gastrolog. Na pewno pomaga odbijanie w trakcie karmienia (u nas pomiędzy piersiami jeśli je z dwóch) i po karmieniu i właśnie potrzymanie chwilę w pionie lub pod skosem na rękach przed położeniem na płasko 🙈 przynajmniej u nas się sprawdza. A ile już ma tygodni? Wcześniej mój młody mial czkawkę tak z 2-3 razy dziennie, a jakoś z czasem zaczęła zanikać i nawet nie zauważyłam, teraz ma raz na kilka dni 🤪 w piątek skończył 8 tygodni i jest coraz lepiej 😂
Ja zawsze noszę go w pionie po jedzeniu tak z 10 min, potem jeszcze kładę na klatkę, a te czkawki i tak dalej ma. Wcześniej nam sporo ulewał, teraz raz dziennie i to zdecydowanie mniej niż wcześniej. Wczoraj skończył 8 tygodni. Mam nadzieję, że mu przejdzie w końcu, bo strasznie mi się denerwuje jak dostaje czkawki.
 
A jak u Was z czkawką? Prawie za każdym razem jak kładę synka gdzieś na płasko dostaje czkawki. Macie jakieś sposoby na to? Bo my tylko standardowo przystawienie do piersi, pomaga zawsze. Ale czasem mnie to tak denerwuje, bo dopiero co skończę karmić a już znowu mi przez tą czkawkę wisi na cycku :/
Ja tez tylko dostawiam. I jak sobie przelknie mlekiem to przechodzi, ale fakt ze zaraz po karmieniu nie ma czym przelknąć. W szpitalu zawsze okrywali kocykiem, ze niby czkawka od zimna.. ale ja nie zauwazylam zeby to jakos pomagalo.
 
A jak u Was z czkawką? Prawie za każdym razem jak kładę synka gdzieś na płasko dostaje czkawki. Macie jakieś sposoby na to? Bo my tylko standardowo przystawienie do piersi, pomaga zawsze. Ale czasem mnie to tak denerwuje, bo dopiero co skończę karmić a już znowu mi przez tą czkawkę wisi na cycku :/
U nas czkawka pojawia się jak jedzenie sie jeszcze nie ułoży;D ewidentnie wiem kiedy mala bedzie miala czkawka bo wtedy widac ze pokarm wraca jej do buzi... dlatego po odbiciu zawsze noszę ja na ręku ale zawsze bardziej w pionie. Mala prawie ze siedzi. I dopiero po 10-15 minutach moge odłożyć. Ale tez nie odkładam do spania itp na płasko bo ulewa. Tylko mamy poduszke klin i lezy pod lekkim kątem. Wtedy jest ok
 
Cześć ciotki, czy u was tez tak wyglada??
 

Załączniki

  • Screenshot_20210412_192456_com.android.gallery3d.jpg
    Screenshot_20210412_192456_com.android.gallery3d.jpg
    164 KB · Wyświetleń: 74
reklama
Do góry