reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

@Do_mi hej! No to razem czekamy na 17 chociaz ja po cichu licze na walentynkowy prezent bo z usg wychodził 14 :) moja córeczka jest spora więc moze wczesniej sie pofatyguje.

U mnie z OM wychodzi 17 luty, a z USG 22 luty, więc zobaczymy :) Ale mała ostatnio daje popalić, w ciągu dnia jest dosyć spokojna, w nocy chyba też, aczkolwiek ja mam baaaardzo twardy sen, więc mogę po prostu nie czuć. A jak przychodzi późne popołudnie/wieczór to tak szaleje, kopie, wierci się:)
Z jednej strony już nie mogę się doczekać, kiedy będzie z nami, ale z drugiej strony zaczyna mnie przerażać poród i połóg...
 
reklama
@middayjoy dzięki za opis. Czym jest mobilizacja blizny?
Czy później mimo bólu już po okresie połogu normalnie funkcjonowałaś? Mieszkam w bloku i jednak wejść i zesjsc na dół muszę z dzieckiem a czasem zapewne i z gondola gdy zaśnie na spacerze.
Wiesz, nie pamietam ile trwalo zanim moglam dzwigac. Dziecko to od razu nosisz, wiadomo, ale ciezko mi teraz sobie przypomniec czy po 6 tygodniach dalabym rade dzwigac caly wozek (u mnie byla winda).
Mobilizacja blizny to jakies takie masaze brzucha w miejscu blizny, ktore mi robila fizjoterapeutka, zeby tam nic sie zle nie zrastalo jak zrozumialam. W sumie jak sobie teraz mysle to nie wiem czy to takie konieczne (ja trafilam do fizjo na te mobilizacje jak mialam problemy z zajsciem w druga ciaze po ponad 2 latach od cc i ona twierdzila ze to juz troche pozno i ze zawsze po cc trzeba mobilizowac, ale jak sie pytalam mojej gin z tego samego szpitala to nie wygladala na przekonana ze to cos da). Moze zapytaj sie swojego lekarza co o tym sadzi?
 
Dziewczyny, a tak z innej beczki jako ze jeszcze troche czasu z brzuszkami nam zostalo. Co myślicie o przytulankach na końcówce ciąży? Slyszalam ze sex moze przyspieszyc porod, nie wiem ile w tym prawdy ale odkad zaczelam 38 tydzien postanowilismy ze sie nie wstrzymujemy z mezem skoro juz nie ma widma porodu przedwczesnego...:)
 
Dziewczyny, a tak z innej beczki jako ze jeszcze troche czasu z brzuszkami nam zostalo. Co myślicie o przytulankach na końcówce ciąży? Slyszalam ze sex moze przyspieszyc porod, nie wiem ile w tym prawdy ale odkad zaczelam 38 tydzien postanowilismy ze sie nie wstrzymujemy z mezem skoro juz nie ma widma porodu przedwczesnego...:)
Ja mam zakaz odkąd mam pessar a po jego zdjęciu mój powiedział, że trochę się obawia czy nie sprowokuje porodu.
 
Później z malenstwem bedzie ciezko. Przynajmniej tak to sobie wyobrazam po porodzie sn, po cesarce pewnie podobnie wiec trzeba szalec poki czas! Dzisiaj sobie dogadzam - dluuugi spacer, kinder bueno, trening relaksacji dla kobiet w ciazy (polecam z youtuba). Chociaz czuje ze z kazdym dniem jestem bardziej spieta porodem...
 
@Darapuszkin po połogu nie jest tak źle nawet z dzieckiem w łóżeczku obok 😂 😉 Pierwsze zbliżenie może dawać pewnien dyskomfort (może być bardziej sucho czy blizna po nacięciu doskwierać), ale z każdym kolejnym jest lepiej 😊
 
reklama
@Darapuszkin po połogu nie jest tak źle nawet z dzieckiem w łóżeczku obok 😂 😉 Pierwsze zbliżenie może dawać pewnien dyskomfort (może być bardziej sucho czy blizna po nacięciu doskwierać), ale z każdym kolejnym jest lepiej 😊
Oj a dla mnie nie bylo tak dobrze po narodzinach przez dlugi czas, wlasnie sucho mimo roznych wspomagaczy 😊 karmienie piersia chyba to powoduje (hormony)
 
Do góry