reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny czy któraś z Was robiła lub będzie robila testy NIFTY? Ja byłam do nich przekonana ale teraz się zastanawiam bo nawet jeśli coś wyjdzie to co mam zrobić? Chyba zdecyduje się tylko na zwykle badania genetyczne u mojego ginekologa. Chciała bym się dowiedzieć jakie wy macie do tego podejście?
Ja nie wiem nawet co to za testy tzn mniej więcej wiem, że genetyczne i szczegółowe ale czy to coś zmieni? Jeśli coś wyjdzie to stres całą ciążę a usunąć raczej nie miałabym sumienia.. Wolę myśleć pozytywnie, że będzie dobrze i dziecko urodzi się zdrowe [emoji4]
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z Was robiła lub będzie robila testy NIFTY? Ja byłam do nich przekonana ale teraz się zastanawiam bo nawet jeśli coś wyjdzie to co mam zrobić? Chyba zdecyduje się tylko na zwykle badania genetyczne u mojego ginekologa. Chciała bym się dowiedzieć jakie wy macie do tego podejście?
Ja nie robię, jak wyjdzie coś nie tak w usg i pappa to będę myśleć dalej. Jeśli jesteś pewna, że chciała byś urodzić chore dziecko to wydaje mi się, że to badanie nie ma sensu.
 
Ja nie wiem nawet co to za testy tzn mniej więcej wiem, że genetyczne i szczegółowe ale czy to coś zmieni? Jeśli coś wyjdzie to stres całą ciążę a usunąć raczej nie miałabym sumienia.. Wolę myśleć pozytywnie, że będzie dobrze i dziecko urodzi się zdrowe [emoji4]
Ja nigdy nie robiłam nic więcej niż tylko prenatalne. To dla mnie w zupełności wystarczy.
Nigdy nie mamy 100%pewnosci, że będzie źle, albo, że będzie dobrze.
 
Wybaczcie że pytam, ale co to są te testy NIFTY? Jestem w pierwszej ciąży i nie rozumiem niektórych skrótów

Test NIFTY to test z krwi, z wolnej jednostki DNA plodu. Dognozuje, a nie szacuje ryzyko, 94 chorob i jak ktoś chce to określa płeć płodu. Próbka krwi wysyłana jest do HongKongu i wynik jest w ciągu 10 dni roboczych.
Koszt takiego badania to 2390 zł
 
Dziewczyny czy któraś z Was robiła lub będzie robila testy NIFTY? Ja byłam do nich przekonana ale teraz się zastanawiam bo nawet jeśli coś wyjdzie to co mam zrobić? Chyba zdecyduje się tylko na zwykle badania genetyczne u mojego ginekologa. Chciała bym się dowiedzieć jakie wy macie do tego podejście?

Nas obecnie na ten nifty niestety nie stać ceny porażają, będę robiła tylko usg genetyczne + test papp-a. W pierwszej tez się na tym opierałam i było Ok. Mój ginekolog powiedział ze ten nifty zaleca jak widzi przesłanki po usg albo kobieta jest w grupie ryzyka czyli ciąża w późnym wieku lub przypadki chorób genetycznych w rodzinie.
 
To jest straszne, ale mi już rośnie brzuch[emoji51] w pierwszej ciąży też dość szybko było widać więc teraz pewnie jeszcze szybciej będzie. Choć ogólnie na sam koniec nie miałam jakiegoś wielkiego i dużo nie przytyłam, mam nadzieję, że i teraz tak będzie.
 
reklama
Nas obecnie na ten nifty niestety nie stać ceny porażają, będę robiła tylko usg genetyczne + test papp-a. W pierwszej tez się na tym opierałam i było Ok. Mój ginekolog powiedział ze ten nifty zaleca jak widzi przesłanki po usg albo kobieta jest w grupie ryzyka czyli ciąża w późnym wieku lub przypadki chorób genetycznych w rodzinie.

Ja w maju kończę 36 lat, mąż 38 i dlatego robie. Poza tym mam jakieś zle przeczucia tym razem i z uwagi na ograniczona opiekę lekarza przez koronawirusa chce zrobić to badanie
 
Do góry