reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

reklama
Ostatnio miałam bardzo duży kontakt z ludźmi z przeróżnych okolic Polski ze względu na pobyty w szpitalu z małym, z moich doświadczeń zaobserwowałem duży wzrost urodzeń dzieci z zespołem downa i to u kobiet przed 30, znam taka z którą nadal mam kontakt która dopiero po 3 miesiącach zorientowala się że coś jest nie tak i dopiero po badaniu fenotypu twarzy wyszedł zespół, strach się bać tych chorób genetycznych :( witam się z rana tak w ogóle :)
Dzieci z zespołem Downa nie są złem jak to większość myśli.
Moja chrzsniaczka ma zespól Downa w styczniu skończyła 9 lat co prawda ma choroby współistniejące ale wszystko jest pod kontrolą specjalistów i nawet kilku już nie musi odwiedzać oprócz tego to wcześniak dlatego tyłu lekarzy
Wiadomo że wolniej się rozwija ale nie znam drugiego bardziej ufnego i wrażliwego dziecka 😍
Z nią świat jest inny. Doceniamy więcej małych rzeczy. Myślę że to ona wiele nas uczy.
Mój kuzyn z żoną mają córkę z zespołem Downa kiedy się urodziła ona miała 31 lat on 33 nie wyobrażają sobie świata poza nią chociaż na początku ciężko było zaakceptować zwłaszcza jej mamie. Przed tą ciąża poroniła chyba dwa razy i po tej ciąży także więc gdyby zdecydowali się usunąć ciążę bo dziecko jest chore nie mieli by żadnego.
To jest dar od Boga dla ludzi którzy umia sobie z tym poradzić żeby nauczyli się doceniać dobre chwile.
 
Jak czytam wasze komenatrze to zastanawiam się czy nie za późno umówiłam się na to usg genetyczne.
Będzie wtedy 13+0. Myślicie że ok? Czy lepiej wcześniej?
Mi powiedział wczoraj gin przez tel, że do 13 tyg. Czyli do 12+6 o ile dobrze rozumuje? Ja mam w poniedziałek i mam wtedy 12+4
 
Mi powiedział wczoraj gin przez tel, że do 13 tyg. Czyli do 12+6 o ile dobrze rozumuje? Ja mam w poniedziałek i mam wtedy 12+4
Taka informacje znalazłam w segregatorze ciążowym od mamyginekolog 🙂
 

Załączniki

  • 15871081955937664396575127756500.jpg
    15871081955937664396575127756500.jpg
    1 021,2 KB · Wyświetleń: 59
Taka informacje znalazłam w segregatorze ciążowym od mamyginekolog [emoji846]
Pierwsze USG prenatalne najlepiej jest wykonać pomiędzy 11, a 14 tygodniem ciąży, wtedy za pomocą ultrasonografu przyszła mama dowiaduje się, czy występują wady płodu, w jakim wieku jest ciąża, czy płód jest żywy, a także oceniana jest kosmówkowość..

A to u wujka Google
 
Nie wiem jak ładnie zapytać więc zapytam wprost 😁 co robicie na te zaparcia? Ja nigdy takiego problemu nie miałam a teraz to mnie normalnie aż boli w wc 😳 czasem wypiję gluta z siemienia lnianego i on pomaga, ale przy mdlosciach źle wchodzi. Jem dużo owoców, od warzyw mnie odrzucilo i może tu jest problem ze tych warzyw mniej? Hmm
Zauważyłam że mi lepiej po jabłkach
 
Pierwsze USG prenatalne najlepiej jest wykonać pomiędzy 11, a 14 tygodniem ciąży, wtedy za pomocą ultrasonografu przyszła mama dowiaduje się, czy występują wady płodu, w jakim wieku jest ciąża, czy płód jest żywy, a także oceniana jest kosmówkowość..

A to u wujka Google
Czyli zakres w zasadzie taki sam 🙂🙂
 
reklama
Do góry