reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Lutowa mama u lekarza

reklama
Z tego co wiem, to indukcje robia dopiero po terminie, ale ja mialam wywolywany przed terminem,bo na ktg w szpitalu nie bylo ruchow Milenki, a to dlatego, ze spala w najlepsze :)
O 5 ktg i zero ruchow, zaraz drugie ktg i znow cisza i wywolali :)
 
Vanilijka, raczej nie będzie patrzył tak na Ciebie.
Jak wspomniałam, z różnych źródeł polecają naturalne sposoby walki z twardą szyjką :-)
Ja też denerwuję się żeby nie przenosić. Niby lekarka nastawia, że pierwszy poród raczej po terminie. Ale wolałabym jednak ciut przed terminem.

Indukują poród po terminie, chyba, że ze względów zdrowotnych są zalecenia.
 
Ostatnia edycja:
Mój mały waży 2750g, początek 37tc. Niezbyt duży jest i na pewno do 3,5 kg nie dobije wg lekarki. Wody na 7, łożysko nadal 2stopnia, z niewielkimi zwapnieniami. Szyjka miękka i krótka ale nadal zamknięta.
Wydaje.mi się ze za mało waży ale za tydzień kolejna wizyta zobaczymy.
 
Aisha, mój maluch w 35+5 ważył ok 2800 (czyli tylko kilka dni starszy) Przewidywania są na ok 3,5 kg.
A i tak to są wartości przybliżone. Twój maluch wg mnie wcale mały nie jest. Nie denerwuj się.
 
Heeej, Dziewczyny. Wyniki przyszły i na szczęście spadaja, ale okazało się, że mala nie rośnie. Ostatnie pomiary wg ktorych miala 2600 okazały sie nieprawidłowe. Piatkowe i dzisiejsze usg wskazuje na wage 2300, czyli zdecydowanie za malo. Teraz lekarze obserwuja nas tez pod katem hipotrofii... jesli mala nie urośnie to kolejne wskazanie do wcześniejszego porodu.
 
Made dobrze ze wyniki spadaja a z tymi usg i waga ton kazdy sprzęt inaczej wymierza...ale jak waga nie rośnie to niech w końcu zrobia Ci cc a nie na takie stresy ciagle Cię narażają....dobrze ze jestes buziaki dla Ciebie i maleństwa
 
made zaczynacie już 37 tc, myślę że max 7 dni i cię potną zwłaszcza że podejrzewają że mała nie rośnie..... zastanawiam się na co oni jeszcze czekają.... za tydzień będziesz miała skończony 37 tc czyli mała będzie donoszona:tak:
będzie dobrze:tak:
 
reklama
Dziewczyny gratki udanych wizyt :-)

Byłam dzisiaj po raz ostatni oddać mocz i krew do badania. Idę również na ktg.

Pierwsze dziecko urodziłam dwa dni po terminie, wywoływane bo skurcze słabe były i małe rozwarcie - 4 cm.

Made trzymam za Was mocno kciuki!
 
Ostatnia edycja:
Do góry