reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

W karcie wpisała mi ponizej 10 percentyli, skierowanie na CC i powiedziała że możliwe że tam już jutro zostanę. Nie wiem kompletnie czego się spodziewać, co mi tam będą robili jak przyjadę? Czy tylko ktg czy jakieś badania ginekologiczne też muszą?
pewnie ktg, ponowne usg z przepywami i badanie ginekologiczne zapewne też, chyba, że ktg i usg wyjdzie dobrze to może nic już więcej. ale pewnie zależy od lekarza, bo niektórzy tej hipotrofii doszukują się na wyrost. jeśli wód jest mało, to może zaważyć o szybszym cc, ale masz 37 tc, więc dziecko donoszone.
 
reklama
Czyli pewnie już zostanę jutro w tym szpitalu, mam nadzieję, ze mu odpuszcza to badanie ginekologiczne skoro miałam dzisiaj a poza tym cesarska to może mnie nie będą tym męczyć.
 
37+1. Waży 2439g i jest tez za mało tych wod
A jak poprzednie usg wypadało ? U mnie tez dziecko nie będzie jakimś gigantem ale od początku było raczej z mniejszych i mieściło się w tych całych siatkach . Po ostatniej wizycie lekarz wręcz szczęśliwy bo bardzo przytył , ale dalej jest taki przeciętny wagowo , chodzi o to czy dziecko nagle przestało rosnąć czy tak jak u mnie od początku były te przyrosty na dolnych granicach
 
Chyba żadna mama nie spodziewa się dwóch szczęść na raz ☺ A ty termin na listopad z bliźniakami ? Jeszcze nie rodzilas ? Kojarzę cię z wątków właśnie o bliźniakach ;)
Tam się nic nie dzieje, nikt nie odpisuje to myslalam ze tu kogos znajdę.
Termin cc mam na 23 listopada, ale boję się, że tak jak przy pierwszej ciąży odejdą mi wody w 36tyg a tego bym nie chciała.
Chcialam sie poradzić bo od 2tygodni, boli mnie czasem brzuch i wewnętrzna strona ud to są takie bóle jak przy miesiączce ale nie mam żadnego krwawienia. Mówiłam lekarzowi to powiedział zeby brac nospe max.
 
Nagle przestało rosnąć
To pewnie będzie cc jeszcze w tym tyg , przynajmniej ja tak miałam , w czwartek na usg byłam jakoś o 16 , migiem na szpital , w piątek inny szpital , zostałam przewieziona karetka bo dziecko miało koło 2 kg wiec mniejsze niż twój skarb i w pon rano już mnie cięli , bez obaw wiem ze się boisz ale pewnie dzidzia szybciej będzie tyla na świecie niż w brzuszku , ja miałam np bardzo stare łożysko już zwapnione w 37 Tc dziecko nie dostawało jedzenie 😵
 
reklama
Tam się nic nie dzieje, nikt nie odpisuje to myslalam ze tu kogos znajdę.
Termin cc mam na 23 listopada, ale boję się, że tak jak przy pierwszej ciąży odejdą mi wody w 36tyg a tego bym nie chciała.
Chcialam sie poradzić bo od 2tygodni, boli mnie czasem brzuch i wewnętrzna strona ud to są takie bóle jak przy miesiączce ale nie mam żadnego krwawienia. Mówiłam lekarzowi to powiedział zeby brac nospe max.
Moja bratowa jak była w ciąży z bliźniakami to właśnie wytrwała do 36 tc i jej dosłownie było wszystko w okolicach porodu dosłownie nie wstawała z łóżka bo ja wszystko bolało :/ wiec na jej przykładzie akurat mogę stwierdzić ze chyba nie masz się co martwić , a do lekarza chodzisz pewnie częściej już teraz na końcówce ?
 
Do góry