reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Jestem po wizycie, ani trochę spokojniejsza. Widać pęcherzyk i ciałko żółte prawidłowej wielkości, zarodka nie. Muszę zrobić 2x bete i w piątek wieczorem mam konsultacje z ginekologiem online, żeby omówić wynik. Mam brać duphaston 3xdziennie, zobaczymy co i jak. Tak samo jak lekarz na NFZ, tak i ten powiedzial, że ciąża jest na pewno młodsza. Krwawienie pochodzi z nadzerki, nie z macicy l, więc tyle dobrze.
Czyli wieści dobre , zrobisz co mowi lekarz , bierz leki i bedzie dobrze [emoji4][emoji4]
 
reklama
Wiecie może czy jest sanco albo nifty może w zupełności zastąpić usg prenatalne i pappe?
W największym szpitalu u nas, właśnie tam gdzie robią prenatalne, jest ordynator w ciężkim stanie z koronawirusem + kobieta z zewnatrz która przeprowadzała szkolenie odnośnie koronawirusa dla lekarzy szpitala okazało się, że jest zarażona. Nie wiem, czy będę miała gdzie zrobić prenatalne za 3 tygodnie...
Kurcze, ciężko powiedzieć.
Te testy na pewno dadzą odpowiedź na pytanie czy dzidziuś jest zdrowy tzn. nie ma wad, ale nie wiem np. jak z oceną serduszka, z badaniem przepływów, działaniem zastawki trójdzielnej - te parametry są badane na usg, ich występowanie może świadczyć o występowaniu poważniejszych schorzeń, ale nie musi (w sensie, że dzieci z zespołem downa mają niedomykalność zastawki trójdzielnej, ale nie każde dziecko z niedomykalnością zastawki będzie miało zespół). To tylko moje rozważania, może Twój gin coś podpowie.
Ja mam prenatalne 08.05 i nie dopuszczam myśli, że się nie odbędą.
 
A który tydzień według OM?
Jestem po wizycie, ani trochę spokojniejsza. Widać pęcherzyk i ciałko żółte prawidłowej wielkości, zarodka nie. Muszę zrobić 2x bete i w piątek wieczorem mam konsultacje z ginekologiem online, żeby omówić wynik. Mam brać duphaston 3xdziennie, zobaczymy co i jak. Tak samo jak lekarz na NFZ, tak i ten powiedzial, że ciąża jest na pewno młodsza. Krwawienie pochodzi z nadzerki, nie z macicy l, więc tyle dobrze.
 
Dobra , z nudów zrobiłam mini test
Zadzwoniłam pod parę numerów z NFZ. Każdy mnie zbywał, że telekonferencja. Po czym mówię , że źle się czuje i zwariuje i jutro mam wizytę. Nie skłamałam bo nie czuje się najlepiej . Ale swoją drogą przez choroby w moim domu mam bardzo dużą siłę perswazji i znam swoje prawa. Mieszkam również w Krakowie , co ułatwia dostęp do lekarzy. Ale myślę, że jak się piataracie rto wam się tez uda
 
Dziewczyny a tak troche z innej beczki. Jeżeli u innego lekarza okaże sie, że jest jednak ta ciąża, a od wieczora biore luteine to dziecku chyba nie zaszkodzi?
 
reklama
Do góry