reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Wrzucam Wam na rozluźnienie coś, co znalazł mój tż. Powiem Wam, że gdybym miała takie zdolności oraz przede wszystkim cierpliwość, to zapewne bym tak robiła, żeby miliona monet na ubrania ciążowe nie wydać

PS polecam trick z minuty 5:01 -- od tygodnia tak chodzę w swoich ulubionych jeansach 😂 🤭
Ja zamówiłam z Ali express takie coś
#Aliexpress 6,39 zł 15%OFF | Pas ciążowy Extender spodnie ciążowe miękkie dżinsy w pasie regulowany pasek
Ale jeszcze nie przyszło..🤔🤔
 
reklama
No właśnie wiadomo że w czymś trzeba chodzić, ale ja nie chcę pakować kupy kasy w ciuchy, z których zbyt długo nie będę korzystać. A ze mnie zadna modowa tygrysica 😂 więc jak najbardziej lidl wystarczy 😂😂
Też tak myślę :) szkoda, że niestety takich stricte letnich rzeczy ciążowych nie ma, ale może jeszcze wrzucą, kto wie. No i zawsze można kupować "zwykłe" oversize'y :) Ja z dedykowanej odzieży ciążowej zapewne z 1-2 rzeczy kupię, jak/jeśli już zdecyduję się kiedyś świecić brzuchem ;), ale na pewno nie będzie to podstawą mojej garderoby.
 
W ogóle to nie chcę siać paniki, ale czy czytałyście rano, że minister zdrowia mówi o przesunięciu szczytu zachorowań na październik/listopad....? :/ Już wcześniej mówiło się o ponownym wybuchu zachorowań wtedy, a oni wieszczą dopiero szczyt w tym czasie. Ciekawe jak będzie ze szpitalami wtedy 😦
Ja cały czas panikuje co to będzie, kiepski czas na dziecko, boję się po prostu
 
Ja cały czas panikuje co to będzie, kiepski czas na dziecko, boję się po prostu
Wiesz co, rozumiem Cię trochę, początkowo też miałam takie momenty, ale chyba jednak warto spróbować się świadomie takiego generalizowania wystrzegać. Czas na dziecko jest najwyraźniej odpowiedni, bo w końcu w tej ciąży jednak jesteśmy :) Owszem, mamy sporo niewiadomych i lęków, ale w takiej sytuacji imo lepiej jednak wszystkiego do jednego wora nie wsadzać. Też zdarza mi się martwić i zagalopować, ale najważniejsze jednak jest tu i teraz, nawet jeśli trzeba czasem o tym sobie samej przypomnieć.
 
Niby tak ale nim podasz pierś to musisz ja wywalić a jak ktoś siedzi z Toba to widzi i ja takich sytuacji sie bede wstydzila bo w trakcie karmienia tak jak mówisz , dziecko zasłania [emoji4]

Serio bez obaw, nie ma się czego wstydzić! Chociaż to tez kwestia charakteru i dziecka. Moja Non stop na cycu a jak już duża się rozbiła to na stojaka Piła, wiec ja np sobie siedziałam gdzieś a ona podleciala i podciągają koszulkę i ssała na stojaka🤣 jedna ssała druga w ręku trzymała a potem zmiana strony! Ona się samoodstawila jak zaszłam w ciąże bo chyba smak jakiś inny mleka i miałam tez obolałe i widziała, ze mnie bolało wiec jakoś tam sama zrozumiała! Ale coś czuje, ze jak będzie mi dane karmić kolejne dziecko to ona jeszcze może sobie possać w tandemie🥰
 
Dziewczyny, a czy to prawda, że po cesarce występują problemy z laktacją? Miała któraś z Was takie doświadczenia? To ryzyko jest faktycznie istotnie większe?

Ja miałam cc ale nagle wiec może to inaczej bo zaczęło się od porodu naturalnego, odeszły tez wody ale skończyło się na cesarce i mleko miałam od razu aż przez ponad 4 lata wiec u mnie żadnego problemu nie było. Teraz nie wiem jaki poród mnie czeka, bo minie prawie 5 lat wiec teoretycznie będę mogła próbować naturalnie ale to zależy od tego , jak będzie ułożone dziecko i jak będzie wyglądać sytuacja z blizna.
 
Ciekawe jak to będzie z tym karmieniem piersią... Ale jak już to chyba maks 2 lata, dłużej i starszego dziecka jakoś sobie nie wyobrażam tak karmić zwłaszcza że mam bratanka 5 letniego i jak się patrzy to już wielki chłop 😂😅
No ale wszystko przede mną, może wyjść tak że tylko mm i trudno, zobaczymy
 
Ja zamówiłam z Ali express takie coś
#Aliexpress 6,39 zł 15%OFF | Pas ciążowy Extender spodnie ciążowe miękkie dżinsy w pasie regulowany pasek
Ale jeszcze nie przyszło..[emoji848][emoji848]
No cóż. Jak się chce coś z Ali to czas najwyższy zamówić, bo zanim dotrą to będzie akurat. [emoji12]
Mi cały czas wyskakują w sponsorowanych jakieś ubrania ciążowe z ali, może coś zamówię.
 
reklama
Cześć, jeśli chodzi o karmienie w miejscach publicznych, to ja miałam taką "umowę" z córką (jak już rozumiała o co chodzi), że "mleczko" jest tylko w domu lub w samochodzie (jeśli gdzieś jechaliśmy). Często to też się rozszerzało na wszelkie miejsca zamknięte, tam gdzie akurat przebywaliśmy i gdzie można karmić bez świadków. Np. na plażę braliśmy zamykany mininamiot. Ogólnie miałam opory przed karmieniem w miejscach publicznych :)
Choć pomysł z pieluszką jest ciekawy i może do zastosowania w przyszłości :) - szczególnie przy niemowlaku.
 
Ostatnia edycja:
Do góry