reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Myslisz ze mleko migdalowe sie nada? Mam nietolwrancje laktozy i tylko roslinne wchodzi w gre [emoji2356] jeszcze zapytam...wszystko ok bylo z dziecmi? Bo to 1 ciaza i 4 tydzien bardzo sie boje
Ja przechorowalam calutki pierwszy trymestr pierwszej ciazy...
Teraz zreszta tez jestem chora...
 
reklama
Dziekuje 😊
Staram się szybko poczytać cały ten wątek żeby lepiej Was poznać . Rzeczywiście jest tu kilka potrójnych mam 😊super 😊
 
A ja wczoraj chcialam umowic sie do gina.
Mam juz na szczescie umowiona w polmedzie. Bo... na nfz koniec maja [emoji38]
Prywatnie ... koniec czerwca[emoji38] (zapisala mnie pani na liste rezerwowa bo nigdy w zyciu na koniec czerwca nie chce czekac[emoji38])
 
Dziewczyny a co z zaparciami? Jakies sposoby? Zaczynam dopiero 5 tydzien. A juz masakra.
Produkty zawierające błonnik - otręby (maksymalnie łyżka dziennie), pełnoziarniste pieczywo, płatki, kasze, jabłka, kiwi, buraki, brokuły, warzywa strączkowe.

Picie soków warzywnych i owocowych.

Wypicie wody gotowanej z cytryną lub miodem na czczo.

Ziołowe lub owocowe herbaty.

Surowe warzywa i owoce.

Suszone owoce - śliwki, rodzynki, morele, figi, żurawina.

Wypicie minimum 3 szklanek wody - wyłączając kawę czy herbatę.

Unikanie alkoholu - nie tylko ze względu na zaparcia, ale przede wszystkim za względu na zdrowie dziecka.

Ruch na świeżym powietrzu - 20-minutowy spacer czy pół godziny na basenie powinny pomóc.

Picie jogurtów, kefirów.

Posiłki należy spożywać często, powinny być one niezbyt obfite, z dużą ilością soków owocowych i warzywnych.
 
Ostatnia edycja:
Hej, dołączam do listopadowych mam [emoji3059] Test z wczoraj, 2 dni przed @. Kolejny test wyszedł taki sam. Termin porodu z OM ok 5-6 listopada. Wizyta u lekarza umówiona na 23.03.

Starania od 09.2019. Ostatnio stwierdzone TSH na granicy 3, biorę Euthyrox. Co zmieniło się w tym cyklu? Totalnie odpuściłam.. stwierdziłam, że wyniki słabe, więc i tak nie ma szans.. [emoji85]
Życie lubi zaskakiwać [emoji7]Zobacz załącznik 1087205
Cześć dziewczyny[emoji3]
Jestem tu nowa, to mój pierwszy post na forum [emoji3]
Od razu w tym wątku , ponieważ w sobotę zobaczyłam dwie kreski na teście [emoji3]
Totalne zaskoczenie, ponieważ nie planowaliśmy. Mamy już dwoje dzieci. Zawsze ogromne problemy z zajściem w ciąże, dwie straty, a tu teraz mówiąc dosadnie „wpadka” [emoji3]
Ale ogromna radość ! Bardzo się cieszymy z tej niespodzianki , choc jesteśmy tez nieco przerażeni jak my damy radę [emoji3]
Kalkulator obliczył termin porodu na 5/11/2020Zobacz załącznik 1087209
Hej [emoji4] gratulacje dla Was [emoji847] nawet podobne terminy mamy [emoji7] mi też zależnie od aplikacji pokazuje 5-6.11 [emoji173]
Dziewczyny a co z zaparciami? Jakies sposoby? Zaczynam dopiero 5 tydzien. A juz masakra.
Ja w pierwszej ciąży miałam ogromną ochotę na płatki/musli i praktycznie całą ciążę jadłam je śniadanie. Ani razu nie złapało mnie zaparcie. Tak jak też napisała koleżanka wyżej kefiry, dużo wody (która jest tez ważna dla rozwoju dziecka) i spacery [emoji4]
 
reklama
Do góry