reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Listopadowe mamy 2020

To samo miałam dzisiaj byłam u lekarki i też mi robiła usg przez brzuch, zrobiła pomiary sprawdziła czy jest kość nosowa, i ta przeziernosc karkowa. I mówiła że bez sensu robić prenatalne bo dużo więcej się nie dowiem a nie jestem w grupie ryzyka więc po co się narażac w tych czasach. I już zgupialam co mam robić czy odwoływać wizytę bo mam za tydzień...
A NT przez brzuch udało się ładnie zmierzyć?
Bo u mnie przez brzuch też było usg i NT było widoczne i mierzalne, ale pod skosem. W pierwszej ciazy pamiętam, że z duuuuzo większym przybliżeniem było widoczne.
 
reklama
Nie odzywałam się dziś i mam troszkę do nadrobienia ☺ A wiec jeśli chodzi o samopoczucie, to spokojnie, ja tez codziennie sobie obiecuje, ze jutro będzie nagły przypływ energii i tyle zrobię jak nigdy 😂 a najczęściej kończy się spaniem do 10.00 i leżeniem na kanapie ☺ Zrobię tyle o ile, czyli żeby kuchnia była schludna podłogi pomyte, pranie zrobione. A jeśli chodzi o przebywanie na L4 tez sobie obiecywałam, ze nadrobię czytanie książek, ale nic z tego 🤦‍♀️ Co do wychodzenia to nie wychodzę już od miesiąca, byłam tylko raz na wizycie i moje pierwsze wyjście to będzie w pn do laboratorium na badania z krwi bo w czwartek bede mieć wizytę 😅 zakupy robi mąż... tez doceniam to, ze się tak zaangażował i szkoda mi go bo jest teraz bo zrobiłam się straszna zołza 🙄 ciagle mam o coś pretensje i się czepiam i chyba hormony biorą górę nade mną...
Super się utwierdzić że nie tylko ja takiego lenia mam 😂
Oby nam to przeszło w drugim trymestrze bo wyrzuty sumienia mnie zjedzą 😂
 
Mi robi tesciu, ja nie mam odwagi i nie potrafie. Nigdy nie probowalam sama. Jak narazje jestesmy w izolacji wiec kazdego wieczoru w sumie jestesmy razem wiec nie ma problemu. Wyszlo kilka sinikow i kilka takich zaczerwienionych miejsc Ale tragedii nie ma. Bede musiala sie nauczyc sama robic, bo pewnie potem bede musiala sama robic jak gdzies bede chciala wyjechac itp. Slyszalam, ze trzeba schlodzic miejsce przed i po. W gdzie robisz? Jakie masz wskazania do clexane? Czemu tylko pierwszy trymestr? Ja sie boje, ze bede musiala brac cala ciaze i polog. Ja mam mthfr c677t i pai 1 w homozygocie.
A jakie suple bierzesz?
Nie badałam mthfr, ale na podstawie wyników b9 b12 i homocysteiny wiem, że syntetyki mi się nie wchłaniają tak jak powinny
 
To samo miałam dzisiaj byłam u lekarki i też mi robiła usg przez brzuch, zrobiła pomiary sprawdziła czy jest kość nosowa, i ta przeziernosc karkowa. I mówiła że bez sensu robić prenatalne bo dużo więcej się nie dowiem a nie jestem w grupie ryzyka więc po co się narażac w tych czasach. I już zgupialam co mam robić czy odwoływać wizytę bo mam za tydzień...
No jak Ci pomierzyla wszystko i wszystko powiedziała to chyba mozesz byc spokojna , chyba ze chcesz dodatkowo zrobic ... chodzisz prywatnie ?? I na prenatalne zapisana jesteś do kogoś innego ??

Moja znajoma tez chodzi na nfz i tez jej lekarz pomierzyl wszystko i nie robiła prenatalnych, pomimo ze miala kiedyś chora córeczkę i kolejna jest zdrowa i przy niej tez nie robiła badan i jest Zdrowa.. wiec wszystko zalezy chyba od nas samych , od naszej decyzji [emoji848]
 
Już mi przeszło. .nawet fajek nie smakował i chyba bardziej potrzebowałam poprostu go potrzymać w rękach...i śmierdział...głupota wiem. Dzięki dziewczyny do sprowadzenia do pionu....ale powiem wam, że miałam mega kryzys egzystencji. Wyłam jak głupia... Histeria totalna..obu jak naj mniej takich załamań życiowych ..
Kochane jesteście 😘😘😘
To się zdarza to tylko hormony, ale myśl o dziecku, ono najważniejsze, pomyśl nie lepiej lody wpierniczyc niż smierdziucha wciągać. :) ja po pierwszym porodzie chyba depresję przeszłam, wylam non stop, z bezsilności, także tego luz baby takie są :)
 
Zapisz się koniecznie będziesz spokojniejsza. Przecież zwykle USG to nie prenatalne coś pokrecila ta pani doktor
Tak jak piszesz na tym prenatalnym musisz mieć te wszystkie parametry oznaczone.
Ja też nie mam 35 ale wiem że to badanie mi wszystko rozjaśni więc idę pozatym mój lekarz mówi że poleca zrobić wszystkim pacjentkom bez względu na wiek. No i też nie idę na krew pappa a samo USG.
No a ten lekarz co do niego pisałam to sie pytał o oznaczenie pappy i ze z tym jest tylko pełne badanie , wiec nie wiem czy mnie przyjmie na samo usg a w ostatniej chwili sie nie zapisze pewnie :/ sama nie wiem co robić ...
Chociaż z drugiej strony boje sie wiedzieć o czymś złym a raczej nie byłabym w stanie sie wyskrobac [emoji849][emoji849]
 
reklama
No jak Ci pomierzyla wszystko i wszystko powiedziała to chyba mozesz byc spokojna , chyba ze chcesz dodatkowo zrobic ... chodzisz prywatnie ?? I na prenatalne zapisana jesteś do kogoś innego ??

Moja znajoma tez chodzi na nfz i tez jej lekarz pomierzyl wszystko i nie robiła prenatalnych, pomimo ze miala kiedyś chora córeczkę i kolejna jest zdrowa i przy niej tez nie robiła badan i jest Zdrowa.. wiec wszystko zalezy chyba od nas samych , od naszej decyzji [emoji848]
Prywatnie chodzę i u tej lekarki prowadzę ciaze ☺️ jakaś spokojniejsza jestem po tym dzisiejszym usg przemyśle z mężem pogadam przez weekend odnośnie tych prenatalnych ale raczej odpuszczę. Ja jestem na l4 od początku ciąży.
 
Do góry