reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny, czy bierzecie jakieś suplementy? Męczy mnie to, a na wizycie wczorajszej z tego wszystkiego nie zapytałam.
Chodzi mi o to że na samym początku ciąży na wizycie ginekolog kazała mi zażywać kwas foliowy, i w sumie tylko o tym mowa była. A dużo jest reklam jakiś witamin, suplementów w ciąży. Wizytę mam dopiero 26.04
A czytałam tez gdzieś że to kwestia wyników krwi? Że witamin też nie może być za dużo w organizmie, bo źle to może w plywac na dziecko
Spokojnie możesz zamiast samego kwasu foliowego brać np Mama DHA premium+, pregna start czy pueria uno. 🙂
 
mi ginekolog kazał brać tylko kwas foliowy i po prostu zdrowo się odżywiać :) widzę, że kolejną wizytę mamy tego samego dnia, jeszcze tyle czekania 😅

Czyli tak jak moja ginekolog 🤔 a bo to człowiek już swiruje, i jednak chodza po głowie myśli czy aby na pewno te zdrowe odzywanie 'wystarczy' a chce się jak najlepiej 😊
 
Wg mnie nie musi być małżeństwem. Takie samo prawo do l4 na opiekę nad Tobą nabywa też siostra czy ktokolwiek inny.
My nie korzystaliśmy więc nie chce Cię wprowadzać w błąd, ale lekarz na pewno będzie wiedział. Zwolnienie lekarskie wystawia lekarz w szpitalu (tak się dzieje na przykład po porodzie i wtedy na miliard procent nie trzeba być małżeństwem).
Jeśli chciałby skorzystać z urlopu opiekuńczego to w kwietniu będą się zmieniać jego warunki i będzie można wciąż go na każdą bliską osobę, ale nie wiem jak to wygląda teraz.
Pytanie tylko czy lekarz uzna, że taka opieka jest konieczna (zakładam, że niestety zależy od lekarza) moja koleżanka miała taka opiekę nad siostra po jej wypadku samochodowym
,
Ja pamiętam, że chodzi o wspólne zamieszkanie. Koleżanka brała kiedyś na matkę i taki był warunek
 
Dziewczyny, czy bierzecie jakieś suplementy? Męczy mnie to, a na wizycie wczorajszej z tego wszystkiego nie zapytałam.
Chodzi mi o to że na samym początku ciąży na wizycie ginekolog kazała mi zażywać kwas foliowy, i w sumie tylko o tym mowa była. A dużo jest reklam jakiś witamin, suplementów w ciąży. Wizytę mam dopiero 26.04
A czytałam tez gdzieś że to kwestia wyników krwi? Że witamin też nie może być za dużo w organizmie, bo źle to może w plywac na dziecko
ja biorę kwas foliowy osobno witaminę D w pakiecie już z wapnem to już od samego początku a od 10 tygodnia ciazy mam napisane na planie ze musze zacząć przyjmować żelazo 14-50 mg dziennie do samego końca ciąży
 
ja biorę kwas foliowy osobno witaminę D w pakiecie już z wapnem to już od samego początku a od 10 tygodnia ciazy mam napisane na planie ze musze zacząć przyjmować żelazo 14-50 mg dziennie do samego końca ciąży
i to wszystko z zaleceń lekarza? teraz nie wiem, może pójdę do przychodni i spróbuję załatwić wcześniej wizytę niż 26.04
Bo sama wolałabym się nie suplemenowac.
 
Wg mnie nie musi być małżeństwem. Takie samo prawo do l4 na opiekę nad Tobą nabywa też siostra czy ktokolwiek inny.
My nie korzystaliśmy więc nie chce Cię wprowadzać w błąd, ale lekarz na pewno będzie wiedział. Zwolnienie lekarskie wystawia lekarz w szpitalu (tak się dzieje na przykład po porodzie i wtedy na miliard procent nie trzeba być małżeństwem).
Jeśli chciałby skorzystać z urlopu opiekuńczego to w kwietniu będą się zmieniać jego warunki i będzie można wciąż go na każdą bliską osobę, ale nie wiem jak to wygląda teraz.
Pytanie tylko czy lekarz uzna, że taka opieka jest konieczna (zakładam, że niestety zależy od lekarza) moja koleżanka miała taka opiekę nad siostra po jej wypadku samochodowym
,
Bardzo dziękuje za pomoc.
Nam chodzi tylko o 3 dni żebym nie musiała wszystkiego sama załatwiać, bo nie czuje się na siłach. Ale dziękuje
 
reklama
Ja mam równo o tydzień i wiedziałam to, bo mierzyłam temperaturę i robiłam testy owu.
Om 2.02, a owulacja 23.02 (a nie tak jakby wypadało „z kalendarzyka” 16.02) pierwszy test pozytywny 5.03. Na usg szlam od razu z informacja, ze spodziewam się dziecka równo tydzień młodszego i lekarz to potwierdził.
Jak długie masz cykle?
28 dni zawsze, w tym cyklu nie sprawdzałam, ale we wczesniejszych kilku miałam owu właśnie centralnie w połowie, chyba że faktycznie się obsunęło.
Dziewczyny, czy bierzecie jakieś suplementy? Męczy mnie to, a na wizycie wczorajszej z tego wszystkiego nie zapytałam.
Chodzi mi o to że na samym początku ciąży na wizycie ginekolog kazała mi zażywać kwas foliowy, i w sumie tylko o tym mowa była. A dużo jest reklam jakiś witamin, suplementów w ciąży. Wizytę mam dopiero 26.04
A czytałam tez gdzieś że to kwestia wyników krwi? Że witamin też nie może być za dużo w organizmie, bo źle to może w plywac na dziecko
Biorę Mama Dha premium+ i cholinę dodatkowo, lekarka mowi że bardzo dobre wybrałam.
 
Do góry