reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

Gdybyście chciały można lek "przebic" do strzykawek tzw. insulinowek bo one mają mniejsza igłę i ślady też sa mniejsze. Nie wiem jak długo te clexane będę brała, ale gdy już zaczną się mocniejsze siniaki to pewnie będę tak robić.
Naprawdę? Moje insulinówki mają większe i bardziej tępe igły. To nie wina igły tylko sposobu podania clexane. 🙂
 
reklama
Gdybyście chciały można lek "przebic" do strzykawek tzw. insulinowek bo one mają mniejsza igłę i ślady też sa mniejsze. Nie wiem jak długo te clexane będę brała, ale gdy już zaczną się mocniejsze siniaki to pewnie będę tak robić.
Ja igły mam 0,45x16 chyba, więc stosunkowo cienkie, próbowałam pobrać do insulinowki od menopuru bo tam to w ogóle igiełki są cienkie jak włos, ale w mojej fiolce jest ponad 1,1ml produktu i nie miesci mi się cała fiolka w tej strzykawce. Musiałabym rozbijać to na dwa strzały a nie wiem czy tak można🤔
 
Ja igły mam 0,45x16 chyba, więc stosunkowo cienkie, próbowałam pobrać do insulinowki od menopuru bo tam to w ogóle igiełki są cienkie jak włos, ale w mojej fiolce jest ponad 1,1ml produktu i nie miesci mi się cała fiolka w tej strzykawce. Musiałabym rozbijać to na dwa strzały a nie wiem czy tak można🤔
No nie wiem, może faktycznie zależy od insulinowek. Ja mam "zwykle" zastrzyki z clexane i zastrzyki z accofilu ktory wlasnie musze przebic do insulinowki i widzę, że jest przy wbiciu jest znaczna roznica, clexane jest "tepe" przy wkluciu. Tak wyglądają moje strzykawki
 

Załączniki

  • 20230318_071053.jpg
    20230318_071053.jpg
    2,1 MB · Wyświetleń: 64
No nie wiem, może faktycznie zależy od insulinowek. Ja mam "zwykle" zastrzyki z clexane i zastrzyki z accofilu ktory wlasnie musze przebic do insulinowki i widzę, że jest przy wbiciu jest znaczna roznica, clexane jest "tepe" przy wkluciu. Tak wyglądają moje strzykawki
A to widzisz, u mnie nigdzie nie ma takich igieł, najcieńsze właśnie znalazłam 0,45. Te 0,3 są, owszem, ale zespolone ze strzykawką która dla mnie ma zbyt małą objętość :) tak zle i tak niedobrze 😛 dobrze, ze mam sporo fałdek to jest się gdzie wbijać 🤣
 
Dziewczyny z grupy ivf pisały, ze maść borowinowa pomaga na siniaki. Ja robię codziennie zastrzyki z progesteronu i tez już mam wszędzie zrosty i brzuch mnie boli, ale siniaki na szczęście mam tylko dwa jak trafiłam w naczynko 😒 No ale czego się nie zrobi dla swojego dziecka :)
O kurczę to pakujesz w siebie jeszcze jak się domyślam prolutex ? W listopadzie tamtego roku mialam właśnie przy ciąży mega niski progesteron bo 9 i po prolutexie na 13 wyskoczył ale pamietam ze właśnie bolał po nich brzuch 🫣

Of curse dla dzieciątka wszystko ♥️
 
No nie wiem, może faktycznie zależy od insulinowek. Ja mam "zwykle" zastrzyki z clexane i zastrzyki z accofilu ktory wlasnie musze przebic do insulinowki i widzę, że jest przy wbiciu jest znaczna roznica, clexane jest "tepe" przy wkluciu. Tak wyglądają moje strzykawki
A to u mnie nie ma nigdzie takich maleńkich, ja używam tych 0,45 więc podobnych jak w clexane. 😅
 
Naprawdę? Moje insulinówki mają większe i bardziej tępe igły. To nie wina igły tylko sposobu podania clexane. 🙂
Niestety ja nie mam clexane tylko neoparin
Dziewczyny mówiły ze ten pierwszy o niebo lepiej się wbija , ma ostrzejsze igły 😉. I zaskoczę Cię ale pomimo przytrzymania wałeczka skory , powolnego wbicia i podawania preparatu pod skórę oczywiście z pęcherzykiem powietrza , siniaki i tak wychodzą 😉
 
Niestety ja nie mam clexane tylko neoparin
Dziewczyny mówiły ze ten pierwszy o niebo lepiej się wbija , ma ostrzejsze igły 😉. I zaskoczę Cię ale pomimo przytrzymania wałeczka skory , powolnego wbicia i podawania preparatu pod skórę oczywiście z pęcherzykiem powietrza , siniaki i tak wychodzą 😉
Stosowałam neoparin wcześniej i też nie miałam takiego problemu jeśli robiłam sobie sama- nie trafiałam w naczynka za to jak mi raz zrobiła pielęgniarka to już miałam siniaka sporego. 🙂
 
reklama
Do góry