reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Hej Kobietki 😉 mam pytanie, moja córeczka ma problemy z brzuszkiem, nie ma typowych kolek na szczęście, ale widzę że męczy ją brzuszek, w ciągu dnia ciężko jej zasnąć , spina się i pręży poplakuje. Od 2 tygodni dostaje Espumisan i Biogaie, ale efekty są marne, zakupiłam Sab simplex z Niemieckiej apteki, ale jeszcze nie zastosowałam. Czy stosowalyscie może te kropelki u swoich dzieci?
Hejka, widzę ,że i u Was nie ma poprawy.
Mój maluszek na dodatek wymiotuje mleko które wypija.
Dziś dzwoniłam do przychodni ,zobaczymy jaka decyzje Pani doktor podejmie.
Dam znać jak coś.
 
reklama
Hejka, widzę ,że i u Was nie ma poprawy.
Mój maluszek na dodatek wymiotuje mleko które wypija.
Dziś dzwoniłam do przychodni ,zobaczymy jaka decyzje Pani doktor podejmie.
Dam znać jak coś.
Ja dzisiaj zwiększyłem dawkę Espumisanu do 10 kropli, w ulotce jest napisane, że można od 5 do 10. Mała na poranną drzemkę zasnęła tym razem spokojnie, nie wiem, czy to zasługa zwiększonej dawki, czy tego, że dzisiaj zawinęłam ją w rożek i najpierw poprzytulalam, pośpiewalam i zajęło nam to 10 min i zasnęła 😊 śpi jak na razie godzinkę. A tak do tej pory zasypiała nawet godzinę, kręcąc się, wiercąc i poplakujac. To daj proszę znać co Ci powiedział pediatra, ja na razie nie daje Sab simplex, jakoś się boję tych kropli. 🧐
 
Ja dzisiaj zwiększyłem dawkę Espumisanu do 10 kropli, w ulotce jest napisane, że można od 5 do 10. Mała na poranną drzemkę zasnęła tym razem spokojnie, nie wiem, czy to zasługa zwiększonej dawki, czy tego, że dzisiaj zawinęłam ją w rożek i najpierw poprzytulalam, pośpiewalam i zajęło nam to 10 min i zasnęła 😊 śpi jak na razie godzinkę. A tak do tej pory zasypiała nawet godzinę, kręcąc się, wiercąc i poplakujac. To daj proszę znać co Ci powiedział pediatra, ja na razie nie daje Sab simplex, jakoś się boję tych kropli. 🧐
Ok dam znać.
Ja na razie dawałam to co kazała pediatra ,ale nie widzę poprawy. Dzisiaj w nocy co prawda spał ,ale cały czas melęczył go brzuszek bo puszczał bączki niesamowite.
 
Ok dam znać.
Ja na razie dawałam to co kazała pediatra ,ale nie widzę poprawy. Dzisiaj w nocy co prawda spał ,ale cały czas melęczył go brzuszek bo puszczał bączki niesamowite.
Nasz pediatra po teleporadzie zalecił 10 kropli Espumisanu, do mleczka, natomiast jak nie przejdzie przez kilka dni to odstawić Espumisan i włączyć Sab Simplex po 10 kropli 3x dziennie
 
Nasz pediatra po teleporadzie zalecił 10 kropli Espumisanu, do mleczka, natomiast jak nie przejdzie przez kilka dni to odstawić Espumisan i włączyć Sab Simplex po 10 kropli 3x dziennie
Ja cały czas czekam na telefon z przychodni 🤦
Jestem ciekawa co tam Pani lekarka stwierdzi.
Życzę Wam ,ażeby malutkiej pomogły te kropelki. 🙂
 
Hejka, może problemy z brzuszkami wywodzą się z nietolerancji mleka, u nas na razie spokojnie z Malutką podaję jej tylko espumisan przed każdym jedzeniem, je 120ml co 4 godziny i na razie wszystko dobrze.
Ja byłam wczoraj u kardiologa, zrobiła mi ekg i echo serca z przepływami i niestety serce niedomaga. Usg wykryło powiekszoną lewą komorę serca, niedomykalność zastawki trójdzielnej łagodną i niedomykalność zastawki mitralnej nasiloną. Stąd moje problemy z ciśnieniem i arytmią, na razie dostałam leki, niebawem zrobię holtera ekg 24h i zobaczymy co dalej. Jestem trochę zmartwiona, bo pani profesor powiedziała że takie serce nie zdziwiłoby jej u 70 letniego mężczyzny ale nie u 33 letniej kobiety...😐 niestety przy takich wadach serca początkowo nie ma objawów, a pojawiają się kiedy wady są już zaawansowane. Pani profesor od razu powiedziała, że te zmiany się nie cofną leki jedynie zatrzymają rozwój a i to nie wiadomo i być może za 10 lat będę musiała mieć wszczepiany rozrusznik..😔 także muszę pozostać pod opieką kardiologa, a lekarstwa będą mi towarzyszyć już do końca.
 
