reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2025

Czesc dziewczyny. Jestem po swoich pierwszych badaniach prenatalnych. 12tydz+4dni. W wyniku badań jaki otrzymałam mam ryzyko 1:86 dla wewnątrzmacicznego zahamowania wzrastania płodu przed 37 tyg ciąży . Lekarka kazała mi przyjmować Acard 150 na noc, prócz tego od początku biorę Neoparin 0,4 bo mam skłonność do zakrzepów. Powiedzcie proszę , czy jest się czym martwić? Czy to oznacza że któraś z części ciała maluszka nie będzie rosnąć ?
Miałam w poprzedniej ciąży ryzyko bodajże 1:4. Z czego ono wynika tu u Ciebie, z niskiego białka PAPPa, czy ze słabych przepływów w łożysku, a może problemów z ciśnieniem czy jakiejś choroby przewlekłej? Inne ryzyka były niskie?

Na pewno nie musisz panikować, ale na tak postawione pytanie, trudno jednoznacznie odpowiedzieć, nie znając przyczyny. :) Będziesz musiała monitorować pracę łożyska po prostu. Mój synek urodził się drobny, ale w pełni zdrowy, będzie dobrze, to tylko statystyka :)
 
reklama
Miałam w poprzedniej ciąży ryzyko bodajże 1:4. Z czego ono wynika tu u Ciebie, z niskiego białka PAPPa, czy ze słabych przepływów w łożysku, a może problemów z ciśnieniem czy jakiejś choroby przewlekłej? Inne ryzyka były niskie?

Na pewno nie musisz panikować, ale na tak postawione pytanie, trudno jednoznacznie odpowiedzieć, nie znając przyczyny. :) Będziesz musiała monitorować pracę łożyska po prostu. Mój synek urodził się drobny, ale w pełni zdrowy, będzie dobrze, to tylko statystyka :)
Lekarka wspomniała coś o słabszym przepływie krwi spowodowanym przez Trombofilie ale powiedziała że nie ma narazie co panikować i kazała przyjmować Acard na noc. Mam nadzieję , że to poprawi wszelkie wyniki. Białko Pappa miałam wysokie , 3,43 IU/l.
Martwi mnie jeszcze mały obwód główki w porównaniu do CrL. Ale o tym nie wspomniała nic, waga prawidłowa z tego co powiedziała.
 

Załączniki

  • 17231269957964894055976912290578.jpg
    17231269957964894055976912290578.jpg
    2,3 MB · Wyświetleń: 19
  • 17231270933658394538811722806864.jpg
    17231270933658394538811722806864.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 18
Czy to ryzyko wynika z jakiejś Twojej historii ciazy czy poprostu wyszło w prenatalnych? Ja mam ryzko przedwczesnego porodu przed 34 tc, ale zdziwiłabym się jakby było inaczej bo w swojej historii mam poród w 35 tc. Narazie nie martwię się tym bo wiem co było powodem tamtego porodu. W tej ciąży to jest raczej wróżenie z fusów i statystyka ;)
W poprzedniej ciąży nie miałam żadnych problemów , wszystko przebiegało bez żadnych komplikacji. W obecnej mam straszne żylaki , przeszłam dwa razy zakrzepicę w przeciągu kilku MSC. Miałam mieć zabieg w sierpniu, jednak nie zdążyłam bo okazało się że jestem w ciąży.
 
Do góry