reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Nie no jasne, też się kontroluję, wiadomo, bez tego byłoby krucho ;P ale od czasu do czasu pozwalam sobie na jakieś łakocie/ciastko/cokolwiek. Chyba nie dałabym rady inaczej, i tak ciąża sama w sobie to dla mnie sporo wyrzeczeń. Z tego co wiem nie powinnam przytyć więcej niż 6-10kg max, tego się będę trzymać, ale cholera wie, czy "dzidzia" pozwoli jak już zacznie rosnąć czy jakieś szaleństwo we mnie nie wstąpi lol W razie czego nie wykluczam dietetyka.

Kochana wiem jak to ciezko te ciążowe zachcianki ja niestety w pierwszej ciazy przytyłam 25 kg 🤦🏼‍♀️wiec teraz będę walczyć
 
reklama
Dziewczyny, a co sądzicie na temat podróży samochodem? Chcemy z mężem pojechać 300km to rodzeństwa na majówkę. Lekarza mam dopiero po majówce. Może coś zaszkodzić dziecku?Jesteśmy 12+5.
Ja w ciąży jeździłam samochodem. Ale teraz bardziej bym bala się mandatu bo jest zakaz przemieszczania się...
 
Dziewczyny 2h temu wróciłam z zakupów i nie mam siły się ruszyć... Ale jakos musze się zebrać i upiec sernik z rosą 😁
Wczoraj miałam super dużo sil a dzisiaj leniuszek we mnie wszedł.
I pamietajcie w ciąży trzeba się cieszyć, a nie martwic żeby nie przytyć za dużo. Co to za znaczenie kto ile przytyk? Wazne jak ktoś wyglada rok po porodzie. Znam takie dziewczyny ze w ciąży przy typu 6 kg a rok po porodzie miały 15 kg na plusie.
Ja w pierwszej ciąży fiksowalam ze musze przytyć 10-15 kg . ciągle sobie odmawialam, denerwowalam sie płakałam bo i tak waga to dla bardzo... Komentarze ludzi były raniace, np. Ze np mam ciążę blizniacza.
Przytulam ponad 30 kg. Urodziłam zdrowego syna 4300 i rok po porodzie wygladalam świetnie . teraz nie mam zamiaru martwic się waga w ciąży .
 
Chyba nie jest to, aż takie ważne ile się przytyje , pod warunkiem, że nie ma się teraz super nadwagi. Ja całe życie walczyłam z niedowaga , mąż mnie chciał zaciągnąć na plan filmowy o Auschwitz 😂 A teraz niby ważę ok , ale nie mogę się zaakceptować z podwyższoną waga. W pazdzierniku-listopadzie ważyłam ok 48kg przy 173 cm wzrostu. Potem nagle wskoczyłam nan58 t, potem chwilen68 , a teraz 64. I się zamawiam. Ja mam nasrane w głowie bi chciałam być zawsze grupsza, a teraz mi to przeszkadza.
 
Może smoothe z żółtych owoców doda mi sil?😁
 

Załączniki

  • 20200424_123545.jpg
    20200424_123545.jpg
    1 021,2 KB · Wyświetleń: 47
No kochana jeszcze się rozkręcisz ale ty pewnie teraz zdrowa dieta ? Ja jak trzymałam się tych wytycznych z diety cukrzycowej to trochę czułam się głodna ale waga stała a jak okazało się ze mogę normalnie jeść to było szaleństwo 🤦🏼‍♀️

Tak. Wszystko z niskim indeksem glikemicznym. Zero cukry, pszennej jasnej maku, mało owoców, dużo warzyw, ryż ciemny. Posiłki co 2,5-3 godziny. Moja zmora tez są rano ketony 😬😬 jak ketony mam ok to znowu cukier szaleje, jak cukier wychodzi na prostu to ketonów mnóstwo i tak w kółko
 
reklama
Hej laski 🌷 dziękuję za wczorajsze słowa otuchy przed usg genetycznym. Ja już jestem po, nadenerwowalam się i naczekalam bo opóźnienie jakieś 40 minut... Lekarz akurat był na operacji..
Więc chciałabym wam przedstawić moje dziecię 54, 9mm 🥰 dzisiaj 12+0 wg CRL oraz wg OM, czyli dziecię nadrobilo trochę bo było 5 dni opóźnienia. Termin porodu 06.11, dane z USG: FHR 169/min, NT: 1,1mm, przepływ zylny ok. Kość nosowa uwidoczniona. Po USG ryzyko skorygowane: 21 1:2774, 18 1:3926, 13 <1:20000.
Ciesze się bardzo że jest wszystko ok, dla męża i najbliższych dostałam dostęp przez internet z fotorelacja z USG (kilkanaście zdjęć z usg w dobrej jakości)
Pobrałam też krew na Pappe, wyniki w środę.
Koszt USG + pappa 480 zł
Dzieciątko się ruszało, a nawet skakało, pan doktor powiedział że będzie skoczek lub skoczkinii bo płeć narazie jest jeszcze tajemnica :) Zobacz załącznik 1110556Zobacz załącznik 1110557

Super. Gratuluje udanej wizyty. 😍😍 niech maluszek rośnie zdrowo
 
Do góry