reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

hejj, daje znac ze niestety moja ciaza zakonczyla sie poronieniem, ktore wlasnie jest w trakcie, mialam dzis awaryjna wizyte i serce juz nie bije. czuje bol brzucha i skurcze. takze musze przez to przejsc.. ciezko jest, ale poradze sobie. za was trzymam mocno kciuki
Kochana tak strasznie mi przykro. Przytulam mocno 😔
 
reklama
U mnie wieczorem masakra, teoretycznie kolacje zjadłam był pomidor no i niestety przez ten mój nieszczęsny kaszel i drapanie w gardle kolejny raz kolacja wylądowała w [emoji372]. No cóż chyba pomidory nie są mi dane w ciąży. Jutro kupuje dentosept na gardło i maść majerankową (rada od sąsiadki) może to pomoże.
 
Kochane dziewczynki powiedzcie mi jak chodzicie na NFZ to te badania na toksoplazmoze cytomegalie krew kartę HIV to miałyście skierowanie na to?? Czy musicie płacić za to?
Bo mówią mi że powinnam dostac na to wszystko skierowanie i nie wiem, może moge się domagać tego?? Zgłupiałam [emoji51]
Ja w pierwszej ciąży chyba miałam na wszystko Skierowanie na nfz
 
Kochane dziewczynki powiedzcie mi jak chodzicie na NFZ to te badania na toksoplazmoze cytomegalie krew kartę HIV to miałyście skierowanie na to?? Czy musicie płacić za to?
Bo mówią mi że powinnam dostac na to wszystko skierowanie i nie wiem, może moge się domagać tego?? Zgłupiałam [emoji51]
Ja robiłam na NFZ. Cytomegalii mi nie zlecił i miałam prosić na następnej wizycie, ale w obecnej sytuacji odpuściłam. Ale kiła, HIV, toksoplazmoza, różyczka, grupa krwi i nie pamiętam co tam jeszcze miałam to robiłam normalnie na NFZ.
 
Też jestem ciekawa.. Ja do ginekologa chodzę prywatnie, ostatnio dostałam właśnie informacje jakie badania mam zrobić na następną wizytę. Babeczka w rejestracji powiedziała mi, że jakbym chciała robić u nich to wyjdzie ok 300zl, ale żebym zadzwoniła do mojej przychodni na nfz i poprosiła o skierowanie na te badania.. Powiedziała, że może je wypisać internista i że kobieta w ciąży ma prawo do bezpłatnych badań... Hmmm... Wyniki muszę mieć dopiero na koniec kwietnia, więc jeszcze się tym nie interesowałam, ale jestem ciekawa czy to wszystko będzie takie proste.. [emoji12] Robiła tak ktoraś?
No właśnie to chyba zależy od lekarza bo u mnie szwagierka i siostra cioteczna tz dostały skierowanie na wszystko, a mi nie dala na wszystko i ten lekarz z Olsztyna co moja koleżanka jeździ też nie daje skierowan na te badania [emoji849]
Ja w pierwszej ciąży chyba miałam na wszystko Skierowanie na nfz
Kurcze no właśnie i to chyba zależy na jakiego lekarza się trafi, bo nie każdy daje skierowania na wszystko.
A teraz zadzwonilam do tej swojej lekarki to mówiła że choroby zakaźne nie są refundowane na NFZ i ona daje na podstawowe z własnej puli pieniędzy i mówiła że jak chce to mogę iść do innego lekarza to może mi da skierowanie i dowidzenia, jakby się obraziła [emoji849][emoji849]
 
Ja robiłam na NFZ. Cytomegalii mi nie zlecił i miałam prosić na następnej wizycie, ale w obecnej sytuacji odpuściłam. Ale kiła, HIV, toksoplazmoza, różyczka, grupa krwi i nie pamiętam co tam jeszcze miałam to robiłam normalnie na NFZ.
O no właśnie i tak powinno być kurde a tutaj nie bo to choroby zakazne i NFZ nie refunduje to dziwne, że w jednych refunduje a w innych nie :/
 
Kochane dziewczynki powiedzcie mi jak chodzicie na NFZ to te badania na toksoplazmoze cytomegalie krew kartę HIV to miałyście skierowanie na to?? Czy musicie płacić za to?
Bo mówią mi że powinnam dostac na to wszystko skierowanie i nie wiem, może moge się domagać tego?? Zgłupiałam [emoji51]
Ja dostałam, ale z racji że w tej przychodni kierują tylko na szpital a tam teraz laboratorium zamknięte to i tak zrobię je prywatnie.
 
@Nalsonik sonik, będzie dobrze, wiem, że teraz to dramat, ale uwierz mi po burzy wycchodzi słońce. Wiem puste frazesy, ale zdążyło mi się to kilku krotnie, ostatnio w styczniu i tu co znów w ciąży jestem.teraz nie masz sił, nas , żal do wszystkiego ,vpozwol sobie na te emocje. Trzymaj się kochana...
 
reklama
Ja dostałam na NFZ, ale na razie nie robią. Jak pisałam mam pakiet, który co prawda nie pokrywa wszystkich badań, ale zawsze to 50 %taniej. Zobaczymy jak to wyjdzie.
 
Do góry