reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

HSG to tak zwana drożność jajowodów i robiłam ją bo lekarz mi zalecil bo przez 2lata nie mogłam zajść w ciążę i zrobił mi u siebie na oddziale ale akurat nie on tylko jego kolega i to jest podawany ogólnie środek przecibolowy ogłupiający trochę ale tego nie mogłam mieć bo przyjechałam autem 70km a to oni robią na oddziale a po zabiegu jak się lepiej poczujesz to idziesz do domu a musiałam jakoś wrócić autem więc dali mi przed samiutkim zabiegiem dożylnie przecibolowy i chyba nie zdążył zadziałać.. No a jeśli chodzi o przebieg zabiegu to zaczepiają taki jakby metalowy obciążnik na szyjke i wprowadzają rurkę i wpuszczaj kontrast i na RTG patrzą jak się rozchodzi kontrast i w wyniku piszą czy jajowody były drożne czy nie.. A mi wyszło że miałam drozne ale sam zabieg jak lekarz powiedział trochę je rozszerza i w kolejnym cyklu zaszłam w ciążę [emoji4]

Dziekuje za wyjasnienie 😘
 
reklama
No widzisz a tu nawet prosiłam żeby mi zrobić szybciej bo rok temu w lutym wykryli „coś” dokładnie tak napisane w liście że jest coś co jeszcze niejest rakiem ale to się może zmienić i niechca mi zrobić szybciej niż po 3 latach mimo tej zmiany i musze czekać do lutego 2022
Kolejny raz mam wrazenie ze zyjemy w dwoch roznych Szwecjach 😂 Kolezance wykrylo jakas drobną zmiane i sami dzwonili do niej ze trzeba to kontrolowac i badac i byla ciagle pod opieka i kontrolą.
 
Dzięki wielkie za upewnienie mnie w decyzji, że lepiej je zrobić. Ja za badania krwi bhcg plus pappa bynajmniej tak położna napisała to 90zl będe płacić plus chyba 250 za prenatalne a za wizyte płace 200. Pani doktor do której chodze jest przyjemna wszystko wytłumaczy, nie ma problemu z odpowiedziami ani pytaniami. Może uda mi sie do niej później chodzić na nfz ale to nie wiadomo, najwyżej będzie prywatnie, ale nie żałuję decyzji, że po 2 dniach zmieniłam lekarza. Na dodatek prenatalne robią w tej przychodni gdzie chodze do ginekologa i badania też mają cenowo naprawdr fajnie.

Ewarut dajesz dużo wsparcia dziewczyną mi też, a moim zdaniem lepiej dowiedzieć sie czegoś od doświadczonej mamuśki, gdzie dzieciaki nie są w dużej rozbieżności wiekowej, niż bym miała sie np szwagierki pytać gdzie u niej to różnica wiekowa dzieci jest duża.
Ale po co masz robic beta hcg na tym etapie? jestes pewna ze o to jej chodzilo?
 
Kolejny raz mam wrazenie ze zyjemy w dwoch roznych Szwecjach 😂 Kolezance wykrylo jakas drobną zmiane i sami dzwonili do niej ze trzeba to kontrolowac i badac i byla ciagle pod opieka i kontrolą.

Co zrobić, już przestałam się klucic ze służbą zdrowia i postanowiła żyć jak karzą bo moje nerwy w nic nie zmieniali, oni mają swoje zasady i koniec. Zrozumiałam że Tak jest tak zabite dechami że ma swoje zasady inne niż reszta Szwecji i nic tego nie zmieni
 
Ostatnia edycja:
Hej, chciałabym dołączyć do listopadowych mam☺️. Będzie mi bardzo miło jeśli mnie przyjmiecie do grupy bo od samego początku Was podczytuje. Nie ukrywam, że takie forum to dla mnie nowość, lecz zauważyłam że to forum dodaje mi otuchy i daje nadzieje, że wszystko będzie dobrze 😊☺️.
Tak wiec kilka słów o sobie. Mam 31 lat i jest to moja druga ciąża. Pierwsza ciąża zakończyła się w tamtym roku nie powodzeniem a dokładniej pustym płodowym. Jeszcze wcześniej miałam ciąże biochemiczna, ale według ginekologa nie zalicza się ona do ciąż, ponieważ nie był widoczny pęcherzyk.
Obecnie jestem w ciąży według miesiaczki 8 tyg i 3 dzień.Ciąża moja jest o tydzień młodsza wiec na dzien dziejący jest Wedlu usg 7 tydzień i 3 dzień. Zarodek i serduszko widziałam 6 tygodniu i 3 dniu😉. Natomiast kolejna wizytę mam na 24.04 i bardzo się denerwuję. Mam nadzieję, że będzie wszystko w porządku
 
reklama
Do góry