reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Kiedys gdzieś czytałam ale nie podam źródła bo nie pamietam już, ze najgorszy jest zielony pigment. Ileś tam pokrycia tym klatki piersiowej = zgon, wiec zdrowe to nie jest.
Ja szczerze mówiąc boje się stosować niektórych kosmetyków. Ale to może dlatego, ze wiem co to znaczy mieć chore dziecko i dlatego z brzuszkowym obchodzę się jeszcze delikatniej niż z jajkiem. Tak czy siak wszystko ci niepewne a mogące poczekać zostawiajcie na potem, nie ucieknie a naprawdę bardzo może zaważyć na waszym (waszych maleństw) zdrowiu i życiu.
 
Kiedys gdzieś czytałam ale nie podam źródła bo nie pamietam już, ze najgorszy jest zielony pigment. Ileś tam pokrycia tym klatki piersiowej = zgon, wiec zdrowe to nie jest.
Ja szczerze mówiąc boje się stosować niektórych kosmetyków. Ale to może dlatego, ze wiem co to znaczy mieć chore dziecko i dlatego z brzuszkowym obchodzę się jeszcze delikatniej niż z jajkiem. Tak czy siak wszystko ci niepewne a mogące poczekać zostawiajcie na potem, nie ucieknie a naprawdę bardzo może zaważyć na waszym (waszych maleństw) zdrowiu i życiu.
A biorąc pod uwagę że bobo są teraz 4000x mniejsze od przeciętnego człowieka to mamy tragedię jeśli to prawda z tą klatką i zielonym tuszem (licząc ze przeciętny człowiek ma 60kg a bobo teraz 15g)
 
Cześć dziewczyny. Piękne Wasze dzidziusie [emoji7] Gratuluję!
U mnie prenatalne już też za parę dni 28.04. Kupiłam ten detektor i udało mi się posłuchać dziś serduszka [emoji3590]Chociaż trochę potrwało zanim znalazłam :)

Z dobrych wieści to tyle, a ze złych to to, że u 2 pracowników w firmie mojego taty podejrzewają korona ale testów robic tam nie chcą (zagranica) więc pewności nie ma, że to wirus [emoji17] Martwię się okropnie o niego bo tam firma działa dalej, życie toczy się jakby nigdy nic. Ehh wiecznie coś [emoji849]
Też kupiłam dziś detektor ale używany [emoji4] zrobiłam pierwsze podejście i chyba u mnie za wcześnie bo wydaje mi się że łapałam tylko moje [emoji4] ale no nic poczekam i się nie stresuje [emoji4]
CoffeS [emoji1787] przepraszam nie miałam takiego zamiaru, ale wypisujecie tu takie pyszności, że pomyślałam a co tam też się podzielę moja zachcianką[emoji85][emoji23]. Jakby była możliwość sobie przekazywania takich dobroci online napewno bym się z Tobą podzieliła [emoji847]
Jutro obowiązkowo frytki u mnie hehe [emoji16] zrobiłaś mi taką ochotę że muszą jutro być [emoji16]
 
Masakra, miałabym już czarne myśli w głowie na Twoim miejscu [emoji849] Staram się na razie aż tak bardzo nie przejmować ale wiesz jak to jest... Tym bardziej, że jest daleko, a tam mają totalną olewkę na koronawirusa bo nawet testów nie chcą zrobic [emoji849]
W pierwszej chwili byliśmy przerażeni, ale stwierdziliśmy że te nakręcanie nie ma sensu bo tata ma pracę jaką ma i taka sytuacja pewnie jeszcze nie raz będzie.
 
Mi mają robić we wtorek. Nie wiem kiedy masz?
Co jest najśmieszniejsze to dopiero jak wy mi powiedzialyscie , Gdzie to się odczytuje to sobie przypomniałam. Nerwy mnie totalnie zjadły. Porostu ja nawet dokładnie nie wiem w którym tygodniu ciąży jestem, przez to poronienie. Nie miałam okresu pomiędzy i taka o to du....pa .
Gestational age masz 11+5 albo 11+6, nie widzę dokładnie ;). To jest wiek ciążowy określony z usg.
Edit: jeśli na poprzednich wychodziło Ci więcej to stosuje się wcześniejszy pomiar. Podobno do 9-10 tyg można najdokładniej ocenić wiek (o ile usg było dokładne). Ale najlepiej zapytać lekarza :). Spisz sobie pytania na kartce, to nie zapomnisz. Ja tak zawsze robię :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Donoszę, że faktycznie te 1.5 l wody na dobę to było za mało (przynajmniej dla mojego organizmu) 😮😮
Wczoraj wypilam 2.5-3 l, głowa dużo mniej boli i usta z wysuszonych wiór już wieczorem zrobiły się na powrót gładkie, sprężyste 😮
Pijcie dziewczyny! Już widzę że mi mocno pomaga gadżet w postaci... słomki 😄 i dorzucenie czegokolwiek do wody
 
Do góry