reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

U nas póki co ,aż 1 raz była położna..
Maluda ma miesiąc.
Szczepienia 1 kwietnia mamy boje się jak to będzie 😱
Starsza córka to się tak zanosiła płaczem ,że trzeba było dmuchać w buźkę 😱
U nas tak samo syn jeden i drugi się zanosili aż fioletowi byli, najstarsza córka do teraz przy każdym szczepieniu mdleje ze strachu, także bardzo ciężko przechodzi szczepienia pod względem emocjonalnym a też z nią mamy w kwietniu szczepienie i też już się boję...
A jak to najmłodsze dziecię to się okaże, miejmy nadzieję że będzie dobrze podczas szczepienia ale i po szczepieniu, że nie będzie gorączkowała itp..
Czasem chyba my się bardziej boimy też niż te nasze dzieciaczki.
 
reklama
U nas tak samo syn jeden i drugi się zanosili aż fioletowi byli, najstarsza córka do teraz przy każdym szczepieniu mdleje ze strachu, także bardzo ciężko przechodzi szczepienia pod względem emocjonalnym a też z nią mamy w kwietniu szczepienie i też już się boję...
A jak to najmłodsze dziecię to się okaże, miejmy nadzieję że będzie dobrze podczas szczepienia ale i po szczepieniu, że nie będzie gorączkowała itp..
Czasem chyba my się bardziej boimy też niż te nasze dzieciaczki.
Dokładnie masz rację..ja ogólnie jestem panikarą niesamowita i każda taka sytuacja na którą tak na prawdę nie mam wpływu potęguje tylko większy strach 😱
Zobaczymy jak to będzie 🤔
 
Ja też myślałam nad tym czy to czasami nie jest wina mleka.
Jednak pediatra uważa , że wszystkie objawy u mojego dziecka są normalne.
Trochę mi już zaczyna brakować sił na to wszystko.
Wydaje mi się ,że wizyta prywatna będzie konieczna.
Na dodatek maluchowi jakieś krostki i płace czerwone powychodziły na twarzy. Też niby normalne. Nie wiem czy to trądzik niemowlęcy czy jakiś objaw nietolerancji pokarmowej ,alergii 🤷
Dziwne czasy nastały .. żeby leczyć ludzi przez telefon.. chyba ,że tylko w mojej mieścinie taki ciemnogród 😱
No nie wierzę 😳 u naszej małej też na policzkach pojawiły się brzydkie pryszcze, była położna w poniedziałek i mówiła, że to trądzik niemowlęcy... Zaleciła bepanten sensiderm. Pediatra przez telefon i na podstawie zdjęć powiedziała to samo, mi się jednak zdaje, że to początek skazy białkowej, tak się składa, że ja miałam za dziecka 🤔 córeczka pije mleczko Nan expert pro 1 więc hipoalergiczne. Sama już nie wiem... Wizytę szczepienna mamy na 30.03. jak małej nie zejdzie z buzi to paskudztwo to się wybiorę szybciej, żeby ją pokazać, martwi mnie też to, że ciężko jej zasnąć w dzień w domku, na rękach się złości, w łóżeczku się złości🤷a ewidentnie chce jej się spać, tylko zejdę na dół do wózeczka ją dam i idziemy na spacer od razu zasypia i potrafi ciągiem przespać na dworze 3 godziny 🙉 dzisiaj byłyśmy 5 godzin na dworze z czego 4 przespała, taki z niej trudny egzemplarz, jeszcze jej nie rozgryzlam 😄
 
