reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowe 2020

Ja podaję dokładną ilość tygodni i dni, bo właśnie każdy lekarz inaczej to liczy i wolę żeby sobie sam zinterpretował. Chyba że osobom postronnym to podaję miesiąc.
 
reklama
Tu gdzieś na stronie o usg dla potwierdzenia płci pisze że wykonują je po pełnych 14 tygodniach i w nawiasie jest "od 14+0". Czyli ja rozumiem to tak, że gdy masz 14+0 to już leci ci 15 tydz.
Idąc tym tropem jestem teraz 13+3, czyli mam 13 pełny tydz ukończony i leci mi teraz 14 tydz.
Ale nie wiem czy dobrze myślę (???) bo mojemu umyslowi ciężko to ogarnąć;)
Super to wyjaśniłaś ... ;) ja tez dokładnie tak myśle i mówię, tylko tu właśnie był problem czy do 2 trymestru podajemy ukończony czy bieżący:p ale jeśli mam jedna datę ostatniej miesiączki, a każdy kalendarz inaczej mi wylicza, ba, nawet każdy lekarz bo mój wyliczył mi inaczej a na prenatalnych według tej samej OM jeszcze inaczej mi wyliczyli... to ja już nie jestem w stanie nijak tego pojąć. Nawet z położna rozmawiałam i to jest mega kosmos dlaczego tak mi wychodzi...

@coco07 dotarł ! Słychać szumy bulgoty kurde ciężko ale myślę że znalazłam! Nie mam 100% pewności że to to Ale pierwszy raz używałam takiego sprzętu i słuchałam wogole pierwszy raz! Pierw bralam moje dla porownania A potem szukałam, po prawej stronie na dole brzucha było, no tak nie dowierzam Ale chyba to to [emoji28][emoji28][emoji14][emoji14][emoji16][emoji16] zobaczymy jutro i pojutrze jak sie Bedzie szukać i jak słychać, Ale już mi lżej na duszy A to najważniejsze!!
Suuuuuper!❤️❤️❤️ Jak słyszałaś takie szybkie dudnienie to pewnie to to;) ale ci zazdroszczę ...:D
A najważniejsze, ze jesteś już spokojniejsza ;) jak czytałam na necie, to było napisane kiedy najlepiej badać ..trzymałas się tego?:)
 
Super to wyjaśniłaś ... ;) ja tez dokładnie tak myśle i mówię, tylko tu właśnie był problem czy do 2 trymestru podajemy ukończony czy bieżący:p ale jeśli mam jedna datę ostatniej miesiączki, a każdy kalendarz inaczej mi wylicza, ba, nawet każdy lekarz bo mój wyliczył mi inaczej a na prenatalnych według tej samej OM jeszcze inaczej mi wyliczyli... to ja już nie jestem w stanie nijak tego pojąć. Nawet z położna rozmawiałam i to jest mega kosmos dlaczego tak mi wychodzi...


Suuuuuper![emoji3590][emoji3590][emoji3590] Jak słyszałaś takie szybkie dudnienie to pewnie to to;) ale ci zazdroszczę ...:D
A najważniejsze, ze jesteś już spokojniejsza ;) jak czytałam na necie, to było napisane kiedy najlepiej badać ..trzymałas się tego?:)
Ale że kiedy najlepiej bo nie wiem o co chodzi [emoji16] ?
 
@coco07 sprawdziłam jeszcze raz, tym razem podlaczajac aparat do telefonu komórkowego i włączając aplikację ktora niby mierzy te tętno. Tamto co wtedy slyszalam bylo +-85 więc to napewno moje, na sekundę wskakiwaly obok tego miejsca ok 140 ale to i tak mało, jutro sprawdzę znowu Ale jak sie nie uda to pierdziele narazie ten detektor i czekam do wtorku do wizyty. Mam nadzieje ze jednak jeszcze za wcześnie lub coś źle szukam no nie wiem. A czytałam że z tym twoim lozyskiem z przodu to detektor też pozno wykryje.
 
@coco07 sprawdziłam jeszcze raz, tym razem podlaczajac aparat do telefonu komórkowego i włączając aplikację ktora niby mierzy te tętno. Tamto co wtedy slyszalam bylo +-85 więc to napewno moje, na sekundę wskakiwaly obok tego miejsca ok 140 ale to i tak mało, jutro sprawdzę znowu Ale jak sie nie uda to pierdziele narazie ten detektor i czekam do wtorku do wizyty. Mam nadzieje ze jednak jeszcze za wcześnie lub coś źle szukam no nie wiem. A czytałam że z tym twoim lozyskiem z przodu to detektor też pozno wykryje.
Ja też mam łożysko z przodu i mi się dzięcioł czasami gdzieś chowa i nic nie słyszę. Mój detektor też czasami łapie 140, ale przeważnie jest np.156. Tak sobie tłumaczę, że jak jest mniej to może śpi.
 
Ja też mam łożysko z przodu i mi się dzięcioł czasami gdzieś chowa i nic nie słyszę. Mój detektor też czasami łapie 140, ale przeważnie jest np.156. Tak sobie tłumaczę, że jak jest mniej to może śpi.
A myślicie że zwykłym stetoskopem medycznym dało by się usłyszeć? Ten detektor na jakiej zasadzie działa?
 
Ja też mam łożysko z przodu i mi się dzięcioł czasami gdzieś chowa i nic nie słyszę. Mój detektor też czasami łapie 140, ale przeważnie jest np.156. Tak sobie tłumaczę, że jak jest mniej to może śpi.
A kiedy pierwszy raz sprawdzałaś? I udało Ci się za pierwszym razem znalesc ? Narazie podchodzę do tego na luzie, kilka razy przez sekundę pokazalo ponad 200 wtedy się nalozyly na siebie dwa tętna, tak czytalam. A to już dobry znak skoro są dwa
 
A kiedy pierwszy raz sprawdzałaś? I udało Ci się za pierwszym razem znalesc ? Narazie podchodzę do tego na luzie, kilka razy przez sekundę pokazalo ponad 200 wtedy się nalozyly na siebie dwa tętna, tak czytalam. A to już dobry znak skoro są dwa
Pierwszy raz sprawdzałam ok półtora tygodnia temu, może tydzień. I złapałam tylko na chwilę, a przedwczoraj był 11+5 i złapałam na dłużej, ale też jeszcze gnojek ucieka.
 
Ale że kiedy najlepiej bo nie wiem o co chodzi [emoji16] ?
Tutaj masz ;) O to mi chodziło ...:p
766800D1-CC77-4B64-92DA-FE30A2CDFC65.png


A ty @Velvetka masz chyba jeszcze trochę czasu ;) Podobno zaleca się dopiero od 12 tygodnia, a i tak położna mi mówiła ze Ok 14-16 powinno być w miarę dobrze słychać ... także jeśli nie znajdziesz to nic się nie dzieje;)
 
reklama
Dziewczyny czy Wam się tez tak nic nie chce jak mi? Tylko bym leżała i leżała, nie chce mi się nic... nawet gotować a odżywiać się trzeba dobrze a ja taka do kitu jestem... nie wiem jak to wszystko ogarnąć. Ciągle mam plan ze jutro już się wezmę w garść i wszystko jest znów tak samo. Najchętniej jadlabym jedzenie na telefon..
 
Do góry