reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Dziewczyny a kiedy chcecie zacząć rozszerzać dietę ? Mój mały to istny cycol , ma dni ze pije co godzinę i ledwo odskoczę do głupiej biedronki dosłownie , ogólnie jestem zawsze obok , ale są takie dni ze wyjdę i zawsze wtedy jest cyrk
 
reklama
Teoretycznie dziecko może być na piersi do 6 miesiąca jeśli ładnie przybiera. A rozszerzać można już po 4 miesiącu. Ja zobaczę jak za miesiąc będzie z karmieniem i zadecyduje czy już próbować czy za wcześnie.
Dziewczyny a kiedy chcecie zacząć rozszerzać dietę ? Mój mały to istny cycol , ma dni ze pije co godzinę i ledwo odskoczę do głupiej biedronki dosłownie , ogólnie jestem zawsze obok , ale są takie dni ze wyjdę i zawsze wtedy jest cyrk
 
Dziewczyny u mnie ta sama sytuacja z butelką. Z dnia na dzień przestał chcieć pić z butelki (niecałe 3mies). Smoczek już odrzucił wcześniej.
Gdzies czytałam że 3msies dziecku można podawać mleko łyżeczka albo z takiego zakrzywionego kubka.
 
Cześć 🙂 ciekawi mnie czy wasze dzieciaczki już zaczęły się przewracać z brzuszka na plecy 🤔 Moja Marcelinka 5 dni temu obróciła się dwa razy jednego dnia, a teraz już nie chcę leń mały
 
Cześć 🙂 ciekawi mnie czy wasze dzieciaczki już zaczęły się przewracać z brzuszka na plecy 🤔 Moja Marcelinka 5 dni temu obróciła się dwa razy jednego dnia, a teraz już nie chcę leń
Mojemu synkowi się chyba 2 razy udało i teraz usilnie próbuje dalej ale mu nie wychodzi i się denerwuje.
 
Cześć 🙂 ciekawi mnie czy wasze dzieciaczki już zaczęły się przewracać z brzuszka na plecy 🤔 Moja Marcelinka 5 dni temu obróciła się dwa razy jednego dnia, a teraz już nie chcę leń mały
Chyba masz na myśli z pleców na brzuch? Bo od tego dzieci zaczynają. Moja próbuje z pleców na brzuch i tylko dwa razy jej się udało, ale cały czas próbuje i wygina się. Z brzucha na plecy się turla bardzo często, ale to jest niezamierzone, to na przykład jej się przytrafia kiedy jest niesymetrycznie ułożona, tak mi się wydaję.
 
Nie wiem. Różnie to po znajomych słyszałam, że karmiły np tylko 3 miesiące itp.
Tak sama z siebie laktacja się nie skonczy, jest popyt to będzie też podaż 😁 chyba że nie będziesz chciała sama dłużej karmić piersią, no to faktycznie może być problem... Ale po co się martwić,, na zapas,,
 
reklama
Teoretycznie dziecko może być na piersi do 6 miesiąca jeśli ładnie przybiera. A rozszerzać można już po 4 miesiącu. Ja zobaczę jak za miesiąc będzie z karmieniem i zadecyduje czy już próbować czy za wcześnie.
Generalnie jest zasada, że dziecko może być na samej piersi do ukończenia 6 ms życia, tak jak mówisz jeśli dobrze przybiera to nic poza mleczkiem maminym nie jest mu wówczas potrzebne. Natomiast dzieci karmione mlekiem modyfikowanym mają rozszerzaną dietę po ukończonym 4 ms życia.
 
Do góry