No nie wierzę 😳 u naszej małej też na policzkach pojawiły się brzydkie pryszcze, była położna w poniedziałek i mówiła, że to trądzik niemowlęcy... Zaleciła bepanten sensiderm. Pediatra przez telefon i na podstawie zdjęć powiedziała to samo, mi się jednak zdaje, że to początek skazy białkowej, tak się składa, że ja miałam za dziecka 🤔 córeczka pije mleczko Nan expert pro 1 więc hipoalergiczne. Sama już nie wiem... Wizytę szczepienna mamy na 30.03. jak małej nie zejdzie z buzi to paskudztwo to się wybiorę szybciej, żeby ją pokazać, martwi mnie też to, że ciężko jej zasnąć w dzień w domku, na rękach się złości, w łóżeczku się złości🤷a ewidentnie chce jej się spać, tylko zejdę na dół do wózeczka ją dam i idziemy na spacer od razu zasypia i potrafi ciągiem przespać na dworze 3 godziny 🙉 dzisiaj byłyśmy 5 godzin na dworze z czego 4 przespała, taki z niej trudny egzemplarz, jeszcze jej nie rozgryzlam 😄
Mi też pediatra powiedziała ,że to trądzik niemowlęcy.
Myć 2x dziennie i smarować maścią z cynkiem np. sudocremem.
Mój synuś Bebilona pije.
A problemy z tym brzuszkiem to podejrzewam ,że wynikają z tego ,iż przez tą naszą rozłąkę i dłuższy pobyt malucha w szpitalu (karmili go innym mlekiem) zmiana mleka to spowodowała. Teraz niby trochę lepiej ,ale nadal widzę momenty gdzie go męczy.
Mleko pije co 2 - 2,5 czasem 3 h. Zależy od tego ile wypija. Robię 120ml lecz praktycznie zawsze wypija 100ml nie raz mniej.
Pije z butelki medela calma więc musi się trochę wysilć.
Ze spaniem różnie ,we wózku śpi, na rączkach śpi. W bujaku też i łóżeczku ,lecz do momentu kiedy to się czegoś wystraszy nie mam pojęcia czego i budzi się z płaczem 🤷
Z tym trądzikiem spróbuję tak jak radzi pediatra zobaczę czy coś się poprawi.
A tym czasem idę coś zjeść, bo szefunio zasnął 💤🍼😂
 
Witajcie Kochane ❤️ u nas noc niestety gorsza, malutkiej dokuczał brzuszek, często się wybudzala, zastanawiam się, czy to właśnie nie jest wina mleka. Czekam do piątku, jeśli się nie poprawi to idziemy do pediatry i będziemy rozważać inne mleczko.
 
Ahoj Kobietki!
U nas noc minęła też tak średnio, tzn Malutka spała ładnie, 2x jedzonko i zaraz zasypiała po jedzeniu, ale za to Smrodek no to przeszedł samego siebie... pół nocy zabawiał rozmową a teraz chodzi śpiący i się zatacza jakby był dobrze podchmielony 😆 a teraz ja go zabawiam rozmową, wymęczy się do końca i padnie jak kawka na dłuższą drzemkę.
Monika a jak często je teraz Twoja Kruszyna? I ile zjada?
 
Dzień doberek 🥰
U nas noc też spokojna , uwierzcie mi ja już nawet boje się zachwalać 😆😱
Pobudka o 6, pojedzone , chwila drzemki , oczy jak 5 zł i nie śpi.
Przebrałam już go , umyłam ta buziulke krostkowata, wypielęgnowalam i czekam może zaśnie 💤
Chociaż jeszcze chwila i kolejna pora na karmienie.
Nie wiem kiedy ten czas tak błyskawicznie przemija.
Ja póki co też czekam tak jak Ty Monika1998@ na rozwój sytuacji.
BoguśLdz moja starsza też mnie zadziwia. Co ona wyprawia toż to ludzkie pojęcie przechodzi 🤯.
 
Ahoj Kobietki!
U nas noc minęła też tak średnio, tzn Malutka spała ładnie, 2x jedzonko i zaraz zasypiała po jedzeniu, ale za to Smrodek no to przeszedł samego siebie... pół nocy zabawiał rozmową a teraz chodzi śpiący i się zatacza jakby był dobrze podchmielony 😆 a teraz ja go zabawiam rozmową, wymęczy się do końca i padnie jak kawka na dłuższą drzemkę.
Monika a jak często je teraz Twoja Kruszyna? I ile zjada?
Je średnio co 3.5 -4h po 120ml. W nocy potrafiła co 5 czy 6 godzin, ale dzisiejsza noc niestety gorsza i z płaczem. Teraz też na rękach mi wisi i się usypiamy.
 
reklama
A mój to różnie w nocy pije ładnie po 120 ml.
A w dzien przeważnie 100 ml lub 90 ml zdarza się ,że mniej i wtedy to jest jazda bo co chwilę się domaga. 🤦
Zauważyłam ,że jak pije mniej a częściej to nawet lepiej jest z tym brzuszkiem. No ale jest nie dojedzony wtedy i marudzi. Och już nie wiem jak mi dogodzić. 🤔🤷
 
Do góry