reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2023

reklama
Dziewczyny, czy Was tez tak męczą zwykle czynności? Ja wychodzę spod prysznica tak zmęczona myciem włosów, ze muszę 15min odpocząć 🙈 moje mieszkanie jest na piętrze, jak wejdę po schodach to musze oddech łapać. Meczy mnie gotowanie obiadu a raczej stanie przy kuchni. nie wiem czy zrzucac to na obecny stan czy coś jest ze mną nie tak i przesadzam..

Oj tak..
Muszę mieć drzemkę w ciągu dnia ,inaczej nie wiem co się dzieje 🙈
Szybko mnie męczy stanie w kuchni, sprzątanie,nawet bycie w gościach ...totalny brak mocy.
 
Dziewczyny, czy Was tez tak męczą zwykle czynności? Ja wychodzę spod prysznica tak zmęczona myciem włosów, ze muszę 15min odpocząć 🙈 moje mieszkanie jest na piętrze, jak wejdę po schodach to musze oddech łapać. Meczy mnie gotowanie obiadu a raczej stanie przy kuchni. nie wiem czy zrzucac to na obecny stan czy coś jest ze mną nie tak i przesadzam..
Ja dzisiaj zasypiałam rozmawiając przez telefon 😂
 
Heh😏.
Nigdy w życiu nie robiłam krzywej.
Zastanawiałam się, czy to wątpliwej przyjemności badanie czeka mnie już teraz.
Jeśli glukoze naczczo będziesz miała w normie to dopiero w drugiej połowie ciąży krzywa. Co do samego badania to każda kobieta ma inaczej i nie ma co się zle nastawiać. Ja tez się naczytałam, bałam a poszłam, wypiłam to szybko (kupiłam glukoze cytrynowa i była pycha jak słodka lemoniada), czułam się po tym dobrze. Jedyne co to mnie stresowało kłucie 3x No i doopa bolała od siedzenia
 
Nie tak najgorzej jeszcze ze mną i moją pamięcią :) Powiedz coś więcej, czemu tak i czy coś w zamian?

Już tłumaczę.
Po pierwsze i najważniejsze mam ku temu przeciwwskazania więc siłą mnie nie zmusza.
Po drugie jak każdego badania można odmówić, a ja uważam że są przypadki gdzie to badanie jest skrajnie niebezpieczne dla płodu. Ponieważ mało który lekarz przed zleceniem krzywej weryfikuje czy pacjentka nie miewa skłonności do hipoglikemii w ciąży (jest to prawie tak samo częste zjawisko jak cukrzyca ciążowa) to po prostu takie badanie w skrajnych przypadkach może doprowadzić do obumarcia płodu. Znam osobiście taki przypadek (tam było również przeciwwskaznie, które gin zignorowal).
Oczywiście miliony kobiet wykonuje to badanie i wszystko jest ok więc to też nie jest tak, że wszyscy umrzemy.
Ja po prostu jestem przewrażliwiona plus mam przeciwwskaznia.
A co w zamian.
Po pierwsze hemoglobina glikowana, należy pamiętać że ją trzeba wtedy oznaczać kilka razy w ciąży o obserwować tendencje.
Po drugie jak komuś bardzo zależy to tak zwany test kanapkowy.
Nie jest on idealny, ale w zupełności wystarczającym do zdiagnozowania ewentualnej cukrzycy ciążowej. Jest w 100% bezpieczny, można go wielokrotnie powtarzać bez żadnego uszczerbku na zdrowiu i pokazuje jak nasze cukry zachowują się po zjedzeniu realnego posiłku, a nie koszmarnej ilości cukru
 
Mnie to czeka w środę. Umówiłam się na 8:00 wiec odrobine wcześniej, ale tez nie wiem jak tam wytrzymam 🙈 Też chodzę do lux medu, dzisiaj będziesz miała wyniki, czy dłużej się czeka? 🙂
Omg, ale mnie dzisiaj mdli, za chwile chyba puszczę pawia! 🤢
Pytanko dziewczyny, czy Wy też macie tak dużo śluzu? Jest on biały lub przezroczysty, bezwonny, mam go od 3 dni znacznie więcej i się zastanawiam czy to normalne. 🤔
mam dużo białego.
Ten pieprz… śluz cały czas przyprawia mnie o zawał. Co chwile muszę do majtek zaglądać czy jest Ok.
 
Mamy ładnego kropka. Dziś zrobiona cytologia - jeśli będę lekko plamić to mam się nie przestraszyć.
Kolejna wizyta 18 kwietnia i wtedy też panel badań i założona karta ciąży.
Od dziś też L4 ze względu macicę - jakieś nieładne naczynko mam bardzo blisko blizny i trzeba to kontrolować.
śliczny kropek❤️ niech zdrowo rośnie.
 
Dziewczyny, czy Was tez tak męczą zwykle czynności? Ja wychodzę spod prysznica tak zmęczona myciem włosów, ze muszę 15min odpocząć 🙈 moje mieszkanie jest na piętrze, jak wejdę po schodach to musze oddech łapać. Meczy mnie gotowanie obiadu a raczej stanie przy kuchni. nie wiem czy zrzucac to na obecny stan czy coś jest ze mną nie tak i przesadzam..
bardzo Ci dziękuje, że to napisałaś! Ja myślałam, że tylko ja tak mam przez to, że jestem gruba i mam już 35 lat.
Ciagle jestem zmęczona. Sapie jak koń po zabraniu pola! Po każdej czynności się muszę położyć.
 
reklama
Nie ma tragedii, robiłam dwa razy, ze smakową glukozą i ze zwykłą: ze zwykłą chyba lepiej mi poszło. One smakują jak lukier z pączka 😁
Fajnie, ze dobrze to znosisz, ja miałam już jakieś 4-5 razy w życiu i za każdym razem czuje się koszmarnie, jakbym zjadła trzypiętrowy tort czekoladowy i nic do końca dnia nie jestem w stanie zrobić. Uczucie ciężkości towarzyszy mi nadal następnego dnia. Ledwo jestem w stanie doczłapać się po tym do samochodu
 
Do góry