Ja cały czas czekam na telefon z przychodni 🤦
Jestem ciekawa co tam Pani lekarka stwierdzi.
Życzę Wam ,ażeby malutkiej pomogły te kropelki. 🙂
Dzwoniła pediatra i stwierdziła ,że mam podawać mniej mleka a częściej. I krople tak jak podawalam, a te silne ulewania mogą zostać nami nawet do 3 miesiąca życia.
Nie wiem czy stosować się do zaleceń czy szukać pomocy u lekarzy prywatnie. 🤦😱
 
Hejka, może problemy z brzuszkami wywodzą się z nietolerancji mleka, u nas na razie spokojnie z Malutką podaję jej tylko espumisan przed każdym jedzeniem, je 120ml co 4 godziny i na razie wszystko dobrze.
Ja byłam wczoraj u kardiologa, zrobiła mi ekg i echo serca z przepływami i niestety serce niedomaga. Usg wykryło powiekszoną lewą komorę serca, niedomykalność zastawki trójdzielnej łagodną i niedomykalność zastawki mitralnej nasiloną. Stąd moje problemy z ciśnieniem i arytmią, na razie dostałam leki, niebawem zrobię holtera ekg 24h i zobaczymy co dalej. Jestem trochę zmartwiona, bo pani profesor powiedziała że takie serce nie zdziwiłoby jej u 70 letniego mężczyzny ale nie u 33 letniej kobiety...😐 niestety przy takich wadach serca początkowo nie ma objawów, a pojawiają się kiedy wady są już zaawansowane. Pani profesor od razu powiedziała, że te zmiany się nie cofną leki jedynie zatrzymają rozwój a i to nie wiadomo i być może za 10 lat będę musiała mieć wszczepiany rozrusznik..😔 także muszę pozostać pod opieką kardiologa, a lekarstwa będą mi towarzyszyć już do końca.
Ojej..
Bardzo Ci współczuję 😟
U mnie w rodzinie też był przypadek z rozrusznikiem u 19 latka.. też serducho słabo biło, ale nie wiem jak było z ciśnieniem.
Po "zamontowaniu" rozrusznika jest ok.
Trzymaj się kochana wytrwałości dla Ciebie.
Będzie dobrze 🤗❤️
 
Dzwoniła pediatra i stwierdziła ,że mam podawać mniej mleka a częściej. I krople tak jak podawalam, a te silne ulewania mogą zostać nami nawet do 3 miesiąca życia.
Nie wiem czy stosować się do zaleceń czy szukać pomocy u lekarzy prywatnie. 🤦😱
U mojego synka obecnie 15 miesięcy też byly ulewania i minęły dopiero jak zaczął gęstsze pokarmy wcinać, około 6 m-ca, ale przybierał pięknie na wadze, więc lekarz mówił że to stan fizjologiczny i nie należy się martwić, ponieważ układ pokarmowy dziecka musi dojrzeć, co innego gdyby spadał z wagi.
Z Malutką (1.5m-ca) nie mam na szczęście takiego problemu, nie ulewa w ogóle, ale z doświadczenia z synkiem wiem że to mija, ale faktycznie może to martwić.
 
reklama
Ojej..
Bardzo Ci współczuję 😟
U mnie w rodzinie też był przypadek z rozrusznikiem u 19 latka.. też serducho słabo biło, ale nie wiem jak było z ciśnieniem.
Po "zamontowaniu" rozrusznika jest ok.
Trzymaj się kochana wytrwałości dla Ciebie.
Będzie dobrze 🤗❤️
Mam nadzieję, że póki co na lekach jeszcze pożyję i że wyciszą one też objawy i w miarę uregulują pracę serducha, a jak nie no to wyjścia nie będzie, a żyć trzeba bo dzieci się same nie wychowają.
Na razie jesten trochę w szoku, muszę się oswoić z informacją i leczyć i tyle.
No moje najmłodsze bąbelki pozasypiały, starszaki dziś jadą do ciotki po szkole więc dziś luzik, jeszcze 3h i małż wróci z pracy to wyfruniemy trochę z domu na powietrze, być może jakieś zakupy, muszę sobie zrekompensować zmartwienie i poprawić humor, a widziałam piękny płaszczyk wiosenny 😊
 
Do góry