reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Listopadowe mamy 2020

Ja jestem doradcą i nosiłam moje dzieci. Najlepiej uczyć się z doradcą żeby wiązać chustę poprawnie bez szkody dla malucha. W chuście można nosić od pierwszych dni życia.
Polecam kompendium wiedzy ABC Chustonoszenia nagrane przez moją siostrę, również doradczynię :)
O rany. Z nieba mi spadłas. Moja siostra próbowała chusty ale dzieci nie przepadły za tym. Z tym ze myślę że to kwestia właśnie nieodpowiedniego założenia. I stąd tak się przymierzam do chusty i nie wiedziałam jak ugryść temat 😄
 
reklama
O rany. Z nieba mi spadłas. Moja siostra próbowała chusty ale dzieci nie przepadły za tym. Z tym ze myślę że to kwestia właśnie nieodpowiedniego założenia. I stąd tak się przymierzam do chusty i nie wiedziałam jak ugryść temat 😄
Niestety mamy wielu rodzicow, którzy rezygnują z chusty bo dzieci nie lubiały - a wynikało to z niepoprawnego zamotania właśnie.
 
Hej dziewczyny. Czy któraś z was zamierza noscić w chuście? Podobno to #wietne dla malucha ale sie boje ze coś zrobie nie tak i albo mi młody spadnie albo coś. Myślałam o jakiś warszatach ale nie wiem czy warto? Czy któraś z was była na czyms takim?

Ja właśnie się przymierzam, ale mam dokładnie takie same obawy, że zrobie coś nie tak i tylko zaszkodzę dziecku.
 
Ja jestem doradcą i nosiłam moje dzieci. Najlepiej uczyć się z doradcą żeby wiązać chustę poprawnie bez szkody dla malucha. W chuście można nosić od pierwszych dni życia.
Polecam kompendium wiedzy ABC Chustonoszenia nagrane przez moją siostrę, również doradczynię :)

Super - chętnie się zapoznam, bo bardzo bym chciała Malutka chusteczkować :)
 
a każda chusta się nadaje? bo ceny są przeróżne, czy te tenie chusty są ok?
Przy chustach trzeba zwrócić uwagę na splot. Najprostszy to skośno-krzyżowy - te chusty są zwykle w pasy albo gładkie. Splotów jest więcej ale bawełniane pasiaki są najtansze.
Dla maluszków ważne żeby chusta nie była za gruba, bo nie zmieści się pod pupke - przy chustach bawełnianych patrzymy na gramaturę. Na początek 200g/m² będzie wystarczające ale na dłużej poleca się 240-250g/m².
Chusty na poczatek, które mamy sprawdzone to Little Frog - seria cube, EverySlings - seria Babyheart, LennyLamb - seria moja pierwsza lub moja druga. To są chusty, które od nowości są miękkie i dobrze pracują. Ale nawet tania chusta z Lidla będzie ok ;)
Alternatywą są chusty elastyczne ale one dają komfort noszenia do 6-7kg wagi dziecka.
 
Przy chustach trzeba zwrócić uwagę na splot. Najprostszy to skośno-krzyżowy - te chusty są zwykle w pasy albo gładkie. Splotów jest więcej ale bawełniane pasiaki są najtansze.
Dla maluszków ważne żeby chusta nie była za gruba, bo nie zmieści się pod pupke - przy chustach bawełnianych patrzymy na gramaturę. Na początek 200g/m² będzie wystarczające ale na dłużej poleca się 240-250g/m².
Chusty na poczatek, które mamy sprawdzone to Little Frog - seria cube, EverySlings - seria Babyheart, LennyLamb - seria moja pierwsza lub moja druga. To są chusty, które od nowości są miękkie i dobrze pracują. Ale nawet tania chusta z Lidla będzie ok ;)
Alternatywą są chusty elastyczne ale one dają komfort noszenia do 6-7kg wagi dziecka.
Dziękuję. Będę próbować
 
reklama
Do góry