reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe mamusie 2022

Jestem po rozmowę z diabetologiem i niestety u mnie cukrzyca. Mimo tego że przekroczyłam tylko o troszeńkę wynik na czczo, a dwa pozostale z krzywej są super to przekroczenie jest przekroczeniem. Dostanę glukometr i mam nadzieję, że szybko ogarnę co mi służy a co nie. Pani dr mnie uspokoiła mimo wszystko. Dobrze że wiem już teraz że ten cukier nie jest idealny i mogę szybko działać. Także chyba jestem pierwsza z lutowych mam z cukrzycą 😞 doktorka mówiła, że teraz niestety dużo kobiet ma cukrzyce ciazową 😥
Kochana najważniejsze, że jesteś pod opieką specjalisty. Dzięki temu oboje z dzidzią jesteście bezpieczni
 
reklama
Ale tu cisza dzisiaj, dziewczyny już pewnie skrobiecie na prywatnym 🙂, z tego co pamiętam dzisiaj kilka z Was miało mieć prenatalne, jak ja. Jak wrażenia? Mam nadzieję, że wszystko u Was dobrze. U mnie z usg wszystko prawidłowo, tylko przeraża mnie wynik pappa z krwi, boję się, że ze względu choćby na wiek może być zafałszowany. A na wyniki muszę czekać do wtorku.
Ja też czekam na wynik pappa ma być do 2 tyg a dopiero w piątek mija tydz , też czuje ze wiek mi dołoży sporo, ale co zrobić jak już wiekowa jestem 😛😛
 
Mojej kuzynce na prenatalnych lekarz powiedział że dobre USG to 80% że wszystko jest dobrze, dobry wynik pappa dokłada kolejne 10% ale co lekarz to inne zdanie, w moim otoczeniu 3 wyniki pappa mocno namieszaly ,najeździly się dziewczyny po genetykach i stresu też je to sporo kosztowało a każda ma zdrowe dziecko 😊😊
 
Mojej kuzynce na prenatalnych lekarz powiedział że dobre USG to 80% że wszystko jest dobrze, dobry wynik pappa dokłada kolejne 10% ale co lekarz to inne zdanie, w moim otoczeniu 3 wyniki pappa mocno namieszaly ,najeździly się dziewczyny po genetykach i stresu też je to sporo kosztowało a każda ma zdrowe dziecko 😊😊
Mi to samo powiedzieli z tymi procentami 🙂
 
reklama
A czy od razu daje insulinę czy narazie tylko dieta? Bo ja rano mierzyłam i załamka, 103 na czczo. Na początku ciąży dwa razy w laboratorium poniżej 90, po odstawieniu Metformax. A teraz o diecie mogę zapomnieć bo mam bardzo ochotę na to, co jest poza dietą. Jak nie zjem właśnie tego to zabiję każdego kto mi się napatoczy… więc już chyba wolałabym te insulinę 🙁 Przez kilka dni będę jeszcze mierzyła rano. W pon idę na inne badania krwi, to może te krzywą cukrową zrobię jak znowu rano wyjdzie źle do pon. I jeszcze coś potrzebuje do diabetologa?
Na razie sama dieta. Za 2 tyg mam kontrolę. Insuliny chyba nikt tak od razu Ci nie przepisze bo to ostateczność. Lepiej jednak jak się dietą wyreguluje cukry, nawet jak będziesz na insulinie to i tak diety będziesz musiała pilnować. Podobno jak mama ma cukrzycę w ciąży to dziecko ma większe ryzyko zachorowania na cukrzycę w przyszłości. Także akurat mnie to bardzo motywuje, mam mega ochotę na słodkie ale to sobie planuje w głowie co zjem jak urodzę 😉 Może ta krzywą nie wyjdzie źle u Ciebie
 
Do góry