reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

reklama
Muszę się Wam pochwalić prezentem od mojego męża - maska chemiczna na otwieranie lodówki, padam ;D Chce się chyba wymigac od robienia mi śniadań ;)
Udanego weekendu dla Wszystkich ♥️
 

Załączniki

  • 15624078877036577202130941793667.jpg
    15624078877036577202130941793667.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 64
Super, gratuluję dobrych informacji [emoji108]

Z ciekawości, chodzisz prywatnie czy na NFZ? :)



Takie teksty? Ludzie to są ... [emoji3525] Szkoda, że.musialas tego wysłuchiwać, ale nie przejmuj się tym, może zazdroszczą tak po cichu ...



Ile macie M2? Wszędzie da się bobasa zmieścić, wtedy wybiera się bardzo dokładnie rzeczy po prostu, żeby się nie zagracić i żeby kupić przydatne rzeczy :) muszę się pochwalić, że u mnie z wyprawki to tylko 1 rzecz się nie przydała - laktator ręczny, bo potem i tak musiałam kupić elektryczny [emoji846] reszta wszystko się przydało, nic się nie kurzyło [emoji1]

Też się rozczulam co chwilę, ale potem zaraz wnerwa jakiegoś łapię, te hormony to szaleństwo [emoji849]
Mamy tylko 38m2 :( więc dzidzia będzie z nami w sypialni. Strasznie bym chciała osobny pokój dla maleństwa, ale póki co nie stać nas na większe mieszkanie. Mam nadzieję za kilka lat wyprowadzić się poza Kopenhage, i tam znaleźć większe mieszkanie, ale to na razie marzenie :/
Miałaś się kogo poradzić jeśli chodzi o wyprawkę właśnie do małego mieszkania?
Co do emocji... wczoraj się poplakalam na filmie przyrodniczym, jak hieny zaatakowały mała antylopkę ... No comment :D
 
Hej dziewczyny :)
Wczoraj wieczorem byłam nie do życia :p tak mnie strasznie mdliło. W ogóle to odrzuciło mnie totalnie od mięsa :/ nie mogę na nie nawet spojrzeć. Mój mąż troszkę na tym cierpi bo jemy teraz dania bezmięsne :)
Dziś po pracy czeka mnie pakowanie szkła i porcelany z meblościanki bo znalazł się na nią kupiec :)
Życze dobrej soboty kochane :*
 
@Colorado1989 na NFZ a babeczka jest tak fajna i dokładną jakbym prywatnie chodziła.
@Youlittmom to super cieszę się bardzo [emoji3059]
No to super :) ja przerobiłam wielu ginekologów na NFZ, na etapie starań, niestety byli do d**y ... Więc jak już znalazłam gina, który mnie ogarnął hormonalnie i dzięki niemu zaszłam w 1 ciążę, to trzymam się już go cały czas.
Jak wam się podoba? Mam nadzieję że koleżanka będzie zadowolona :)Zobacz załącznik 994829Zobacz załącznik 994830
Ooo ranyyyy [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7] cudowny! Długo zajmuje Ci zrobienje takiego tortu od a do z?
Muszę się Wam pochwalić prezentem od mojego męża - maska chemiczna na otwieranie lodówki, padam ;D Chce się chyba wymigac od robienia mi śniadań ;)
Udanego weekendu dla Wszystkich [emoji3531]
O kurde, mi też by się przydała [emoji1787][emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Mamy tylko 38m2 :( więc dzidzia będzie z nami w sypialni. Strasznie bym chciała osobny pokój dla maleństwa, ale póki co nie stać nas na większe mieszkanie. Mam nadzieję za kilka lat wyprowadzić się poza Kopenhage, i tam znaleźć większe mieszkanie, ale to na razie marzenie :/
Miałaś się kogo poradzić jeśli chodzi o wyprawkę właśnie do małego mieszkania?
Co do emocji... wczoraj się poplakalam na filmie przyrodniczym, jak hieny zaatakowały mała antylopkę ... No comment :D
Spokojnie dacie radę [emoji4] na początku dziecko nie potrzebuje aż tyle przestrzeni i tak jest ciągle wszędzie z mamą [emoji6]

Co do wyprawki to nikogo się nie radziłam, nie miałam kogo, większość znajomych miało większe możliwości mieszkaniowe i od razu pokoik osobno robili i szaleli z gadżetami. Raczej czytałam co by się przydało dla małego dziecka i robiłam sporą selekcję. Gorzej jest później, jak wszyscy zaczynają z prezentami się pojawiać [emoji16] teraz jesteśmy pod koniec przeprowadzki, tyle tych rzeczy się nazbierało, że w sumie ponad miesiąc trwa przeprowadzka [emoji23]

Jak opieka zdrowotna dla ciężarnych w Danii wygląda? Jest spoko?
 
@Colorado1989 zazdroszczę nowego gniazdka ♥️ jakies wymarzone miejsce do mieszkania to będzie? ♥️ ale też współczuję wyprowadzki z dużą ilością rzeczy, to musi być niezły wysiłek to wszystko ogarnąć.
Co do opieki zdrowotnej tutaj... hmm jest inaczej, i trzeba się do tego przyzwyczaić :p Do 12 tyg nie chronią ciąży i w razie komplikacji nikt nie poda hormonów, nie położy do szpitala itd. Ale to też zależy od sytuacji - ze względu na wcześniejszą obumarla ciąży już w tej ciąży jak dostałam plamien, potraktowano mnie całkiem inaczej - dostałam od razu skierowanie na usg i betę. Ciąża opiekuje się lekarz rodzinny i położna. Zeby dowiedzieć się wyniki badań zawsze dzwonisz /idziesz do lekarza, nigdy nie dostaniesz ich do ręki, w sensie że sama odbierasz z laboratorium. Dwa tygodnie temu miałam np ten test z krwi (pierwsza część prenatalnych) , ale wynik całościowy otrzymam dopiero po usg prenatalnym, gdzie lekarz to ze mną umowi. Moim zdaniem to jest dobre, bo oszczędza stresu, być może niepotrzebnego. Reszty dopiero się dowiem o opiece :D
 
reklama
Do góry