reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
Ale to najzupełniej normalne. Oczekiwania co do płci są zawsze zwłaszcza przy mamach, które mają już jedno dziecko. Takie info po prostu trzeba przetrawić.
Pomyśl, co czuli moi rodzice 34 lata temu na porodówce jak miało być jedno a tu drugie wychodzi. Ojciec na szybko jechał wymieniać wózek na podwójny. 😂
Wow no to faktycznie wyjątkowa sytuacja 😂 Dobrze, że dziś już raczej by coś takiego nie przeszło 😂
 
A ja nie umiem powiedzieć czy wolałabym chłopca czy dziewczynkę😄 z ręką na sercu - jest mi absolutnie wszystko jedno 🤷🏻‍♀️ zupełnie nie mam preferencji co do płci.

Za to co do snów, to mi nadal śnią się bezeceństwa z mężem 😂 w realu nie mogę to chociaż w snach się pobzykam😂
Oh jak dobrze, ze nie tylko ja mam po tym celibacie zboczone sny 😁 matko bosko co my tam robimy 😂😂🫣
 
Hej Dziewczyny!
Nie jestem w stanie nadrobić tylu stron ale mam nadzieje, że mi się uda 😅
U mnie pierwsza ciąża i 6 tydzień, jestem już po pierwszej wizycie i pierwszym usg, wszystko jest w porządku, teraz muszę wykonać tylko całą serię badań i kolejna wizyta prywatnie za 4 tygodnie.
Mimo, że na tym etapie wszystko jest ok to jestem strasznie zestresowana, lekkie ukłucie a ja już wpadam w panikę, macie jakieś rady? może to normalne, że się tak stresuje w pierwszej ciąży?
 
O to to ! To samo mam kumpele co teraz jest 5tc do przodu ode mnie w ciąży ( ma już 5 letnia córę ) i wciąż rylko złote rady. Ja powinnam chodzić do tego lekarza co ona ( to nic ze miałabym do niego 170km) bo on jest NAJLEPSZY, i jakby mi ZALEŻAŁO to bym i 300 km jeździła 😵‍💫🤯 wgl to powinnam kupić ten wózek za 7 koła który ona kupiła, bo wózki za 3tys to do śmieci się nadają. Aaa no i najlepiej o prywatnym przedszkolu już teraz myśleć takim jak ona ma ta swoją 5 latke, gdzie może ja oglądać na kamerze a jak próbowali jej dać kiedyś drożdżówkę na drugie śniadanie w innym przedszkolu to zaraz ja stamtąd wypisała, bo jej dziecka truć nikt nie będzie !
Wyciszyłam już ode niej wszelkie powiadomienia bo mialam kwadratowy łeb… 😒
takich ludzi najlepiej unikać jak ognia 🫣
 
Ja i wózek za 300 zł używany przez obcych i przez moje pierwsze dziecko:
The Office Oops GIF
jeśli się sprawdza to dlaczego go zmieniać?
Ja napewno kupię używano bo szkoda mi kasy na nowy 🫣
Mam koleżanki które by mnie zlinczowały „bo dziecko musi mieć wszystko nowe”..
 
Ale ja absolutnie nie wnikam w to kto jaki i za „ile” chce wózek, jak kogoś stać proszę bardzo niech kupuje nawet ze złota ;) nie zazdroszczę bo taka nie jestem.
Mi tylko ogólnie przeszkadza i bardzo razi w oczy przechwalanie się ( bo kogoś stać bardziej i to naprawdę nie jest zazdrość ) czego on to nie ma lub nie będzie miał, a umniejszanie komuś innemu, kto dalej będzie tak samo kochał i dbał o dziecko najmocniej na świecie. Ale umniejsza się mu bo będzie miał „tańsze = gorsze” i to napewno oznacza, ze mu na dziecku i jego dobru nie zależy. 🤯Absurd.
Naprawdę ja nikomu do portfela nie zaglądam i ciesze się szczerze jeśli ktoś może sobie pozwolić na „więcej” ale nie uważam, ze przez to jest ode mnie ( czy kogoś ) lepszy ;)
pięknie to ujęłaś 👏
 
A ja nie umiem powiedzieć czy wolałabym chłopca czy dziewczynkę😄 z ręką na sercu - jest mi absolutnie wszystko jedno 🤷🏻‍♀️ zupełnie nie mam preferencji co do płci.

Za to co do snów, to mi nadal śnią się bezeceństwa z mężem 😂 w realu nie mogę to chociaż w snach się pobzykam😂
mam tak samo, nie mam żadnych upodobań co do płci. Co do snów, ja wogole nie śnie :((((( serio raz na pol roku może coś
 
Uwaga mam marzenie: kawałek sernika 🤣 z kawą zbożową 🤣
Zapraszam. Mam sernik z musem z gruszki i jakieś owocowe 😂
A ja nie umiem powiedzieć czy wolałabym chłopca czy dziewczynkę😄 z ręką na sercu - jest mi absolutnie wszystko jedno 🤷🏻‍♀️ zupełnie nie mam preferencji co do płci.

Za to co do snów, to mi nadal śnią się bezeceństwa z mężem 😂 w realu nie mogę to chociaż w snach się pobzykam😂
Tak miałam w pierwszej ciąży. Było mi to obojętne. Ale jak już się dowiedziałam, że chłopiec to się człowiek przyzwyczaił do myśli o synku. A tu dziewczynka.
Aczkolwiek teraz nie mam ciśnienia na chłopca. Jak będzie - to super. Będzie parka. Jeśli nie - też fajnie - będą dwie córeczki tatusia 😁😍
 
reklama
Mnie chyba udziela się tutejsze myślenie o ciążach, bo - to coś jak z pierwszeństwem w kolejce - w życiu jeszcze bym nie pomyślała o wyprawce. Oczywiście rozumiem to doskonale, bo wiele z Was ma już dzieci i wszystko zawsze dobrze się toczyło, więc nie ma powodu, żeby nie snuć planów na przyszłość. Dla mnie to jest abstrakcja. Jeśli bym nawet dotrwała do prenatalnych, to i tak ze strachem w oczach miałabym śmiałość zacząć cokolwiek kompletować... 🥺
Zresztą u nas to jest jeszcze szerszy problem - my w ogóle musimy zmienić mieszkanie. I absolutnie nie śmiemy o tym jeszcze myśleć. Bo co potem zrobimy we 2 z metrażem, którego nie potrzebujemy? Ceny wzrosły strasznie i jeśli to nie będzie konieczne, przeprowadzka nie ma sensu.
 
Do góry