reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Imbir też nie pomaga w piciu. Dziś dałam radę wypić zwykła wodę niegazowana i to dobry wynik. Bo były dni kiedy do 12 nie udało mi się wypić niczego.
 
reklama
Nie mogę pić herbaty ani mięty ani rumianku chociaż bardzo lubiłam. Od kawy odrzuciło mnie już wcześniej.
Uważaj, w ciąży chyba nie można pić rumianku, więc ostrożnie.
Ja też mam dywersję do picia, mogę jeść wszystko, ale jak chce się napić płynu to mnie cofa na wymioty, tylko po płynach, obojętnie czy woda, czy herbata, czy sok.
 
No ja dzis też lepiej z jedzeniem. Już zjadłam kilka rzeczy może i z piciem mi się poprawi. Jeszcze toleruje sok pomidorowy ale pikantny.
 
A ja zapytam tak ogólnie - czy oprócz endokrynologa, ginekologa, idziecie na jakieś wizyty kontrolne? Np okulista?
Ja tylko ginekolog, jeśli ginekolog stwierdzi, że mam mieć np dodatkowe badania np od endokrynologa to wtedy pójdę. Jeśli masz np problemy ze wzrokiem, to myślę, że kontrolnie do okulisty powinnaś się udać. Wiem, że np przy większej wadzie wzroku są wskazania do cesarki.
 
A ja zapytam tak ogólnie - czy oprócz endokrynologa, ginekologa, idziecie na jakieś wizyty kontrolne? Np okulista?
Ja nefrolog i kardiolog bo się leczę, do endokrynologa się nie wybieram (raz w życiu byłam tylko), stomatologa i okulistę ogarnęłam jakieś 3-5 miesięcy wcześniej więc mam spokój :)
 
Uważaj, w ciąży chyba nie można pić rumianku, więc ostrożnie.
Ja też mam dywersję do picia, mogę jeść wszystko, ale jak chce się napić płynu to mnie cofa na wymioty, tylko po płynach, obojętnie czy woda, czy herbata, czy sok.
Wiedziałam że szalwi pić nie można, o rumianku nie słyszałam ale nic mi nie grozi bo nie dałabym rady przelknac wywaru z rumianku. :)
 
Właśnie dziewczyny, jak to jest z leczeniem zębów w ciąży, nie zdążyłam zrobić jednego zęba, czy w ciąży można dostać znieczulenie ?
 
Właśnie dziewczyny, jak to jest z leczeniem zębów w ciąży, nie zdążyłam zrobić jednego zęba, czy w ciąży można dostać znieczulenie ?
można, ale nie każdy lekarz chce się podjąć leczenia. Musisz szukać takiego co się podejmie. Napewno powiedzą Ci zebys przyszła na wizytę w 2 trymestrze (żeby się leczyć, przegląd im wcześniej tym lepiej).
Ja dokładnie przed staraniami o dziecko poszłam do stomatologa i miałam przegląd oraz zrobione zdjęcie pantomograficzne. Wszystko było w porządku, nie było żadnych ubytków do leczenia, i mam się pokazać na kontrole w lipcu. (A byłam w styczniu).
 
reklama
U okulisty byłam w pierwszej ciazy bo mam spora wadę wzroku myślałam że może to być wskazanie do cesarki. Okulistka mnie zbadała ale była zdziwiona, że do niej przyszłam z takim pytaniem. Powiedziała że jeśli nie miałam problemu z siatkówka lub jakiś innych poważnych schorzeń oczu to nie ma takiego wskazania. Ale to sama poszlam do okulisty. A ginekolog wysłał mnie na usg piersi.
 
Do góry