reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

No właśnie na. moje samopoczucie również nie narzekam 😊 nie mam szczególnych objawów ciążowych. Czasem się obawiam czy wszystko jest w porządku. Z reguły jak czytam to już pojawiają się u większość mdłości i wymioty natomiast u mnie nic szczególnego oprócz bolących piersi.
U mnie dokladnie tak samo, z jednej strony ciesze sie ze nie mam mdlosci,nie wymiotuje a z drugiej powoduje to umnie pewien niepokoj
 
reklama
Hej, chciałabym dołączyć do listopadowych mam☺. Będzie mi bardzo miło jeśli mnie przyjmiecie do grupy bo od samego początku Was podczytuje. Nie ukrywam, że takie forum to dla mnie nowość, lecz zauważyłam że to forum dodaje mi otuchy i daje nadzieje, że wszystko będzie dobrze 😊☺.
Tak wiec kilka słów o sobie. Mam 31 lat i jest to moja druga ciąża. Pierwsza ciąża zakończyła się w tamtym roku nie powodzeniem a dokładniej pustym płodowym. Jeszcze wcześniej miałam ciąże biochemiczna, ale według ginekologa nie zalicza się ona do ciąż, ponieważ nie był widoczny pęcherzyk.
Obecnie jestem w ciąży według miesiaczki 8 tyg i 3 dzień.Ciąża moja jest o tydzień młodsza wiec na dzien dziejący jest Wedlu usg 7 tydzień i 3 dzień. Zarodek i serduszko widziałam 6 tygodniu i 3 dniu😉. Natomiast kolejna wizytę mam na 24.04 i bardzo się denerwuję. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku

Witamy :) u mnie podobnie, 30 lat, pierwsza ciąża zakończona z powodu obumarcia płodu i 2- letnie ponowne starania i czekam do 23 kwietnia na wizytę, czyli podobnie :)
 
Jasne że kasa na dziecko to nie strata, ale jak trzeba to trzeba
Ja mam opiekę medyczną w Medicover, w pakiecie mam też usg I trymestru, ale i tak umówiłam się prywatnie na to badanie do lekarza z certyfikatem, mam do niego 100% zaufania i uważam, że taka wizyta warta jest każdych pieniędzy. Będę też płaciła za badanie połówkowe i w III trymestrze, mój spokój w ciąży jest bezcenny.
 
U mnie dokladnie tak samo, z jednej strony ciesze sie ze nie mam mdlosci,nie wymiotuje a z drugiej powoduje to umnie pewien niepokoj
Mój mąż mówi ino się cieszyć, że wszystko tak łagodnie przechodzę. Natomiast wszystko musi iść swoim tempem i myśleć pozytywnie 😊☺️. Widocznie tak musi być, choć przychodzą takie dni że nie da się nie myśleć ...
 
Ah skoro macie problemy z tarczyca to zrozumiałe.

Co do pappy to faktycznie przypominam sobie ze czytałam negatywne opinie jakichś dziewczyn nt tego badania, że więcej sieje zamętu niż dobrego.
Też wahałam się nad tym Sanco ale mąż jednak jest zdania, żeby robić.
 
No widzisz a tu nawet prosiłam żeby mi zrobić szybciej bo rok temu w lutym wykryli „coś” dokładnie tak napisane w liście że jest coś co jeszcze niejest rakiem ale to się może zmienić i niechca mi zrobić szybciej niż po 3 latach mimo tej zmiany i musze czekać do lutego 2022
A nie możesz zrobić cytologii prywatnie? Gdzie mieszkasz, że są takie procedury?
 
reklama
Z tego co w internecie czytałam to warto zrobić prenatalne zwłaszcza że to jest tylko dokładniejsze usg plus badanie z krwi. Dziewczyny tutaj głównie piszą że warto je zrobić, popytam jeszcze sąsiadki, ale raczej jesteśmy zdania z mężem że je zrobimy.
Badania z krwi nie musisz robić. Badania prenatalne I trymestru to usg, na którym lekarz ocenia min. obecność kości nosowej, przepływy w serduszku, działanie zastawki trójdzielnej. Jeżeli obraz usg jest nieprawidłowy to może skierować na dalsze badania - amniopunkcję. Badanie z krwi możesz zrobić dodatkowo - test Pappa, który określa prawdopodobieństwo wystąpienia u dziecka 3 trisomii + problemy z łożyskiem. Lekarz z certyfikatem FMF może wyliczyć ryzyko wystąpienia trisomii na podstawie samego obrazu usg.
 
Do góry