reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

@Lady With Cats - chciałbym bardzo wyspać się na zapas 🤣🤣 jak mi się trafi drugie takie samo dziecko to pierwszą przespaną noc będę miała za 3 lata od urodzenia 🤣🤣🤣
Ja nie mam jeszcze dzieci, a tej magicznej umiejętności wyspania się na zapas nie posiadam🤷🏻‍♀️.
Także tego…

No w każdym razie takich Świąt, jakich potrzebujecie, co by nie było kontrowersyjnie.

My szukamy noclegów na naszą podróż życia, bo zostało niewiele czasu.
 
reklama
Ja nie mam jeszcze dzieci, a tej magicznej umiejętności wyspania się na zapas nie posiadam🤷🏻‍♀️.
Także tego…

No w każdym razie takich Świąt, jakich potrzebujecie, co by nie było kontrowersyjnie.

My szukamy noclegów na naszą podróż życia, bo zostało niewiele czasu.
Gdzie się wybieracie ? Jeśli mogę zapytać 😉
Ja przed porodem planuje Cypr i Włochy, ale w życiu różne bywa i zobaczymy czy u mnie w ciąży w ogóle da się planować 🤣 ogólnie chce się wyrobić do sierpnia z wyjazdami itp, w sierpniu chce córce poświecić czas i zrobić z nią wyprawkę do szkoły, a we wrześniu planuje zabrać się za wyprawkę bąbelka.
 
Hej, wczoraj byłam zmasakrowana dolegliwościami, dziś jest odwrotnie - takie uroki ciąży. Po mimo, że byłam w piątek na wizycie to kolejną mam 19 kwietnia i wtedy L4 wezmę - już nie mogę się doczekać 🤣 tak poza tym rozmawiałam z lekarzem i sam mi zaproponował NIFTY, wiec na pewno będę robić i po mimo, że to początek, już mnie uspokoił i jak tylko wszystko będzie dobrze, cesarkę będę miała w okolicach 2/3 tyg listopada.
Masz jakieś wskazania do NITFY? USG prenatalne albo pappa wyszły źle?
No w sumie to nie miałam tego na myśli😅.
Raczej myślałam o wariatach typu my, którzy to przed świetami zapierdzielają, jak małe samochodziki🙈.


Btw. Da się wyspać na zapas🤔?
Nie da się 🐷
 
@Owulacja - nie mam wskazań do nifty, ale mam zaprzyjaźnionego lekarza z którym się znam od 10 lat i on chce mieć wszystko czarno na białym, że jest wszystko dobrze, a jeśli odpukać byłoby coś nie tak, to będzie chciał działać jak najszybciej.
 
@Owulacja - nie mam wskazań do nifty, ale mam zaprzyjaźnionego lekarza z którym się znam od 10 lat i on chce mieć wszystko czarno na białym, że jest wszystko dobrze, a jeśli odpukać byłoby coś nie tak, to będzie chciał działać jak najszybciej.
Tak zapytałam, bo robienie NITFY z powodu "bo lekarz polecił", to czasem trochę taki straszak dla innych dziewczyn. Nie jest to tanie badanie i rutynowe też nie. Nie chciałabym żeby jakaś pierworódka miała wyrzuty sumienia z powodu tego, że tego badania nie zrobi albo, że jej lekarz na to nie namawia.
 
Tak zapytałam, bo robienie NITFY z powodu "bo lekarz polecił", to czasem trochę taki straszak dla innych dziewczyn. Nie jest to tanie badanie i rutynowe też nie. Nie chciałabym żeby jakaś pierworódka miała wyrzuty sumienia z powodu tego, że tego badania nie zrobi albo, że jej lekarz na to nie namawia.
Rozumiem. W pierwszej ciąży nie robiłam i nie myślałam o tym, mój lekarz również o tym nie mówił. Od pierwszego porodu minęło 7 lat więc wiele się zmieniło. Po konsultacjach z lekarzem i po mojej analizie raczej zrobię dla świętego spokoju.
 
Rozumiem. W pierwszej ciąży nie robiłam i nie myślałam o tym, mój lekarz również o tym nie mówił. Od pierwszego porodu minęło 7 lat więc wiele się zmieniło. Po konsultacjach z lekarzem i po mojej analizie raczej zrobię dla świętego spokoju.
Ja tylko napomknę, że jeśli robi się te testy z polecenia lekarza i to jeszcze w tej samej przychodni bo akurat mają taką możliwość, to w wielu przypadkach (nie mówię, że tu też) lekarze mogą mieć z tego profity i często namawiają właśnie przerażone pierworódki ☺️
 
Ja tylko napomknę, że jeśli robi się te testy z polecenia lekarza i to jeszcze w tej samej przychodni bo akurat mają taką możliwość, to w wielu przypadkach (nie mówię, że tu też) lekarze mogą mieć z tego profity i często namawiają właśnie przerażone pierworódki ☺️
Tak, zgodzę się, że są takie przypadki, ale w moim przypadku akurat tego nie ma.
 
reklama
Dzień dobry, można dołączyć? :)
Test mi wyszedł pozytywny jakieś 3 tygodnie temu, termin mam na 17 listopada. To moja trzecia ciąża, przyznam że baaaaardzo z zaskoczenia, mam 7,5 letniego syna i prawie 4-letnią córkę, nie planowałam mieć już więcej dzieci😅
Ciążę prowadzę w Hiszpanii bo tu mieszkam, na pierwsze USG poszłam prywatnie, jest zarodek z serduszkiem. Na ubezpieczenie socjalne mam 10 maja, razem z prenatalnym. Czuję się szczerze mówiąc okropnie, mdłości, wymioty, ospałość i brak mocy...ale nie spodziewałam się niczego innego, poprzednia ciąża przeczołgała mnie bardzo, pierwsza zresztą też. Mam nadzieję że niedługo dolegliwości się skończą, bo muszę funkcjonować mając już dwójkę na pokładzie
 
Do góry